Gra Sie Tnie A Komp Spoko

Status
Zamknięty.

mirek05041982

New Member
Dołączył
27.11.2006
Posty
3
Mam problem:

Mam angielskiego pirata wersja relase wykonana przez "Razor111", dodatkowo jest spolszczona.
Ogólnie wszystko działa jak powinno tzn mam angielskie dialogi i polskie napisy, gra sie nie wyłącza ani nie zawiesza, długo sie ładuje, no ale to podobno normalka.

1.Problem w tym że gra sie zacina i to BAAARDZO, nie mówie że nie da się grać ale jest to strasznie uciążliwe.
2.Szybki zapis(F5) zatrzymuje grę na ok.15-25s (i młóci dyskiem) przy moim częstym savowaniu staje sie to denerwujące nie mówiąć już o szybkim loudowaniu(F9) gry co trwa ok.1min.

Gram na totalnym minium: 800x600@60Hz, detale na custom wszystkie na minimum.

Posiadam:
Atlon Xp 3000+
Pamięci Kingstona 2x512MB w dualu taktowanie 333MHz z biosu (rzeczywiste ok.360MHz cl2,5 czasy3-3-6)
Geforce 7300gt galaxy z 256MB (z pamięciami 1,2ns, czyli z wysokimi taktowaniami)
Plik wymiany ustawiony na 2GB (dysk na SATA 2 zdefragmentowany)

W czym jest problem, tylko mi niepiszcie że to wina bo piprat?
Może jakieś patche lub coś innego?

Wieczorem dołoże jeszcze 512MB ramu i zobacz ale wątpię że pomoże.

Czekam na sugestie.
 

boracki

Member
Dołączył
9.11.2006
Posty
137
A kto ci takich pierdół naopowiadał, że powinien spoko chodzić.????!!!!

Spoko to by chodził na 3GHz procku z 2 - 2.5 GB Ramu.
Poza tym wirtual 2 GB przy 1 GB Ramu to ciut mało ( zwykle ustawia sie 2.5 x RAM )

Na tym co podałeś to na srednich ustawieniach i tak bedzie się przycinał przy doładowywaniu obszarów , a o płynności przy pochodni czy ognistym mieczu to zapomnij.
Twardziel musi byc dość nowy najlepiej z dużym Cache.

A na twojej graficzce z przecietna wydajnością ( bez min 6.000 Mpix/s i 12 PixelShader )to zapomnij.
Jak kcesz sie zasłużenie putac to zainwestuj w 7600GT lub Radka X1650Pro.

Wystarczy poszperac na forum, zamiast je zamulać bezsensownymi postami
 

mirek05041982

New Member
Dołączył
27.11.2006
Posty
3
1.Co do wirtualnego ramu to wcześniej miałem nawet 4GB i nie ma widocznej różnicy.
2.Dysk (segate baracuda 80GB z 8 MB cache na SATA2) jest w miarę nowy(8 miesięcy) z 8MB cachem, zdefragmętowany.
3.Ja gram na totalnym minimum (rozdzielczość i detale wszystko na minimum), nie mówie o pochodni ani mieczu świetlnym, ale nie wiedzę większej różnicy podczas używam tych przedmiotów (może troszke bardziej sie przycina ale trudno to stwierdzić).
4.Żadne programy w tle nie działają(gg, skype, firewal, antywir, połączenie z siecią), brak syfu w kompie.
5.Co jeszcze mogę obniżyć i gdzie aby zwiększyć wydajność.
6.Po co grze 2-2,5GB ramu??? Skoro w menadzerze zadań gra ma ok 1GB (ram + wirtualna pamięć).


Jeśli chodzi o wymagania to na tym co mam to na minium wszystko powinno działać bez problemu.
A może pojść w overcloking??
W sumie proca (athlon XP 3000+@1.8GHz) chodziła spokojnie na 2.2GHz (czyli jakieś przeliczeniowe 3500+)
Pamięci w dualu też dały rade na 420-430MHz na obniżonych czasach.
No grafiki jeszcze nie kręciłem ale podobno jakieś 20-30% też sie da poprawić.
Pytanie tylko czy warto?? Ale wątpię że to coś zmieni.



Wieczorem dołożę 512MB ramu i sprawdzę czy coś sie zmieni. Jak nie to sformatuje dysk i postawie nowy sytem tylko pod grę. Jak to coś zmieni to dam znać.



++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


Wieczorem nie miałem czasu na stawianie systemu i z pożyczeniem kości 512MB ramu też nie wyszło.
Jednak znalazłem w necie coć takiego jak "gothic3tweak" i muszę przyznać że pomogło do tego jeszcze poszedł patch do wersji 1.08( bo go 1.09 nie mogłem znaleść cracka). Wszystko w miarę śmiga na ustawieniach średnich (tweak tak ustawił i ja nie zmianiałem).Oczywiście przycian sie przy doładowywaniu lokacji, ale nic sie nie dzieje podczas czarów ani zabawy z pochodnią i mieczami ognia. Jedyne przyciecia to tylko przy przemianie i większe podczas teleportacji ale to norma.
 

szeryflobo

New Member
Dołączył
9.11.2006
Posty
18
Ja na początku miałem taką konfigurację:

Intel Core 2 Duo 2,4 Ghz E6600
512 MB ram 533 mhz
2 dyski twarde SATA (bez konfiguracji RAID)
GeForce 6600 GT

... no i grać się nie dało. Zrobiłem tak:

1) dołożyłem 512 MB RAM
2) połączyłem dyski w macierz RAID 0 ...

i gra śmiga jak huragan na średich detalach (MI tak wystarczy)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom