Gothicowe Oscary 2011- Wyniki

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Około 2.00 nad ranem rozpocznie się ceremonia rozdania filmowych Oscarów. My nie będziemy czekać tak długo. Już czas, by oficjalnie ogłosić zwycięzców tegorocznej, pierwszej edycji Gothicowych Oscarów. W ciągu miesiąca oddaliście prawie 1 600 głosów w dwunastu kategoriach. Najwięcej statuetek zebrała pierwsza część sagi - Gothic, bo aż pięć. Po trzy zebrały Gothic 2: Noc Kruka i jego następca Gothic 3. Wśród laureatów znalazła się także Arcania: Gothic 4. Fani sagi docenili walory graficznie w najnowszej części serii.Poniżej pełna lista kategorii i ich laureatów. Liczby w nawiasach to procent ze wszystkich oddanych głosów w danej kategorii


  • Najlepsza fabuła – Gothic I (58%)
  • Najlepsza grywalność- Gothic II: Noc Kruka (33%)
  • Najlepszy klimat – Gothic I (58%)
  • Najlepsza muzyka – Gothic 3 (60%)
  • Najlepsza grafika - Arcania: Gothic 4 (64%)
  • Najwyższy stopien grozy – Gothic I (55%)
  • Najwyższy stopień trudności – Gothic II: Noc Kruka (48%)
  • Najbardziej realistyczny świat – Gothic III (43%)
  • Najlepsza część sagi – Gothic I (37%)
  • Najlepsze dialogi – Gothic I (40%)
  • Najlepsze wydanie – Gothic III (34%)
  • Najlepsze zadania – Gothic II: Noc Kruka (42%)


Największym przegranym został dodatek do Gothic 3: Zmierzch Bogów. Zebrał w sumie niecałe 30 głosów. Nie ma się czemu dziwić. Od samego początku dodatek nie cieszył się znikomym poparciem. Dziękujemy serdecznie za udział w naszej wersji Oscarów! Rok 2011 niesie wiele premier, zarówno pełnych wersji gier jak i dodatków czy patchy. Zapowiadana Edycja Rozszerzona Gothic 3: Zmierzch Bogów na pewno zmieni opinię o tym dodatku. Możemy obiecać Wam pojawienie się kolejnych kategorii, wśród których nie zabraknie sagi Risen.

Archiwum głosów:

Zestaw I
Zestaw II
Zestaw III
Zestaw IV


Zapraszam do komentowania i oceniania
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Gothic I wygrał w pięciu kategoriach, to świadczy tylko o tym, że dla nas - prawdziwych graczy liczy się nie tylko grafika w grach. Zmierzch Bogów nie otrzymał żadnej nagrody i sam się nie dziwię, zobaczymy czy "Edycja Rozszerzona" to naprawi. Szczerze mówiąc to spodziewałem się takich wyników, jedynie sądziłem, że Noc Kruka otrzyma więcej głosów, ale i tak jest dobrze.
 

605534619

New Member
Dołączył
28.2.2011
Posty
31
Szczerze nie spodziewałem się że Gothic I otrzyma najwięcej głosów , sądziłem że najwięcej głosów zdobędzie Gothic II Noc Kruka ale mimo to nie jestem rozczarowany, ponieważ Gothic I ma w sobie to coś , a co do zmierzchu Bogów było można się było tego spodziewać a dzięki patchowi do zmierzch Bogów stanie się warta zainstalowania.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Wciąż liczne grono weteranów wspomina sobie gohica z sentymentem :) Tak więc liczyłem, że Gothic jednak wygra.
Klasyka i emocje, które wywoływała jako pierwsza gra z serii były niezapomniane :)
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
oskarg1.png


Pozwoliłem sobie zrobić małą wizualizację. Najlepsze to nie jest, bawiłem się jedynie parę minut, ale widać jak bardzo Gothic zdobył uznanie. G1 zasłużył sobie na tyle statuetek i nawet na statuetkę najlepszej grafiki - może nie pod względem wizualnym tylko klimatycznym. Kto nie bał się chodzić po nocy w GD? Kto zachwycał się najnowszym zdobytym pancerzem? Gothic ma w sobie wszystko to co sprawia że mamy głęboko gdzieś jego wady
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Gothic ma w sobie wszystko to co sprawia że mamy głęboko gdzieś jego wady

Świetna puenta ;)

O to chodzi w grach. Wiadomo, że nie unikniemy błędów, tak więc gra powinna przyciągnąć mimo niedociągnięć. Mieć w sobie to coś. Gothic to zdecydowanie miał.
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Tak też sądziłem, że gothic 1 wygra. Lecz warto zwrócić uwagę na drugiego przegranego oprócz zmierzchu bogów. Jest to podstawka Gothic 2. Świadczy to tylko o tym ze dodatek z którym gra zdobyła aż 4 oscary jest świetny i tylko waloryzuje grę. Arcania tylko 1 oscar za grafike... w sumie nie jest to zła gra lecz zupełnie inna od poprzedników i to z pewnością odstrasza zaprawionych fanów gothica.
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
G1 kocham i uwielbiam. Do tej pory pamiętam emocje związane z grą. I w szkole jak z chłopakami wymienialiśmy się kolejnym spostrzeżeniami, informacjami na przerwach. Przypominają mi się czasy podstawówki i aż łezka się w oku kręci :) Martwi mnie, brak Gothic:2, zdobycie którego kosztowało mnie wiele zachodu, po akurat zaraz po ukończeniu jedynki wszystkie ostatnie egzemplarze dwójki się rozeszły. Z pół roku, jak nie rok czekałem na wznownie nakładu G2. I się doczekałem :) Smuci mnie brak 2jki :(
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Name, to dlatego, że w porównaniu do Nocy Kruka samo G2 wypada dość blado.

Generalnie to wszystko wypadło tak, jak się tego spodziewałem, chociaż sam nie głosowałem przez co trochę mi wstyd...
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Za rok znowu będzie okazja ;) Dojdą nowe tytuły jak Risen i Risen 2 czy Edycja Rozszerzona Zmierzchu bogów i dodatek Upadek Setarrif. Pierwsza edycja Gothicowych Oscarów była spontaniczna, a jednak sporo użytkowników oddało swój głos. Następna będzie lepiej przygotowana.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Ja wziąłem udział w głosowaniu i muszę przyznać, że moje głosy pokrywają się z ostatecznymi wynikami. Wniosek- wyniki nie są dla mnie zaskoczeniem. Zafunkcjonowało tu logiczne podejście do tematu- G1 nie mógł wygrać za najlepszą grafę, natomiast Arcania za klimat, czy fabułę...
Niektórzy są zaskoczeni słabszym, niż oczekiwali wynikiem G2NK, ale (choć gra była naprawdę dobra, a nawet bardzo dobra) to G1 zapoczątkował serię (co już samo w sobie daje mu fory, gdyż wszystko co potem, to już tylko wariacje na temat...) i charakteryzował się najmroczniejszym klimatem- ta cecha, obok fabuły- w największym stopniu zjednała rzesze zwolenników dla tytułu.

A przyszłoroczne Oskary mogą okazać się ciekawe gdyż, jak pisze ED, dojdzie kilka nowych gier/dodatków/patchy, jednak wydaje mi się, że w kluczowych kategoriach niewiele się zmieni.
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
Nie wziąłem udziału w głosowaniu, ale patrząc na wyniki ja nie zagłosowałbym o wiele inaczej.G1 wygrał aż w pięciu kategoriach ale nie trzeba było spodziewać się spodziewać ponieważ jest to najlepsza z wsdzystkich dotychczasowych części gry.Największym zaskoczeniem ,dla mnie, bdyło tod że Gothic II : Noc Kruka dostało "Oskara " za Najlepsze Zadanie.tą nagrodę powinien dostać Gothic III ponieważ to on miał najlepsze zadania. W Gothic II: NK zadania owszem były dobre ale nie były takiej jakości jak w Gothic III. W tym wydaniu zabrakło mi Gothi'ka dwójki, ponieważ to też jest jedna z lepszych części.

