Imię Bezimiennego

Status
Zamknięty.

Kyroge

Member
Dołączył
14.4.2008
Posty
351
Dzisiaj w shoutboxie zastanawialiśmy się, skąd wzięła się nazwa gry Gothic. Pojawiła się teoria: Gothic to imię Bezimiennego. No cóż, to może być prawda, ilekroć Bezio próbował się przedstawić, tylekroć mu przerywano. Może dlatego gracze nazwali go Bezimiennym? Chociaż dla mnie Bezimienny z dużej litery też może być imieniem ;) Jak myślicie, czy ta teoria może być prawdziwa? Aha, Blair wymyślił tą teorię:
CYTAT(Blair)
Bezimienny tak naprawde moze miec na imie Gothic :D

Może macie inne teorie?
Pozdro Drodzy Bracia Zakonni ;)
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Najprawdopodobniej stąd.
Bo raczej z Gotykiem (styl architektury i sztuki jakby ktoś nie wiedział xD) ma ta gra mało wspólnego.
Chociaż z Gotami tez ma nie wiele wspólnego. Ale nazwa trochę ściągnięta...
 
T

Thran

Guest
Tutaj chodziło o użytkownika a nie o Bohatera serii a Gothic to raczej jest nazwa epoki no ale kto wie może twórcy mieli za cel dać go bez imienia.
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
CYTAT
Bo raczej z Gotykiem (styl architektury i sztuki jakby ktoś nie wiedział xD) ma ta gra mało wspólnego.
Gotyk rozwinął się w średniowieczu (z romanizmu), a gra rozgrywa się w średniowieczu. Poza tym można w nim znaleźć fragmenty sztuki gotyckiej, więc nie byłbym taki pewien, że ma mało z gotykiem wspólnego.
CYTAT
Chociaż dla mnie Bezimienny z dużej litery też może być imieniem
W grze nigdzie nie jest napisane nic o jego imieniu (tak jak nikt go nie nazwał Bezimiennym). Fani gry tak go nazwali, żeby ułatwić sobie porozumiewanie się.
 

Kraver Lynch

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
24.2.2008
Posty
334
Nazwa Gothic (gotyk) kojarzy się z mrokiem, itp. zauważalnym w odsłonach serii. Stąd nazwa...
Poza tym Bezimienny (przydomek nadany przez fanów) nie ma imienia, o czym mówi Smok Ożywieniec. Poza tym twórcy gry z Piranha Bytes oznajmili, że rzeczywiście główny bohater nie ma imienia.
A co do przerywania imienia... Mieliśmy z tym do czynienia w pierwszej części, kiedy to jeszcze twórcy nie mieli w planach tworzenia kolejnych serii.

Nie wiem czemu pozostawiam temat otwarty, ale według mnie jest głupi i nie wnosi nic do sprawy. Kwestia ta była omawiania milion razy i tyle samo omawiania.

No i ten tytuł... "Imię Bezimiennego". Jedno zaprzecza drugiemu...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom