Homo

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
Znając życie dyskusja się może wywiązać, tedy dlatego tylko zakładam topic, gdyż:

http://www.pardon.pl/artykul/3327/lekarstw...enilo_go_w_geja

A z tego by wynikało, że skoro dane substancje wywołują skłonności homoseksualne, tedy wielce prawdopodobne, że można je leczyć. Zadziwiające, że interesuje to tylko prawników, a nie lekarzy. Chora rzeczywistość.
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
Po przeczytaniu artykułu mam mieszane uczucia.

Gothi, sugerujesz że można leczyć homoseksualizm lekami? Jakoś ciężko mi w to uwierzyć, ale nie zaprzeczam, bo wiem na ten temat zbyt mało. Tam pisało, że to efekty uboczne specyfiku wywołały te zachowania, więc wynalezienie specyfiku, który leczy homoseksualizm może być bardzo trudne (niektórzy mówią, że to choroba psychiczna jest).

Co do samego przypadku... pierwszy raz się z czymś takim spotkałem i naprawdę wywołało to u mnie niemałe zdziwienie. Jak przeczytałem o tym, że okradł rodzinę, żeby móc grać na wyścigach to mnie cieszy, że wolę się trochę pomęczyć, zamiast się faszerować lekami...
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
Psychiczne choroby też nie rzadko można leczyć farmakologicznie, bo wiele jest związanych z zaburzeniami układu hormonalnego. Tedy taki argument nie zmienia nic.

A z powyższego wychodzi, że homoseksualizm zależy od właśnie hormonów.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Ja nie wiem i chyba nikt nie wie (przynajmniej nie ma dowodów) skad się bierze homo, ale kiedyś oglądałem taki program dokumentlny. I tam było mowa że kobiety mają sporo mniejszy mózg od mężczyzny. A badania stwierdziły że homo mają właśnie mały mózg, o wielkości kobiecego czyli tak jakby oni byli kobietami w ciele mężczyzny i dlatego kobiety ich nie pociągają. Troche to zagmatfane ale chyba zrozumieliście :) . To tłumaczyło by to że Homo zachowują się jak kobiety.
Więc jeżeli ta teoria jest prawdziwa to lek mu nic nie zrobił, no chyba że skłonności do hazardu zwiększył.
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
Teoria jest bzdurna. Nie tłumaczy niczego. Przynajmniej w takiej formie jak ją przytoczyłeś.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Może masz rację, ja tylko przedstawiłem to co mówiono w tym programie.
CYTAT
A z tego by wynikało, że skoro dane substancje wywołują skłonności homoseksualne, tedy wielce prawdopodobne, że można je leczyć. Zadziwiające, że interesuje to tylko prawników, a nie lekarzy. Chora rzeczywistość.

Prawnicy są znani z tego że zrobią wszystko żeby wygrać (taki zawód) i nawet jeżeli będą mieli jakieś ekspertyzy lekarzy to nie muszą być one rzetelne. Gdyby to dało się leczyć lekami to wątpie żeby lekarze nie zainteresowali się tym. Takie jest moje zdanie
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
CYTAT
Zadziwiające, że interesuje to tylko prawników, a nie lekarzy.

Lekarze już przegłosowali(bo nie przebadali) przecież taki a nie inny werdykt. Jak znajdę to wkleję relację jednego z uczestników pamiętnego sympozjum.

CYTAT
I tam było mowa że kobiety mają sporo mniejszy mózg od mężczyzny.

Profesor Yamak udowodnił, że kobieta ma mózg jak wiewiórka
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Sam nie wiem co o tym myśleć. Pewna część mnie mówi, że to totalny wałek i pic na wodę. Inna trochę w to wierzy. Sam nie wiem jak to możliwe, by lek powodował takie coś. Skoro takie coś jest możliwe, to niedługo będziemy mieć takie leki co zaczną wywoływać u nas ataki agresji, śmiechu, myśli samobójcze itp.

Nie wiem co o tym myśleć. Chore jak napisał Gothi. <_<
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
Z tym nie ma problemu. Najprostszym przykładem jest alkohol. Ale konkretne emocje, uczucia także można stymulować. W końću depresje leczy się dopaminą właśnie, o ile mnie pamięć nie myli. Aktualnie jesteśmy na etapie, gdzie znamy już dość dobrze nasze organizmy.
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Tak. Ale pijąc alkohol większość zdaje sobie sprawę ze skutków jakie niesie upicie się. A w przypadku tego leku gość nie miał pojęcia o takich skutkach. A co jak my nie będziemy mieli pojęcia o skutkach ubocznych jak chociażby to co wypisałem wyżej? :huh:
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
Cóż, i takie przypadki już były, że dane leki wywyoływały zupełnie niespodziewane efekty.
Do najprostszych przykładów leków, które działają na nasze samopoczucie, można zaliczyć jakieś przeciw chorobie lokomocyjnej, czy przeciwbólowe, choć mechanizm jest oczywisty, czemu działają na emocje i samopoczucie, nie mniej tak jest.
Postęp zawsze wiąże się z ryzykiem.
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Tak, ale postęp musi to ryzyko też niwelować. Jeżeli nie da się go zniwelować w całości to trzeba informować o nim. A jak widzimy po powyższym artykule nie zawsze tak jest. ;)

Pozdrawiam.
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
"tabletka zamieni cię w geja" nie byłaby poprawna politycznie
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
:) Masz rację. Ale ukrywanie danego (ubocznego) działania leku nie jest dobre i jak widać karalne. Chyba by znaleźli sposób na opisanie tego bardziej naukowo. ;)
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
Farmaceuci wolą w ten sposób. Tą drogą koncern straci piniądze, a w przypadku podobnego ostrzeżenia, straciłby wszystko pod atakiem gejów, którzy uważaliby, że to razi ich godność.
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Gdy prawda wyjdzie na jaw (jak tutaj) stracili na tym dobre imię firmy, bo zataili taką informacje, kasę za odszkodowanie itp. Wiec wyszło mniej więcej na to samo.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
CYTAT
Profesor Yamak udowodnił, że kobieta ma mózg jak wiewiórka

Taka jest prawda i nic na to nie poradzisz. Ja wcale nie mówię że przez mniejszy mózg kobiety są głupie, wręcz przeciwnie.
CYTAT
Farmaceuci wolą w ten sposób. Tą drogą koncern straci piniądze, a w przypadku podobnego ostrzeżenia, straciłby wszystko pod atakiem gejów, którzy uważaliby, że to razi ich godność.

W niektórych stanach USA zakazano mówić na rodziców mama i tata dlatego żr to obraża gejów

Ale koniec offtopu.

Według mnie są 3 możliwości braku ostrzeżenia na opakowaniu.
1.Być może ludzie na ktorych był badany ten lek nie powodował takich "skutków ubocznych", więc producenci nie wiedzieli o tym.
2.Producenci ukryli to
3. Takie coś nie istnieje a to co się stało to przypadek
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
CYTAT
o wiele wygodniejsza sytuacja dla nich. o wiele.

No nie wiem. Gdyby znalazlo się takich "pacjentów" więcej to firma mogłaby zbankrutowac. Nie raz i nie dwa takie rzeczy miały miejsce
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Mały offtop jeśli można panowie. :p

CYTAT
W niektórych stanach USA zakazano mówić na rodziców mama i tata dlatego żr to obraża gejów


W takim razie obraża mnie to i dyskryminuje, że nie mogę mówić do rodziców mama i tata (zakładając, że mieszkam w USA). Od razu poszedłbym do sądu i powołał się na konstytucje (heheh oni to viągle robią) i powiedział, że odbierają mi moje prawa.

I co? I bym mówił jak mi się podoba.

USA to chory kraj. Wielki, ale chory. ;)
 
Do góry Bottom