Jak wspominali inni nasza" Oskary" w przyszłym roku mogą być o wiele ciekawsze głównie z powodu dodatków albo nowych części.Moim zdaniem mogą jednak zajść lekkie zmiany w kluczowycz kategoriach bo te gry mogą okazać sie sukcesami.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Jak wspominali inni nasza" Oskary" w przyszłym roku mogą być o wiele ciekawsze głównie z powodu dodatków albo nowych części.Moim zdaniem mogą jednak zajść lekkie zmiany w kluczowycz kategoriach bo te gry mogą okazać sie sukcesam

Oo...o jakich nowych częściach mówisz? i o jakich dodatkach, które mogą okazać się sukcesem?

Btw...proszę o przykład jakiegoś super hiper świetnego zadania w Gothic 3 skoro tak wychwalasz.
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
Oo...o jakich nowych częściach mówisz? i o jakich dodatkach, które mogą okazać się sukcesem?

Risen 2, Upadek Setarrif.

Btw...proszę o przykład jakiegoś super hiper świetnego zadania w Gothic 3 skoro tak wychwalasz.

Np. Odbijanie miast w inny częściach ich nie było a tu są. No i końcowe misje dla poszczególnych Bogów.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Risen 2, Upadek Setarrif.

Upadek Setarrif stoi pod wielkim znakiem zapytania, tzn. dziś nie wiadomo czy w ogóle wyjdzie, w związku z sytuacją JoWooD. Jeżeli nawet wyjdzie, to gdy będzie prezentowało poziom podstawki (a wszystko na to wskazuje), nie zamiesza za bardzo w tegorocznych Oskarach...

Np. Odbijanie miast w inny częściach ich nie było a tu są.

A co w tym ciekawego? Na dłuższą metę robi się to nużące. Nie ma w tym nic interesującego.

Gothic 2NK bije na głowę w warstwie fabularnej G3. Zadania są ciekawsze i bardziej wciągające, a także bardziej złożone. W G3 jest dużo zadań, ale nie ma w nich niczego ekscytującego. Musisz przewalić hektary, żeby dojść do określonego miejsca, zrobić swoje i wrócić z meldunkiem, iż wykonałeś owe. Dużo latania, mało myślenia i kombinowania. Mocno bym się zdziwił, gdyby w tej kategorii uczestnicy głosowania wybrali inaczej. A już na pewno, gdyby G3 wygrało tą kategorie- byłoby to żenujące i niesmaczne.

Tak więc, nie zgadzam się z tobą szczur. Co więcej, czytając inne twoje posty odnoszę wrażenie, że piszesz sobie, a muzą. Tzn. - na szybko tworzysz jakąś (poronioną najczęściej) teorię, aby po prostu umieścić ją w kolejnym poście, ale tak naprawdę chyba nigdy dobrze nie przemyślałeś tego co płodzisz. Ot, jeszcze jeden post, jeszcze jedna cyferka więcej pod avkiem.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
No i Biaf napisał to co miałem napisać ja. :) Drań
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Trzeba jeszcze dodać, że zwycięzca jest Gothic 2 NK a nie sam Gothic 2 (który nie otrzymał żadnego Oscara) co świadczy o tym że dodatek bardzo podniósł standard tej gry. A odbijanie miast w G3 było żałosne ;/ no jedne chłop na całe miasto - full realism -.-

I za rok w kolejnej edycji risen nie powinien brać odziału bo to Gothicowe Oscary a nie ranking gier.
 

Frag

New Member
Dołączył
25.1.2011
Posty
89
W następnym gothicowym wydaniu Oscarów powinien ukazać się Mod Poprawkowy tych Fanów (robią to oni jeszcze czy nie?) i jeżeli już zaczepiliście odbijanie miast to tak, totalna katastrofa... Ja myślę że gdyby nie nacisk JoWood to Piranha dała by nam np: Oddział buntowników, oni nie są głupi.
 
Do góry Bottom