Granie W Chmurze

Status
Zamknięty.

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
[yt]hrQClnnSzuk[/yt]

Nie wiem czy mówi wam coś usługa GaiKai?
Na nasze prosty język "Granie w chmurze"

Jak donosi David Perry, usługa GaiKai już działa. Uruchomiono ją w 12 krajach i oparta jest na razie na 24 serwerach. To mało, biorąc pod uwagę, że w planach jest umieszczenie odpowiednich maszyn w każdym większym mieście na świecie.

W planach jest włączenie do katalogu usługi wszystkich ważniejszych gier. Pierwotny pomysł polegał na tym, aby wszystkie wydawane produkcje były dostępne z poziomu GaiKai. Niestety twórcy musieli wziąć pod uwagę utrzymanie potężnych i drogich serwerów. Dlatego też zdecydowano się, że w usłudze znajdą się tylko gry, którymi ludzie się "naprawdę ekscytują, bardzo oczekiwane, popularne i takie, które ludzie chcą nabyć".

W chwili obecnej podpisano umowę z Electronic Arts, który dostarczył m.in. Mass Effecta 2, The Sims 3 oraz Dead Space'a 2. Co ciekawe, we wszystkie te produkcje można już zagrać:

- Mass Effect 2: http://www.gaikai.com/ (90 minut darmowej gry),

- The Sims 3: http://www.thesims3.com/trial (60 minut darmowej gry),

- Dead Space 2: https://www.surveymonkey.com/s/F2QFNY7 (najpierw trzeba wypełnić ankietę, 30 minut darmowej gry).

Nowoczesna technologia w ramach, której uruchomiono usługę GaiKai.
Mniej więcej chodzi o granie w gry bez względu na to czy to komórka / netbook / Lapek / czy stacjonarny. Bez instalacji, bez pobierania plików, bez zwracania uwagi na parametry sprzętowe. Brzmi jak bajka? :)

Wszystko to za pomocą serii dedykowanych serwerów z którymi będziemy się łączyć się i bezpośrednio wykorzystując zawarte na nich dane (strumieniowy przesył), by grać w gry. Jedynym wymaganiem jest łącze internetowe, które musi być odpowiednio szybkie. Uruchomiono ją w 12 krajach i oparta jest na razie na 24 serwerach. Obecnie to projekt w powijakach i usługa się rozwija, jednak to może być krok milowy w ramach rozrywki elektronicznej. Czy nie sądzicie, że to może zrewolucjonizować rynek?

Ciekawskich odsyłam na stronę projektu: http://www.gaikai.com/

FB: http://www.facebook.com/GaikaiInc
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Bardzo ciekawe, cieszą mnie takie projekty, które przyczyniają się do globalizacji internetu.
Niestety wymagania to jakieś ma i mój internet 1mb nie starczył, żeby sobie pograć, więc ludzie z wolniejszym internetem nie doświadczą tego wynalazku i dalej bedą musieli kupować gry.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Niestety wymagania to jakieś ma i mój internet 1mb nie starczył, żeby sobie pograć, więc ludzie z wolniejszym internetem nie doświadczą tego wynalazku i dalej bedą musieli kupować gry.

Kwestia czasu w końcu cały czas rozwija się rynek usług internetowych i poprawia się jakoś. Może dożyjemy czasów kiedy internet stanieje. Ostatnio czytałem artykuł w którym okazuje się, że mamy jedne z najdroższych opłat za internet na świecie :)

Btw ciekawe jakiego neta potrzeba do sprawnej obsługi tego bajeru i myślę sobie, że łatwiej zainwestować w droższy internet, niż wydawać po kilka tysięcy złotych co jakiś czas na upgrade kompa.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Btw ciekawe jakiego neta potrzeba do sprawnej obsługi tego bajeru i myślę sobie, że łatwiej zainwestować w droższy internet, niż wydawać po kilka tysięcy złotych co jakiś czas na upgrade kompa.
To zależy, ja na przykład milionerem nie jestem, ale jak kupię coś nowego do komputera to się tym jaram, testuję, wykorzystuję zawsze w 100% posiadany sprzęt. Internetu nie mogę mieć szybszego, bo w mojej miejscowości nie ma technicznych możliwości, mam 1Mb , a po 23 4Mb i uważam że jest dobrze, niestety to nie starcza, aby wypróbować GaiKai. Pewnie jest większa część osób z takim problemem, ale ona się z czasem zmniejszy, ponieważ jak nie patrzeć internet w Polsce się rozwija, co raz mniejsze ceny, a prędkości łącza co raz to większe.
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
Do tego podejdą bliżej nas serwery i z czasem lagi i wymagania się zmniejszą. Według mnie ciekawszy jest OnLive - dostępne w nim będą pełne wersje gier, a nie tak jak tu - dema. Słyszałem plotki że w OnliVe ma przy dobrych warunkach wejść w Polsce do oferty TP
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Mój komentarz jest taki:

:wow:

Szczerze mówiąc, to praktycznie nie wyobrażam sobie grania w takie BC2 przez przeglądarkę bez niczego... wtf. Aż się wierzyć nie chce. Idea genialna wręcz.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Oczywiście wszystko w technologii Java, jako przykład możemy zobaczyć gry na iphonach i ipadach, sądzę, że nie będą się wiele różniły pod względem jakości.
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
Yeed, pełniaków nie będzie. Dużo o obu platformach czytałem na CD-A i GaiKai będzie zajmować się promocją gier w tym stylu. Będą dodawać oni ograniczone czasowo wersje demonstracyjne, na razie nie myślą (a tak naprawdę przestali myśleć) o dodawaniu pełnych wersji. A OnLive tak.

OnLive jest według mnie lepszą platformą - będziesz miał własne konto z przypisanymi do niego grami i będziesz grał gdzie tylko chcesz. Coś ala Steam
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Obcnie nie ma pełniaków ale się pojawią. Rynek zweryfikuje ich podejście i szybko się przerzucą na pełne wersje. Taki jest moje zdanie.
On Live równie ciekawa alternatywa. Zdrowa konkurencja nigdy nie szkodzi oceniając oczami klienta :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom