Gregorius Stalowobrody Z R2:dw, A Greg Z G2:nk

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
medgallery2448417189358.jpg
gregbycassidy005.jpg


Jak dwie krople wody :). Nawet nazywają się tak samo i mają tą samą funkcję.
Co sądzicie? Części Gothic'a w Risenie czy połączenie Gothic'a z Risenem?
Byłoby super gdyby jedna z wysp do zwiedzenia to by było Khorinis.
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Wydaje mi się że takie połączenie nie jest możliwe ale oczywiście byłoby fajne dla fanów serii Gothic. Większość jest zawiedziona poziomem ZB i Arcanii toteż taki smaczek przyciągnąłby zapewne wszystkich gothicowców do najnowszego dziecka PB :) Nawet tych którzy są sceptycznie nastawieni do risen.
 

Souler

New Member
Dołączył
25.7.2011
Posty
46
Cóż, Stalowobrody wydaje mi się trochę starszy od Grega. Kto wie, być może akcja Risenów dzieje się w tym samym świecie co działa się akcja Gothiców. Tyle tylko że akcja Risenów dzieje się długo po wydarzeniach z G3.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Skad informacja ze wydarzenia w risen dzieja sie dlugo po wydarzeniack z g3?
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
To że Piranie dodają do Risena takie "smaczki" z Gothica już wiedziałem wcześniej (wiele imion takich samych, z czego postacie są do siebie podobne nie tylko z imienia), ale nigdy nie wiedziałem, że są aż tacy podobni, bliźniacy :)
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Skad informacja ze wydarzenia w risen dzieja sie dlugo po wydarzeniack z g3?

To nie informacja, tylko przypuszczenia kolegi. Ja to tak zrozumiałem. A dlaczego po wydarzeniach z G3? Ponieważ pojawiła się broń palna, której w Gothicach, jak również Arcani- jeszcze nie ma...
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Inni Bogowie, inne kultury, inne problemy, inne potwory, inne dziwki. Jednym słowem - trudno stwierdzić relacje czasowe obu serii, gdyż równie dobrze można powiedzieć, że światy w nich przedstawione jeszcze się nie poznały. Coś jak Ameryka i Europa przed Kolumbem.

Co do bliźniaków. Wstyd sie przyznać, ale do dziś nie grałem w NK :/
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Rzeczywiście bardzo podobni :). Owszem, może bogowie są różni ale to żaden problem - wiara w Innosa, Adanosa i Beliara mogła nie dotrzeć na te wyspy, a wiara z Risena (jacy tam w ogóle byli bogowie? ;d) mogła nie dotrzeć na kontynent. Ogólnie świat może być ten sam. Co do pomysłu, że sami twórcy potwierdzą coś takiego w Risenie 2 - mi to odpowiada :).

Ave
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Toż to Piranie, ciągle widać nawiązania do serii Gothic. Przecież przed Risenen tworzyli same gry z serii Gothic. O podobieństwa więc nie trudno. Chociażby w najnowszym teaserze, początek przypomina intro w Gothic 3. Że tworzą postacie podobne do siebie, to co. Mają prawa do nich więc nikt im nie zarzuci podobieństwa. A my sobie będziemy dyskutować aż do usranej .. no, do końca :)
 

Dahian

New Member
Dołączył
17.10.2011
Posty
121
Raczej smaczek dla fanów gier spod znaku Piranii niż połączenie obu gier. Nie zapominajmy przecież, że PB straciło prawa do serii...

Podobieństwo obu panów może także najzwyczajniej w świecie wynikać z takiegoż po prostu wyobrażenia pirata (krój kurtki, kapelusz, broda, opaska na oku) przez twórców.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Nie zapominajmy przecież, że PB straciło prawa do serii...
Dla twojej informacji PB odzyskało w 100% prawa do serii Gothic po upadku JoWood.

Mnie wyprzedziłeś :(
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Herezje głosicie. PB nigdy nie straciło praw do Gothica...mieli tylko umowę na możliwość publikowania przez JW gier pod szyldem Gothic, niekoniecznie z ręki PB.
Jednak umowa była na czas określony i po prostu wygasła z chwilą upadku JoWooda.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Wybacz, nie grałem w Arcanię toteż nie jestem do końca na bieżąco
A co Arcania ma wspólnego z tym, że Pb odzyskało prawa do serii, że tak się spytam? ;)

@UP

Si, si yeed.
 

Dahian

New Member
Dołączył
17.10.2011
Posty
121
A co Arcania ma wspólnego z tym, że Pb odzyskało prawa do serii, że tak się spytam?

A to, że po G3 przestałem się interesować kto wypuści następne części Gothica, skoro nie będzie to PB. Gdybym w Arcanię grał, zapewne śledziłbym informacje na jej temat i tak mógłbym się dowiedzieć o odzyskaniu praw przez piranie.

Pora chyba skończyć ten offtop :)
 

Deldin

New Member
Dołączył
13.2.2012
Posty
1
Odkopuję temat, ale co tam. Myślę, że to na pewno ta sama postać, chociaż wątpię żeby doszło do połączenia obu gier. Na jednej stronie dotyczącej Risena (której adresu tu oczywiście nie przytoczę) w opisie Stalowobrodego możemy przeczytać: "Ze swoją załogą i łajbą Eleanor plądrował wybrzeża Zapomnianych Krain i wyspy Khorini już dawno, dawno temu, dzięki czemu wyrobił sobie markę wśród piratów." i dalej: "jest pragmatykiem i jednym z ostatnich prawdziwych kapitanów na Morzach Południowych."
Można z tego wywnioskować, że jest to ta sama postać (Khorini - dziwna zbieżność nazw, nie sądzicie?) tyle że w Risenie jest już starszy.
Co do Bogów - dawno nie grałem w Risena, ale nie przypominam sobie, aby Mendoza wymieniał jakiekolwiek imię czy podał ich liczbę. Można zatem założyć, że bogowie z Gothica to ci sami co z Risena. A w tym drugim tytule nie czci się ich, bo zostali wygnani przez człowieka (czy zabici? już nie pamiętam...).
Co do broni palnej, jak już ktoś powiedział, obydwa światy były od siebie oddalone jak Europa i Ameryka - nie rozwijały się równomiernie. Zresztą możliwe, że broń palna już dotarła do Myrtany tyle że na razie nie powstała żadna gra osadzona tam akurat w tych czasach, w których rozgrywa się akcja Risen 2.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Co ja pacze, u nas też coś takiego jest - http://gothic.org.pl/risen2/przyjaciele :)

Co do tych wielu zbieżności. Ja widzę to tak - są dwie, a nawet trzy opcje:
1. PB ładuje duże analogii i podobieństw do Gothica, co jest ukłonem w stronę fanów ich pierwszej serii (a to oni są głównymi odbiorcami Risen).
2. Od początku świta im myśl i połączeniu obu serii i poprzez te liczne analogie zostawiają sobie do tego otwartą furtkę.
3. Dwie powyższe opcje istnieją razem obok siebie.
 
Do góry Bottom