Greenpeace&komuna

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
po a)http://www.dailymotion.pl/video/xbbgad_wystypienie-lorda-chrostophera-monc_news

wiem że to może niekonkretne źródło, ale skoro takowe plakaty się pojawiły to warto to wiedzieć.

po b ) wśród komentarzy trafiłem na to :http://www.dailymotion.pl/video/xbbgad_wystypienie-lorda-chrostophera-monc_news


I szczerze? To wszystko potwierdza moją teorię i moje zdanie że ekolodzy (o ile z reguły się wykazuję gigantyczną tolerancją, o tyle w tym momencie mam jej konkretny zanik) to największe ścierwo jakiego doświadcza nasz świat. Bezmyślność tych ludzi jest dla mnie po prostu zatrważająca. Nie dociera do nich że to tak naprawdę oni nic nie robią dla dobra przyrody. Ba nawet jej szkodzą. Oni widzą globalne ocieplenie i tyle.

Teraz czemu wygłaszam takie stanowisko. Odpowiedź jest prosta. Patrze, czytam i widzę jakiego głupoty odstawiają zieloni. Każdy z was chyba słyszał o dolinie Rozpudy? Znana afera. Droga przez rezerwat. Kto darł mordę najgłośniej? Greenpeace. Kto tak naprawdę naruszył życie ptaków tam mieszkających? Greenpeace którzy jak idioci przykuli się do drzew, żeby prostestować. Genialni no nie?
Po drugie gadają framazony o tym że wszystkie śniegi na świecie topnieją. Wiecie o czym ostatni czytałem? Że w Himalajach czapa śniegowa się powiększa. Do tego poparte zdjęciami satelitarnymi, na których było zaznaczone stany śniegu i jego rozrastanie się.

Po obejrzeniu filmiku, bede musiał rozejrzeć się za tym traktatem i go przeczytać. Bo jeśli prawdą jest co ten gość tam mówi, to witaj globalna komuno. Sny wujków Lenina i Stalina spełnione. A o ile my z komuną doczynienia mieliśmy i wiemy czym to smakuje, o tyle reszta będzie miała jedyna i niepowtarzalną okazje dowiedzieć się. Z jedną różnicą. Taką że to nigdy nie upadnie, ponieważ będzię nakręcane chciowością ludzką.

Nie żebym był proczarnynaszwielkiprezydentherrobamacoobajajama. Ale tego akurat nie należy podpisywać moim zdaniem.

Co wy o tym myślicie?
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
No, ta cała "ekologia" to po prostu wielki biznes. Weźmy choćby sprzedaż uprawnień do emisji CO2 - zarabiają grube miliony na "ratowaniu Ziemi przed losem Wenus". Poza tym ekologia to z definicji "nauka badająca zależności między organizmami a środowiskiem i samymi organizmami" (tak mnie nauczyli na biologii), nie wiem jak to się ma do darcia mordy. Obecnie "ekologiczną" nazywa się nawet sztuczną skórę, która z naturą nie ma nic wspólnego. Nam - to nie tylko powrót do komuny, także komercja. Mój nauczyciel z kółka astronomicznego twierdzi, że obecnie nie mamy żadnego "globalnego ocieplenia", a raczej epokę lodowcową (w poprzednich okresach geologicznych było cieplej). Greenpeace to zwykli złodzieje i tyle.
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
haha

To ogólny mój komentarz do tego całego biadolenia o efekcie cieplarnianym. Już George Carlin naśmiewał się z tych głupców ładnych parę lat temu. To porozumienie w Kopenhadze, podejrzewam, nie dojdzie do skutku w wyniku wycieku maili z brytyjskiego ośrodka klimatycznego. Mamy kolejną aferę(sic!) tym razem klimatyczną. W mailach szanowni klimatolodzy narzekają, że nie mają już z czego fałszować wyników dot ocieplania klimatu. Polski PAN wydał jakże oczywisty komunikat, że ocieplenia klimatu to regularne następstwa.

A człowiek tylko w niewielkim stopniu na to wpływa, więc cóż. Greenpiz*a dostaje teraz nieźle po tyłeczku.

Polecam:
http://www.racjonalista.pl/index.php/s,11/t,33131
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Od dawna mówi się o tym całym ociepleniu, jako o maszynce do nakręcania kasy, koncernom, które już pchają grubą kasę w "czysta" energię, która będziemy musieli wytwarzać.

O rządzie światowym tez chyba każdy słyszał. Ale nigdy nie łączyłem tych dwóch spraw. Ciekawe rzeczy...

Co do samego greenpeace, to chyba jak 90% jestem do niego, lekko mówiąc, sceptycznie nastawiony. Ludzie stuknięci na umysle, śmierć ludzi (Augustów) jest dla nich mniej ważna od żabek...
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
Z globalnym ociepleniem jest taka bajka, że ono jest samopowtarzalnym procesem. tak jak zlodowacenie. Co kilka tysięcy lat jest i d*pa. Poza tym globalne ocieplenie jest spowodowane plamami na słońcu, a to co my robimy i "szkodzimy" to jest nic przy tym co jest głównym powodem.

