Gothicx Project

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
CYTAT
Swego czasu było głośno o GothicX, projekcie, który miał na celu stworzenie multiplayer'a do pierwszej części gry. Niestety, miesiące milczenia twórców spowodowały, że już dawno wszyscy stracili nadzieję, na to, że zagrają w Gothic 1 przez sieć. Jednak pojawiła się iskierka nadziei.

Na oficjalnej stronie projektu pojawił się news. Wynika z niego, że gdy już wszyscy postawili krzyżyk na GothicX, członkowie projektu pracowali w pocie czoła, nie ujawniając swych postępów. Na dowód tego zaprezentowali niedługi filmik, przedstawiający walkę między dwoma graczam oraz skontrastowali go z video wypuszczonym przez nich 2 lata temu. Co ciekawe, nowy klip przedstawia walkę w Gothic 2. Czyżby nadal istniała szansa, że zagramy kiedyś w Multiplayer'a którejkolwiek z części gry?

GothicX - oficjalna strona

Nasz portal współpracował z projektem GothicX. Mamy zamiar odnowić te relacje, by wiedzieć więcej o postępie prac i informować was na bieżąco.


Źródło - gothic.org.pl

Co wy na to? Jak myślicie, warto robić sobie nadzieje, czy to i tak nie ma prawa bytu i projekt prędzej czy później upadnie? W sumie twórcy pokazali, że są terminatorami i nawet pracując tyle czasu, dalej są w stanie to kontynuować po to, by stworzyć multiplayera. Ja w nich po cichu wierzę ;).
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Szczerze ? Wolę się nie nastawiać i nie rozczarować, ale mam nadzieję, że im się uda ;). Pokazali już przecież, że im na tym zależy... a jak człowiek bardzo czegoś pragnie, to to dostanie :). Bądźmy dobrej myśli.

Ave
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Skoro pracowali tyle czasu w pocie czoła nie ujawniając tego, a teraz piszą o tym newsa, to może i ma szanse - ale my nie mamy pewności, że np. obijali się wtedy a teraz nagle naszła i chęć. Wszystko się okaże - nie czekam na ten projekt, ale chętnie sobie w niego zagram. Nie wiadomo czy to się w ogóle ukaże, ja osobiście w to nie wątpię.
Podsumowując chciałbym w to zagrać i byłoby miło, gdyby wszystko się udało (można by np. stworzyć klan GUP), ale jeśli odechce im się pracy - płakać nie będę :)
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4796
Trzeba wierzyć, może w końcu im się uda i będziemy mogli grać w Gothica przez neta.
I mi się zdaje że to jest gothic 2 teraz a nie gothic 1, i mam nadzieję że będzie dało się
zmienić przynajmniej twarz żeby nie ganiały same Bezie. Ogólnie bardzo mi się podoba
że w G2 robią a nie w jedynce, grafa lepsza i w ogóle. W to będzie się dało grać, no i co najważniejsze
poradzili sobie z synchronizacją i widać poprawnie jak postać chodzi, w San andreas multiplayer są błędy
z różnych takich powodów, albo ludzie nagle sie pojawiają na ulicy bo szybko przyjechali i synchro nie odświeża sie tak
szybko.
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Ostatnio bardzo napaliłam się na wieści o Gothic MP. Później to ucichło i jakoś tak moje chęci także, jednak bardzo bym się ucieszyła, gdyby projekt skończono.
To coś wspaniałego, grać z kolegami w Gothic'a, stworzyć swój klan, cieszyć się grą z innymi.
Tak głęboko, w sercu będę wierzyć w twórców projektu i cierpliwie będę czekała na nowe informacje.
 

Broother

Member
Dołączył
27.5.2008
Posty
397
Mam szczerą nadzieję, że to wyjdzie - choć wolałbym tak naprawdę, by był to Gothic "jedynka". Jak na razie była zwykła walka, więc oceniać nie ma co. I takie mi się nasuwa - to będzie rpeg, czy po prostu multiplayer jak np. w GTA SA? Ja dużo chętniej zagrałbym w erpega - żeby choć rozwijać swą postać, kupować bronie, zbroje, runy etc.
 

plebcio

New Member
Dołączył
28.7.2009
Posty
2
Z tego co pamiętam to chyba będzie coś w stylu Sa:mp, ale bedziesz mógł rozwijać postać kupować bronie itd.
 

Dzyl

El Principe
Dołączył
14.9.2008
Posty
1961
Ja mam nadzieję że projekt się uda.Dobrze że będzie to w G2 a nie G1, bo jak już ktoś powiedział lepsza grafika.No ale jeszcze większy świat ;) Tylko czy będzie możliwość wykonywania zadań ? Czy będzie tylko expienie i rozwijanie postaci ? Bo bardziej możliwa jest ta druga opcja.No ale i tak fajnie by było pochodzić tak z kolegami na jakieś polowania lub coś w tym stylu :D
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Skontaktowałem się z ekipą GothicX. Są oni dalej zainteresowani współpraca z nami. Chyba trzeba będzie z powrotem umieścić na forum dział projektu ;).
 

Szymox63

New Member
Dołączył
12.2.2008
Posty
9
Ja myślę tak: najlepiej w G2 NK mianowicie, 3 światy - moim zdaniem to świetny pomysł.

PS: Ale jak kto woli. Na stronie oficjalnej jest wzmianka o tym..
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
http://www.gothic-x-project.de/fileadmin/potm/tazer.jpg

Dostałem od jednego z członków teamu. Ponoć to cześć czegoś większego, czegoś o czym dawno mysleli, ale dopiero teraz za to się zabrali. Nie chcą powiedzieć nic więcej na ten temat. No i na samym screene wiele nie widać. Ale przynajmniej działają,l ub stwarzają takie pozory.
 

Baal Cadar

Obywatel
Dołączył
30.8.2009
Posty
139
A tak ogólnie: ile potrwają prace nad tym Gothiciem, i czy to jednak będzie I czy II ?
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Po screenie nie wiele można przypuszczać, pewnie planują zmianę z CO-OP na MMORPG ? zobaczymy choć moim zdaniem ostatnio od cholery zrobiło się MMORPG i jeśli rzeczywiście ten Gothic co robią będzie MMO to największych szans nie będzie miał, nikt w ameryce niezna Gothica tylko w Europie więc gracze byli by tylko z europy, kto wie czekamy na więcej :)
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
W tym miesiącu lub kolejnym zostaną upublicznione kolejne materiały pokazujące postępy w produkcji modyfikacji, jak zapewnił nas szef projektu - Zerxes
 
Do góry Bottom