Gothic Problem Z Fps

Status
Zamknięty.

Amad100

New Member
Dołączył
22.2.2012
Posty
5





Witam wszystkich bardzo serdecznie i mam nadzieję, że pomożecie. Z góry dzięki.

Jak w temacie.. mam 20-25 fps a w innych grach gothic 2 i 3 i wiedźminy i skyrim chodzą na 60 fps. Nawet zainstalowanie patcha 1.08 nie pomogło.

Mój sprzęt:

Procesor: Amd Phenom II 4x 3.2 GHz
Ramy: 8 gb
Karta graficzny: Geforce 520gt 2 gb

Bardzo proszę o pomoc !!!​
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Witaj.
Dobrze trafiłeś, ktoś na pewno coś zaradzi na ten problem. Ja osobiście nie jestem mocny jeśli chodzi o techniczne sprawy, sprzęt na pewno spełnia wymagania, więc nie tędy droga ;)
Jedyne co mi przychodzi na myśl to system, jaki masz ?? Gothic 1 to stara gra i z tego co wiem zacina się na nowszych systemach. Nie wiem czy dokładnie o to chodzi, jeśli w tym tkwi problem, to spróbuj odpalić grę na starszym systemie. Jeśli to nie pomoże, cóż pewnie ktoś inny będzie miał trafniejsze rady.

Pozdrawiam.
 

Amad100

New Member
Dołączył
22.2.2012
Posty
5
Mam windows 7 64 bit. Czyli mam odpalić gothica w zgodności windows xp?? Jak będę u siebie to sprawdzę :)
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Odpalenie ze zgodnością XP może pomóc, ale wątpię. Też mam win 7 jakiś czas temu zainstalowałem G1 i nie byłem w stanie go odpalić tak, żeby można było spokojnie grać. Kiedyś nawet słyszałem, że na win 7 po prostu nie da się grać w G1. Myślę, że bez innego systemu się nie obejdzie, chyba, że powstały jakieś specjalne łatki itp. pozwalające odpalić G1 na win 7. nic jednak nie wiem na ten temat.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Gothic jest starą grą. Jak masz taki spadek płynności animacji to wina najnowszych sterowników do karty graficznej (jedynka średnio jest kompatybilna z najnowszymi sterownikami) oraz masz za dobry sprzęt, że tak napiszę. Ja sam mam W7 i też mam niekiedy spadki płynności animacji do 20 z 40, które mam.

Jak kompatybilność z XP nie poprawia FPS'ów to nie pozostaje ci nic innego jak grać na tych 20-25.

Innymi słowy : System za dobry, sprzęt za dobry by Gothic go ogarniał.
 

Amad100

New Member
Dołączył
22.2.2012
Posty
5
A gdybym zainstalował starsze stery?? jak tak to jakie mi polecacie? bo nie znam się na tym i gdybyście dali linka do tych sterów, ponieważ nie jestem ogarnięty. Pozdrawiam
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Instalowanie starszych sterowników zrobi ci bajzel na kompie i nie będziesz mógł uruchomić nowszych gier pokroju RAGE, Crysis 2, Wiedźmin 2 itd.
Nie polecam ci tego robić na W7.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Na windows 7 Gothic nie lubi i nie chce się odpalać :)
 

Amad100

New Member
Dołączył
22.2.2012
Posty
5
ALe gothic na windows 7 chce się odpalić, tylko jest problem z FPS :p
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
a podczas gry wchodziłeś w procesy i próbowałeś przypisać wyszy priorytet procesowi gothica?
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
W czasie gry ciężko schować Gothica do paska, a wejść w procesy to już graniczy z cudem hehe.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Nie miałem problemów z tym.
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Dyskusja wyczerpana.Temat został z tego powodu zamknięty. Jeśli chcesz tu pisać, poproś moderatora o otwarcie tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.
 

Vorghor

New Member
Dołączył
21.3.2013
Posty
3
Witam, dużo osób skarży się na małą ilość fps w gothicu, na systemie Windows 7, więc piszę dla was ten poradnik abyście mogli grać normalnie w gothica  bez żadnych lagów, więc zaczynajmy:

1. Pobieramy tą paczkę: http://www13.zippyshare.com/v/58051723/file.html
 
HASŁO DO PACZKI: pawula
 
2. Rozpakowujemy i włączamy instalator. (Instalujemy w folderze z grą Gothic)
 
3. Gdy to zrobimy klikamy na plik "GothicFps.exe" i wybieramy miejsce w którym znajduje się plik "GothicMod.exe" (NP. C:\GRY\GOTHIC\SYSTEM\) i klikamy otwórz.
 
4. Wszystko powinno działać płynnie i nie powinno nic klatkować.
 
Pozdrawiam. ;)
 
 
Otwarte i połączone :) B.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom