Gothic Mmorpg Project

Dołączył
2.5.2009
Posty
7
Właśnie pod tą nazwą kryję się kolejna próba stworzenia marzenia niemalże WSZYSTKICH fanów Gothic'a, próba podjęta przeze mnie. Może to szaleństwo, ale jak na razie nie zrobiłem (prawie) NIC. Teraz trochę o grze;

Gothic MMoRPG Project, będzie tak naprawdę zwykłym modem (no prócz jednego dodatkowego programu). Mod będzie działał tylko pod Gothic II: Noc Kruka, czemu? Dlatego że Gothic II: Noc Kruka ma dużo lepszą grafikę i duuuużo bardziej rozbudowany silnik niż Gothic I. To wszystko xD. Nie bez powodu zrobiłem forum, właśnie na nim WSZYSCY mogą wypisywać swoje pomysły, dawać swoje prace 3 i 2D, ZEN'y, Vob'y, ect. które będą użyte w NASZYM WSPÓLNYM projekcie. Nie długo na Youtube ukaże się pierwszy filmik z nową możliwością Gothic MMoRPG Project, a jaką? Tego Wam nie zdradzę ;P.


ZAPRASZAM NA FORUM: http://gothicproject.mojeforum.net
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
ja mam pytanie, czy cokolwiek z tego projektu jest czy tylko forum, udało się już napisać program żeby 2 klienty gothica polaczyly sie ze soba?
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Wielkie słowa i wielkie plany. Udowodnij nam jednak, że nie jesteś 14 - letnim chłopakiem, któremu zebrało się na żarty. Czy już jakieś prace zostały wykonane? Czy w ogóle masz jakieś pojęcie o tym, co zamierzasz zrobić? Zebrałeś już jakiś team, czy dopiero masz takie zamiar? I ostanie - wiesz w ogóle na co się porywasz ;p?
 
Dołączył
2.5.2009
Posty
7
Nie udało, nawet nie próbowaliśmy. Bo po co łączyć dwa komputery, skoro można kupić serwer który udźwignie 5000+ graczy?
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
ale jaka technologia polaczycie tych 5000 graczy ze soba? jak nawet dwoch nie wiecie jak polaczyc...
 
Dołączył
2.5.2009
Posty
7
CYTAT(Rangiz @ 02-05-2009, 19:54) index.php?act=findpost&pid=220833
Wielkie słowa i wielkie plany. Udowodnij nam jednak, że nie jesteś 14 - letnim chłopakiem, któremu zebrało się na żarty. Czy już jakieś prace zostały wykonane? Czy w ogóle masz jakieś pojęcie o tym, co zamierzasz zrobić? Zebrałeś już jakiś team, czy dopiero masz takie zamiar? I ostanie - wiesz w ogóle na co się porywasz ;p?


-Na razie nic oficjalnie nie zrobiłem, tylko testy.
-Tak mam pojęcie, robię Gothic MMoRPG Project...
-Nie zebrałem, dlatego napisałem na tym forum.
-Wiem że to może być cholernie trudne, ale jeśli się nam uda...
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
CYTAT
-Na razie nic oficjalnie nie zrobiłem, tylko testy.


Na czym one polegały?

CYTAT
-Nie zebrałem, dlatego napisałem na tym forum.


Niestety, ale będziesz miał duże trudności z zebraniem odpowiednich osób...
 
Dołączył
2.5.2009
Posty
7
CYTAT(Dragomir @ 02-05-2009, 19:58) index.php?act=findpost&pid=220835
ale jaka technologia polaczycie tych 5000 graczy ze soba? jak nawet dwoch nie wiecie jak polaczyc...


Najpierw kupie jakiś serwer, na początek taki z max. 100 slotami. Napiszę bazę MySQL połączę ją z serwerem jako główną bazę danych graczy i już możemy "wbić" na serwer.
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
a jak z poziomu gothica bedzie sie wbijalo na serwer bo tego nie rozumiem? jak gothic ktory nie jest multi bedzie wysylal i odbieral pakiety z serwera, bo wogole nie jest do tego przystosowany...
 
Dołączył
2.5.2009
Posty
7
CYTAT(Rangiz @ 02-05-2009, 20:01) index.php?act=findpost&pid=220837
Na czym one polegały?


Akurat w tej chwili zrobiłem sobie przerwę. Właśnie testowałem... "Pet'a.

CYTAT(Dragomir @ 02-05-2009, 20:04) index.php?act=findpost&pid=220839
a jak z poziomu gothica bedzie sie wbijalo na serwer bo tego nie rozumiem? jak gothic ktory nie jest multi bedzie wysylal i odbieral pakiety z serwera, bo wogole nie jest do tego przystosowany...


Właśnie do tego jest baza danych, na razie kiedy ją połączę nic się nie zmieni tyle że będziesz widział innych graczy.


CYTAT(Gothic MMoRPG Project @ 02-05-2009, 19:45) index.php?act=findpost&pid=220831
(no prócz jednego dodatkowego programu)


Ale ten program będzie się opierał na tworzeniu postaci.
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
cóż widzę że dużo z Ciebie nie wyciagne, pozostaje nam tylko czekac z niecierpliwoscia na Twoj projekt...

czekamy na rezultaty nie na zapowiedzi...
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
ja mam parę pytań.

Będą jakieś klasy postaci czy tak jak z G2 NK gildie ?

Na jakim etapie są prace ?

Czy będą jakieś patche duże ulepszające rozgrywkę ? TZN. dodawano coś nowego ITP ?

Właściwie jakieś beta testy planowane są ?
 
Dołączył
2.5.2009
Posty
7
CYTAT(Darth Revan @ 02-05-2009, 20:45) index.php?act=findpost&pid=220844
ja mam parę pytań.

Będą jakieś klasy postaci czy tak jak z G2 NK gildie ?

Na jakim etapie są prace ?

Czy będą jakieś patche duże ulepszające rozgrywkę ? TZN. dodawano coś nowego ITP ?

Właściwie jakieś beta testy planowane są ?

System umiejętności, gildie i takie tam będą z GII:NK

Jak na razie, jesteśmy przy wersji gry -4v

Świat będzie ZUPEŁNIE NOWY, będą tylko te potwory, zbroje i bronie co zrobimy MY.
 
E

Electric_Dragon

Guest
Wiesz, plan ciekawy muszę przyznać. Rokuję Wam kilka lat mozolnej pracy. Inne podobne projekty już i tak wystarczająco długo się ciągną. Gothic X odpadł, na razie jako taki WoC próbuje coś stworzyć. Jak pisali poprzednicy, ciężko Ci będzie tutaj zebrać ekipę z technicznymi umiejętnościami. Do nas najwyżej możesz się zwrócić o ocenę postępu gry
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Projekt ten upadł ponoć dość szybko nawet temat do zamknięcia ? ;)
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Ja tam wierze we wszystko co napisał Gothic MMO, bo bardzo chciałbym pograć w gothica MP, tylko powiedz mi dlaczego miało by to wszystko działać, wyszło jak już ktoś mówił dużo takich projektów, i nic nie działa, to dlaczego tobie ma działać.
I jeszcze jak kupisz ten serwer to on chyba coś kosztuje nie?? Ty wydasz na to dużo kasy i nie biedziesz miał z tego zysków.
Oczywiście jeżeli to bd działało, a jak ci sie nie uda to tylko kase bez potrzeby wydasz, dlatego radze ci sie zastanowić nad tym co robisz.
 
Do góry Bottom