Gothic Max Hot Remake - polska wersja

Laxus

New Member
Dołączył
11.12.2023
Posty
3
Znalazłem w sieci moda o nazwie Max Hot Remake, lecz tylko w wersji rosyjskiej.
Udało mi się spolszczyć dźwięk podmieniając plik Speech.vdf w folderze Data na ten z polskiej wersji na steamie, ale nie mam pojęcia jak spolszczyć napisy.
Próbowałem podmianki różnych plików i nic. Nie wiem gdzie są te napisy w Gothic.

Orientuje się ktoś czy da radę jakoś spolszczyć te napisy posiadając polską wersję?
Max Hot Remake posiada tylko samodzielny instalator.
Albo może istnieje wersja PL tego moda? Ja znalazłem tylko Max Hot Remake PL do Gothic 2.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Hmm... Czy to po prostu nie jest Gothic z DX11 i jakimś texturepackiem? Wprowadza to jeszcze jakieś dodatkowe zadania czy coś?
 

Laxus

New Member
Dołączył
11.12.2023
Posty
3
Nie wiem tak naprawdę co zmienia dokładnie ten mod. Chwilę grałem w Gothica 2 z nim i nie zauważyłem na początku gry żadnych nowych questów, było kilka nowych terenów, np. dodatkowe piętra w wieży Xardasa oraz zwiększona trudność gry. W modzie interesuje mnie to, że nie trzeba się bawić w żadne instalacje.
Gra ma własny instalator i zawiera wszystkie pierdoły pokroju szybkie zbieranie przedmiotów, ulepszone animacje, ekwipunek czy sprint, a także mocno dopieszczoną grafikę.
Tylko z tym spolszczeniem jest problem. Gothic 2 PL tylko jest. Jedynkę znalazłem tylko po rosyjsku.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Jeśli ten Max Hot Remake nie zawiera żadnych dodatkowych zadań, npc i ogólnie zawartości skryptowej to na pewno istnieje możliwość podmiany skryptów, ale nie wiem czy będzie to możliwe bez odpowiedniego skompilowania skryptów. Skrypty Gothic magazynuje w katalogu:
Kod:
Gothic\_work\Data\Scripts\_compiled
Jednak nie jestem w stanie ci doradzić co zrobić w tej kwestii, ponieważ modding nigdy specjalnie mnie nie zajmował. Możesz spróbować z podmianą skompilowanych skryptów gry, czyli (o ile się nie mylę) plik "Gothic.dat". Właśnie w tym pliku znajdują się npc, linie dialogowe itd. Jednak nie mam pewności co do zasady działania.


W tym filmie być może dowiesz się czegoś więcej. Jeśli jesteś naprawdę zdeterminowany - jest to temat do ogarnięcia ;)
 
Do góry Bottom