Właśnie rząd światowy. Znaczny traktat o tym ma być podpisany w Kopenhadze na szczycie w dniach najbliższych. Więc jakby nie patrzeć prowadzi do wielkiej wizji komunistów. To co ten gość mówi ma sens według mnie.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Właśnie rząd światowy. Znaczny traktat o tym ma być podpisany w Kopenhadze na szczycie w dniach najbliższych

Traktat, który nic nie będzie znaczył :) ponieważ państwa, które produkują najwięcej Co2 oświadczyły, że na razie nie są w stanie oszacować planów dotyczących redukcji emisji i zajmie im to prawdopodobnie jeszcze dłuuuugi czas. Mowa tu oczywiście o Amerykańcach i Chińczykach ,którzy w to mi graj siedzą cichutko po tej samej stronie barykady. W takim wypadku Europa się nie poświeci skoro najważniejsze państwa nie mają zamiaru nic zrobić z emisją C02 przez najbliższy czas. Tak więc Kopenhaga nie zakończy się niczym wyjątkowym poza oświadczeniem jak to wszyscy się zaangażowali w projekt redukcji emisji Co2

Namka co mi z czapy lodowej na himalajach, jak poziom wód się podnosi bo topnieją lodowce na biegunie...W himalajach może się powiększać ile chce...i co z tego jeśli połowę kontynentu zaleje woda.
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
Ma dojść do przebiegunowania ziemi. Ponoć normalny proces. A wody lodowców nie topnieją wcale mega szybko i nie jest to raczej globalne ocieplenie.

http://wiadomosci.onet.pl/2090643,11,1,1,item.html

co mi wpadlo w rece a mówił o tym Edo.
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
Namka, onetowi nie do końca można wierzyć. Jest to portal o wszystkim, a redaktorzy też nieraz piszą o wszystkim. Np. jedna osoba o tym, że dziecko odleciało z balonikiem, a potem o astronomii. A globalne ocieplenie - jakoś w nie nie wierzę, wiadomo, kiedyś było zimniej, ale bez przesady, to zależy nie tylko od nas, my odgrywamy w tym wszystkim marginalną rolę.
 

tomisakis

Whiskas
VIP
Dołączył
11.1.2009
Posty
1536
Jesli chodiz o globalne ocieplenie to w nie nie wierze.Jak kmożliwe że topnienie lodowców to przygotowanie Ziemi do tego przebiegunowania co ma być lecz w to również nie wierze.A co do topnienia lodów to wg mnie.Nie zaleje zbyt dużo terenu jesli cos zaleje ze względu na to że gdy rosnie temperatura lodowce szybciej się topią,gdy rośnie temperatura jest szybsze parowanie tak?
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Ma dojść do przebiegunowania ziemi. Ponoć normalny proces. A wody lodowców nie topnieją wcale mega szybko i nie jest to raczej globalne ocieplenie.


No namka skoro posiłkujesz się wiadomościami z onetu...to nie ma o czym gadać owned xD
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
co do tych maili, to to nie jest wiadomość z onetu, tylko ze świata, np :

http://blogs.telegraph.co.uk/news/jamesdelingpole/100017393/climategate-the-final-nail-in-the-coffin-of-anthropogenic-global-warming/
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Dobra przyznaje...zasialiście we mnie nutkę wahania.
http://climaterealists.com/index.php?id=1396&linkbox=true

Niestety reguła jest taka znajdźcie teorie a ja znajdę 10 innych, którzy ja obalą. Tak naprawdę trudno ocenić.
Zwłaszcza, że wnioski wyciąga konkretna osoba. na jakiej podstawie możecie ocenić, że to on ma racje.
Zwłaszcza, że w blogu rozpisuje się dziennikarz, a nie specjalista. Na blogu przedstawiamy swoje osobiste opinnie czyz nie.
Drago widzę, że spodobał ci się angielskie wydania gazet xD
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Sprawa jest taka, że "efekt szklarniowy", który to niby tworzy CO2 nie jest udowodniony. to tylko hipoteza.
Co innego, jeżeli chodzi o wahania temperatur na przestrzeni dziejów. Co, wtedy były cieplej o 2 stopnie przez to, że jakaś półmałpa rozpaliła ognisko ^^?

Nigdy w to nie wierzyłem i dalej nie wierzę. A ostatnie wydarzenia, kiedy to w końcu zaczęto o tym głośno mówić, (że to bujda na której ma zarobić...ktoś), tylko mnie w tym utwierdzają. Już od dawna wielu naukowców mówiła, że to ściema. Tyle, że nikt ich do głosu nigdy nie dopuszczał, a za swe twierdzenia nawet ponosili konsekwencje karierowe...
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Namka, onetowi nie do końca można wierzyć. Jest to portal o wszystkim, a redaktorzy też nieraz piszą o wszystkim.


No namka skoro posiłkujesz się wiadomościami z onetu...to nie ma o czym gadać owned xD

To nie tylko onet podaje. O tym fakcie trąbią w telewizji. Na przykład wczorajsze wydanie Wiadomości. Sporo czasu o tym mówili. Więc to nie tylko wymysł onetu. Zobaczymy co jutro pokaże ten szczyt klimatyczny. Ciekawe czy coś ustalą, czy ktoś stanie okoniem.
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
Yeedo yeedo. Czemu tu na forum jestes taki ciemny jak tabka w rogu. Nie posiłkuje się onetem, tylko mówię że tam też jest to o czym mówił Edo. 10 takich teorii które to obalą? Myślę ze rozysłając te maile przez pomykłke szefowstwo ekologów chce się wykończyć. Bo pomijam mase ludzi pracujacych w greenpeace, bo takie maja przekonania i w to uwierzyli, a co gorsza robia im wedlug mnie wode z mozgu.

Teraz dam wam ciekawostke które w przeciwniestwie od bredni które według mnie wygaują ekoldzy jest chociaż zabawna.
http://www.venganza.org/about/open-letter/

Proponuje zapoznać się z wykresem. Wzrost średniej temperatury. W zależności od ilości piratów.
 
Do góry Bottom