Interface Gry Znany!

  • Thread starter Electric_Dragon
  • Rozpoczęty
Status
Zamknięty.
E

Electric_Dragon

Guest
News

Dzisiaj ujawniono wygląd interface'u w Risenie. Mamy możliwość wyboru jego wyglądu dzięki trzem ustawieniom. Dodatkowo udało mi się doczytać informację, że w grze nie spotkamy się z minimapą. Co sądzicie o tym, dla mnie najfajniej przedstawia się pierwsa opcja tylko z paskiem życia i many. Kolorystyka jeszcze może ulec zmianie.
 

Gorn4

Member
Dołączył
4.12.2008
Posty
81
Mi się nawet podoba ta wersja z kompasem, chociaż nie wiem dlaczego, po prostu chyba przypadła mi do gustu. 1 opcja też jest na +, bo widać więcej przestrzeni, a obraz nie jest pozarzucany "śmieciami". Fajnie, że jednak nie będzie minimapy. To w Gothicu jest dobre, bo nie masz takiego ułatwienia, że widać cel i możesz do niego iść. Pamiętam jak w G1 męczyłem się dojściem do Wolnej Kopalni, błądząc po bezdrożach Górniczej Doliny, ale mniejsza już teraz z refleksjami. ;)

Edit: Kompas otwiera także nowe możliwości w tworzeniu zadań. Mogliby zrobić questy w jakichś wielkich labiryntach, w których jedyną "mapą" byłoby odszukiwanie po drodze tajemniczych wskazówek, które z kolei podpowiadałyby kierunek w jakim należy iść. Chociaż to tylko takie moje małe marzonko, więc nie wydaje mi się, że coś takiego PB wprowadzi.
 
E

Electric_Dragon

Guest
Ja równiez uważam za plus postawienie na grywalność i fabułę produkcji. Doczytałem, że będzie możliwość szybkiej zmiany wyglądu HUDu za pomocą klawisza jednego. Kompas nie będzie mini GPSem, to znaczy, ze nie będzie wskazywał celów. Na obecną chwile ma pokazywać tylko kierunki świata :D Już czuje nocne wędrówki w poszukiwaniu celu zadania
 

czlapek14

Member
Dołączył
17.6.2008
Posty
253
Bardzo ładne, ale zauważyłem coś co mi się nie podobało mi się w G3, G3ZB i nie podoba mi się też tu, a mianowicie ułożenie łuku na plecach. Nie wiem na czym sie ten łuk trzyma. Mam nadzieję że przynajmniej nie zrobią gościowi zaś arsenału na plecach tylko będzie można nosić broń u pasa. Co do samego interface'u to jest git. Ikonki nie są za duże tylko trochę mało wyraźne i nie widać co na nich jest, a kompas nie rzuca się w oczy jak w G3. Zobaczymy jeszcze jak będzie mana i życie schodziło, bo jeśli oba z lewej to będzie trochę spieprzone, ale to szczegół. Ja bym tylko jeszcze zmniejszył trochę ikonki nad paskami bo wydają mi się jednak odrobinę za duże.
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
Ładny, taki minimalistyczny :) Co do łuków - przecież łuk można nosić przewieszony przez plecy/ramię, normalnie a nie na wieszaku, ew. w kołczanie, większe zastrzeżenia miałbym do mieczy i wszelakiej broni białej, z tym to jest masakra :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom