Humor Potworów

Status
Zamknięty.

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Nie dawno na pewnym forum dowiedziałem się czegoś dla mnie nowego a mianowicie, że potwory w Gothicu 3 mają posiadać coś na postać humoru i od niego będzie podobno zależeć czy dany potwór ma ochotę cię zaatakować czy też nie. Na pewnym filmiku widziałem też jak gość podchodzi do ścierwojadów, które go nie atakują. Czyli może nie mają ochoty?

Napiszcie czy to możliwe i czy to przypadkiem nie jest jakaś plotka.

Tematu nie znalazłem. Ale jak zawsze jak coś z nim nie tak to proszę o zamknięcie go.
 

Jay_Kay

Magister vitae
Dołączył
22.10.2005
Posty
589
Nigdy o czymś takim nie słyszałem, ale wydaje mi się to prawdopodobne, gdyż w realnym świecie czasem rzeczywiście tak się zdarza. Moim zdaniem jednak będzie bardzo trudno zaimplementować to w grze, gdyż będzie trzeba włożyć w to mnóstwo czasu i wiele pracy - by to poprawnie funkcjonowało.
Ale mam nadzieję, że coś takiego się pojawi. Byłoby ciekawie
smile.gif
.
Pozdrawiam.
 

Kan

Member
Dołączył
5.1.2005
Posty
786
Może i plotka ale nawet ciekawa. Takie coś wchodziło by w skład sztucznej inteligencji danego potwora. I nie uważam iż miałoby być to coś trudnego. Zwykłe losowe tak albo nie. Oczywiście nie byłoby mowy o czymś takim że podchodzi do jednego ze stworów a ten się nawet nie ruszy bo mu się nie chcę. Ale tak żeby przejść obok to już rozumiem.
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
Plotka czy nie plotka bardzo mnie zaciekawiła. Oczywiście taka sztuczna inteligencja potworów bardzo mnie cieszy i napewno wprowadziłaby dużo ożywienia do gry. Mam nadzieje że coś takiego się pojawi i zgadzam się z Kanem że wprowadzenie takiej możliwości nie było by wcale pracochłonne...

Pozdro
 
G

Gray_Fox

Guest
A wiec jeżeli to panowie z PB spełnią, to nowy Gothic bedzie jeszcze bardziej realistyczny niż podjerzewałem. Ale moim zdaniem tylko częśc potworów bedzie posiadała w swoim mózgu opcje tak albo nie
tongue.gif
No bo załóżmy że bedzie jakiś Smok to co? Niezaatakuje nas ?
biggrin.gif
Cóz...ja zwykle pomysł dobry ale czy wypali?

Oby tak
happy.gif


Narq
 

zefir bs

New Member
Dołączył
22.11.2005
Posty
19
bardzo by bylo fajnie jakby weszla taka sz.. int... ale gdy poruszyles ten temat zaczela mnie zastanawiac inna sprawa chodzi bardzo opkrewna do tej ..
czy bedzie tez cos takiego ze potwory walcza bardziej lub mnie zaciekle np.

bodzminy scierwojada w nocy. on wtedy powinien byc rozkojarzony przestraszony zdezorientowany itp. (wiece o co mi chodzi >>gdy ktos was nagle w wyra wypoloszy:p<<)

wiec jak myslicie czy ta sz.. int... bedzie dzialala tylko w sposob [tak albo nie] czy beda jakies poziomy 'zacieklosci" ???????
 

Khalid

Member
Dołączył
13.9.2004
Posty
453
W tym wszystkim chodzi o sztuczną inteligancję jaką będą posiadali nasi przeciwnicy. Biorąc pod uwagę temat jaki został tu zamieszczony możemy wywnioskować, że jeslt to coś dziwnego, lecz wiemy o tym już od dawna.
biggrin.gif



POZDRO "Khalid"
 

DukE

New Member
Dołączył
10.12.2005
Posty
24
Oczywiście, że będzie coś takiego
tongue.gif

Już wcześniej mówiono że zostanie poprawione AI (także u potworów ) . Mają sie skradać i atakować z zaskoczenia
biggrin.gif

Mówicie o tym jakby nie wiem jak trudne by to było do zrobienia
dry.gif
 

ozi

Athlete
Weteran
Dołączył
29.8.2004
Posty
1047
Też widziałem ten filmik :] I muszę przyznać, że także dał mi trochę do myślenia. I wydaje mi się, że to wejdzie w życie gry, było by to bardziej realistyczne; heh, coraz częściej się słyszy tego typu prośby, "żeby było bardziej realistyczne" :p Ale wtedy jest fajniej.
Mogłyby być, tak jak to nazwałeś, humoryki potworów albo inaczej np. jakieś pory, w których zwierzęta atakują częściej, żadziej. Pory dnia, nocy, roku. Ogólnie gitara.
 

Orcish_Pl

Member
Dołączył
8.11.2005
Posty
50
Ekstra by było bo w 1 i 2 wezmy takie ścierwojady nic tylko dłubią w ziemi a jak jesteś blisko to cie atakują... Jednym słowem NUUUUUUUUUUUUUUDA

a jeśli takie sztuczne IQ bedzie zaprogramowane w grze to bedzie kozacko
cool.gif


P.S fajne by tez były rodzinki potworów albo zaprogramowane ze jak jestes bardzo dobrym graczem to ze stwory uciekaja (chociaz bylo by to wkurwiajace!!!)
Takie przestraszone stworki i ich dzieci hehe słodkie ^^

PZDR all !!!!
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
Na początek poza tematem Orcish_Pl nie piszemy 2 postów pod sobą
smile.gif


A tera na temat:
Wydaje mi sie to dosyc nie prawdopodobne, acz jeszcze nie widziałem tego filmiku i nie moge nic wnioskowac na ten temat. Faktem jednak jest, ze jeżeli zostanie wprowadzony taki "bajer" tourozmaici on w jakims stopniu rozgrywke...hmm tylko sie zastanawima czy to bedzie potrzebne? W pewnym sensie chyba tak, ale czy znacząco wpłynie na rozgrywke - nie sądze... Zgadzam się z Kahalidem, moze to poprostu zależeć od inteligencji (sztucznej:p) potwora, np widząc zołnierza w cięzkiej zbroi nie rzuci się na niego bo po co ?
tongue.gif
a np jak bedzie szedł jakiś chłystek to wręcz przeciwnie, ale to tylko domysły
 

<KRUK>

Member
Dołączył
25.9.2005
Posty
139
Ja nie widziałem jeszcze tego filmiku. Ale jezeli by cos takiego zrobili chłopcy z BP to bylo by super. Bo naprzykład jak grałem w Gothica NK to stałem od preriowego ścierwojada chyba z 2 metry i sie mu spokojnie przyglodałem. Ale wydaje mi sie że "humor potworów" bedzie w Gothicu 3
 

Skorpion

Member
Dołączył
10.9.2005
Posty
43
Widziałem ten filmik.
Gdzieś też czytałem że to może PB wprowadzą sztuczne IQ.
Ale nie jestem tego pewien. Lecz jeśli by to wprowadzili to było by fajnie
 
Dołączył
15.12.2005
Posty
22
Racja, racja, ale może to być podpucha. Filmik, ale nakrecony przez kogo? Przez PB (wersja Beta albo Alfa) więc może to być kit. Ale taki "humor" dałby wielką przewagę dla konkurencyjnych gier, a gracze mieliby może trochę spokoju ( wiecie co mam na myśli? G2 [ewentualnie NK] Rozdział II, GD).

A co do pór dnia w których potwory "chętniej atakują" to byłoby fajnie żeby taki Cieniostwór cały dzień spał w swojej jamie, a w nocy szedł na polowanie na jakieś ścierwojady, które się dość często respią. Wtedy to do gry można by badaczy jakiś zatrudnić
biggrin.gif


Sory za OFF Topic
W Gothcu 3 chciałbym przeżyć jakieś większe bitwy, a nie jakaś przepychanka w 4 rozdziale koło kopalni, albo najazd orków na bramy zamku i odsiecz palków.
 
Dołączył
23.12.2005
Posty
33
Oczywiscie ze jest cos takiego. Popatrz na wywiad z PB ktory napisalem albo na filmik i polaz na strony.
 

Skorpion

Member
Dołączył
10.9.2005
Posty
43
w wywiadzie z gościem z PB napisane jes o nosorożcach które są przyjazne i atakują dopiero wtedy gdy my je zaatakujemy.
Fajna rzecz
smile.gif
 

Velans

Member
Dołączył
6.12.2005
Posty
32
Ja sądze po tym ze bedzie to w polowie prawda bo napewno nie bedzie gralo to tak wielkiej roli jak przedstawiali autorzy Gothica III ale będzie coś z tym wspólnego albo bardzo mało zaczerpniety pomysł. Bo to by było za łatwo
smile.gif


Pozdro
 

Tiops

Member
Dołączył
5.7.2005
Posty
104
Myśle że nastrój zwierzat to dobry pomysł. To by było głupie jakbys przechodził obok zwierzecia i od razu by cie atakował jak to bylo w poprzednich czesciach.
A czy zwierzeta beda polwały na zwierzeta??? Nie jestem pewien. odp.
 

Kriss

Member
Dołączył
27.12.2005
Posty
32
Ja myślę jednak że ten motyw ze ścierwojadami na tym filmiku to tylko błąd w grze. Przecież to jest ersja pre-alpha. Czego wy tu oczekujecie. Mam nadzieję że sposub pracy nóg w stosunku do przesuwanej ziemi po której sie chodzi też naprawią.
 

Norton

Member
Dołączył
4.1.2006
Posty
53
To było by fajne. Stwory były by bardziej naturalne. Szkoda że się nie boją.
Gdyby na siebie polowały byłby większy spokuj (bye by niezaczeły pić herbaty).


Pozdro
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom