Historia Rhobara I Z Ksiąg

Status
Zamknięty.

cord7

Member
Dołączył
24.12.2007
Posty
49
hej . grając w gothica 3 można było w niektórych księgach (na których uczyło sie też pradawnej wiedzy ) posłuchać jak Bezimienny czyta historię o początku myrtany o robarze pierwszym . nie wiem czy udało mi sie znaleźć wszystkie księgi i mam taki pomysł że jakby ktoś znał całą historie z tych wszystkich ksiąg to mógłby ją spisać tu . Pozdrawiam
 

Rolland

Member
Dołączył
8.11.2007
Posty
60
Na poczatku krainy te zamieszkiwali koczownicy, wtedy wieczny wedrowiec przyszedl i wskazal im droge.


Niestety tylko tyle pamietam :p
 

krzych mag

Member
Dołączył
30.12.2007
Posty
47
na mrożnej półnaocy mieszkali barbażyńcy a robar był jednym z nich.

mniej więcej jakoś tek pamietam

(robar sam opanował całe tereny nizinne) :D




mag 7 kręgu

kazdy z tych fragmętów znajduje sie w siedzibach władców miasta(czasem trzeba bedzie wyzwolić miasto)

robar ukrył się w jaskini ,ale bestia go znalazła i powaliła na ziemie.a robar sięgną za siebie i znalazł miecz i zabił bestie jednym ciosem.
jakoś tak to było.
 

Fulcrum

Member
Dołączył
16.11.2007
Posty
32
Pierwszy tekst:

Na początku krainę te zamieszkiwali Koczownicy i Wieczny Wędrowiec wskazał im drogę. I Innos przemówił do Wiecznego Wędrowcy, odłóż swój kostur i w jego miejsce Innos dał Mu berło i Wieczny Wędrowiec stał się jego Sługą. I Innos obdarzył go częścią swej boskiej mocy aby mógł powstrzymać Beliara I mocą tą był ogień i miał nad nim władzę. Ale niektórzy spośród Koczowników nie podążyli za Innosem i lud Koczowników podzielił się na dwie części, Ci którzy podążyli za Innosem wznieśli wspaniałe świątynie i stali się ludem Varantu, a berło pozostało symbolem ich władzy. I Innos przemówił do swych sług, wznieście dla mnie portal abym mógł rządzić w tej części świata przez całą wieczność i jego słudzy spełnili to żądanie. A kiedy Beliar zobaczył co robili Słudzy Innosa uniósł się gniewem i istota pełna starożytnej mocy przybyła na jego wezwanie i powstała z ziemi, a wraz z nią inne potężne Istoty. Ale nadszedł kres potężnych istot albowiem taka była wola Adanosa i Adanos zesłał powódź, a ta zmyła Istoty z powierzchni ziemi. Kiedy Sługa Innosa zobaczył co się dzieje sprowadził do świątyni pięć boskich artefaktów i lud Varantu zginął, a kostur i berło pogrążyły się w wodzie. I rzekł Adanos do swych braci, nigdy więcej wasza stopa nie postanie na mej ziemi albowiem jest ona święta, oto moja wola.

Drugi (o Rhobarze):

Barbarzyńcy mieszkali w Nordmarze, a Rhobar był jednym z nich., wędrował przez lud bez ognia i broni, i ścigała go Bestia. Rhobar ukrył się w jaskini ale Bestia go znalazła i Rhobar sięgnął za siebie i znalazł miecz, wziął go i powalił Bestie jednym ciosem. Ale miecz stanął w ogniu albowiem miał w sobie moc Innosa i Innos przemówił do Rhobara, zejdź z gór i pokonaj mych wrogów. I Rhobar wypowiedział Orkom wojnę i spadł na nich gniew Innosa, i Rhobar triumfował, a kiedy pokonał swych wrogów Innos rzekł do niego, tutaj założysz swoje królestwo i Rhobar zrobił co mu kazano.

Trzeci (o Zubenie):

Po pierwszej wielkiej wojnie Orkowie władali Myrtaną. Ludzie byli ich niewolnikami ale wojownicy byli ich gladiatorami. Jednym z nich był Zuben, walczył dobrze albowiem podzielał przekonania Orków. I Orkowie dali mu wolność i Zuben wyruszył na południe. Lecz w czasie swej podróży znalazł kostur Wiecznego Wędrowcy i zabrał go ze sobą. I powiedział do niego Beliar, udaj się do kraju Koczowników i zbuduj tam dla mnie królestwo. I Zuben udał się na pustynie i wbił kostur w ziemię i zawołał, tu będzie twoje królestwo.

Natknąłem sie na to w necie ;).
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom