Gothic: Czas Zapłaty (Beta)

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Dzisiaj na forum themodders.org użytkownik Shergar, członek Themodders opublikował wersję beta legendarnego już moda do Gothica pt. Czas Zapłaty. Aż się zdziwiłem, że nikt nie napisał o tym jeszcze. Jest to wersja beta, więc wiadomo że mogą znaleźć się jakieś bugi i problemy ze stabilnością, jednak Shergar zapewnia, że pierwsze 3 rozdziały powinny być grywalne.
Gothic: Czas Zapłaty [wersja beta].

1. Modyfikacja:
http://www.sendspace...5d9ee218264652f

http://www.sendspace.com/file/sge2v5

http://speedy.sh/gws...hic-CZ-beta.exe

http://www.fileserve.com/file/SZXkpTD


2. Savy:
http://www.sendspace...1820e57cffc8793

3. Patch:
Mesh, do folderu .\_Work\Data\Meshes\_compiled\
Dll'ki do \system\

http://www.sendspace...611dfc3d0766f69

[zapraszam do wrzucania na inne uploadery i umieszczania linków w tym temacie]
Ja pograłem chwilkę i muszę przyznać, że mimo niedociągnięć bardzo fajnie to wszystko wyszło. Dodam jeszcze, że bez patcha gra się nie włączy.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Dziwne jest postępowanie twórców skoro zamiast ugadać się na dobrą promocję robią to na łapu capu. Swoją drogą wrzucanie bety z pełnymi 3 rozdziałami Oo tego nie rozumiem tym bardziej. Już był Prolog wypuszczony teraz powinni oddac już pełen produkt, a nie wypuszczać betę. Wszystko na opak, jeśli chodzi o decyzje z publikowaniem. no chyba, że poza betą nie uświadczymy już w pełni zoptymalizowanej i odbugowanej gry.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Mod nie może zostać dokończony z powodu takiego, że Orcwarrior nie odzywa się od pół roku, a on coś tam ma robić z grą i posiada najnowszą wersję Czasu Zapłaty. Na pewno każdy z twórców chciałby wypuścić pełen produkt, ale wyszło.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
W takiej sytuacji szuka się zastępstwa. No cóż nie znam szczegółów ale zdecydowanie na opak to wszystko.
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Szczegóły są takie, że w pewnym momencie Orc uznał, że już mu się nie chce, bo ciężko pracował, a modem interesowały się głównie gimbusy, a modding Gothica i tak jest nieopłacalny w dzisiejszych czasach. Jako, że Orc dopinał wszystko na ostatni guzik on miał wszystkie materiały u siebie. Od ponad pół roku nie odzywał się do ludzi z teamu.
Na początku twierdził, że jest zajęty, potem w ogóle nie odpisywał. A Orc w kwestii moddingu Gothica był niezastąpiony, bo to był taki Steve Jobs Gothica.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
W sumie to szkoda, że legenda zaginie, już zagineła. Co do gimbusów...to jest wina twórców, którzy zamiast od początku współpracować ze sceną Gothica i konsekwentnie promować produkt zupełnie olali sprawę. No a co do prac to mnie osobiście byłoby szkoda, bo tutaj juz prace finalne pewnie by były.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Jak się rezygnuje, to wypadałoby udostępnić potrzebne reszcie materiały...
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Jak się rezygnuje, to wypadałoby udostępnić potrzebne reszcie materiały...

Wydawałoby się, że to jest normalne działanie..ale jednak nie. Metoda psa ogrodnika?
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
racja, jak się zrezygnowało to można było udostępnić reszcie ekipy to co jest, i oni by dokończyli, szkoda bo mod zapowiadał się ciekawie i wielu cierpliwie czekało.
spróbuję sobie betę odpalić i nacieszyć się tym co jest ;)
 

Fūri

słit Wojtuśśśśś
Dołączył
17.6.2011
Posty
1077
Jak odpaliłem betę i chwile grałem to się popłakałem - taki świetny mod, a tylko beta. Dosyć spora, ale jednak beta.
orcwarrior już dawno zaczął robić problemy z "Czasem Zapłaty" - albo mu się nie chciało, albo problemy z plikami. No, a teraz martwa cisza... szkoda, bo mod naprawdę cudownie się zapowiadał.
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Powiem tylko, że najlepiej wyłączyć kompas, bo nie jest stabilny, więc więcej crashy może być.
I nie bać się errorów w headerze.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
mi jak zwykle norton wywala stado komuniaktów o zagrozeniach, zignorowałam je, może uda się wsio ściągnąć i zainstalować poprawnie, przeczytałam prawie cały temat na TM i kusi mnie coraz bardziej, szkoda że nie skończony,
może znajdzie się ktoś kto dokończy :D
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Aktualnie jedyną osobą zdolną dokończyć moda jest...... DEMONICAL MONK
Oczywiście nie sam, miałby pod sobą paru pachołków.


Oszczędzaj tusz. Nie pisz dużych czcionek :D - życzliwy członek.

Uważaj, bo czerwonych w Czasie Zapłaty się tępi :D
 

Fūri

słit Wojtuśśśśś
Dołączył
17.6.2011
Posty
1077
Pytanie tylko, czy starczy mu zapału, chęci i ludzi, by nie spieprzyć moda, tak jak zrobił to orcwarrior. Bo jeżeli się już ma brać do roboty, to z nadzieją, że moda dokończą.
 

kaczka

Dziedzictwo Leader
Dołączył
29.11.2008
Posty
90
Cedric, Ty koniu xD

Wojtexx, nie pier**l głupot bo nawet tego czytać się nie da. Nie masz zielonego pojęcia co się w ogóle dzieje z Orcem, więc nie powinieneś też pieprzyć Bóg wie czego na jego temat. Sam po maks miesiącu takiej roboty, jaką wykonał właśnie on, napewno padłbyś na glebe i chrzanił wszystko. On robił to 6 czy 7 lat, więc stfu bo ty wtedy jeszcze w piachu się bawiłeś.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
kaczka trochę kultury podczas wypowiedzi, rozumiem emocje ale warto zważać na słowa :)

być może orc się odezwie a może nie i ktoś inny dokończy moda, oby

odpaliłam sobie tego moda, teren wygląda ciekawie, mod kusząco ale ten kompas bardzo spowalnia... wywaliło mnie kilka razy, byki byki i jeszcze raz byki, jak to na becie zatem nie wkurzam się i brnę dalej, jutro dalsze przygody z modem :D

nerwusom nie polecam póki nie zostanie całkowicie ukończony, jeszcze z nerwów kompem bedziecie rzucać ;P
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
On robił to 6 czy 7 lat,

Zdecydowanie za długo to trwało. Trzeba było przyciąć projekt. W końcu PB :D w jedynce tez zostawiło wiele rzeczy, które nie zostały rozwinięte.
Btw...Po tylu latach nie skończyć go, tym bardziej przykre. No ale nawet jakby wyszedł to i tak o jakieś 3 lata za późno. W sensie liczby fanów i zainteresowania.
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Wisz, gdyby nie właśnie problemy orca, to mod wyszedłby w 2009-2010 ;d
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Sorry za double posta, ale trochę czasu minęło.
Dzisiejsze oświadczenie Shergara z teamu CZ:

Mod "skończony" W każdym razie zawiera teoretycznie wszystko. Pozostała kwestia testów, poprawek i szlifów.

:D
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
z:D najs

Cedo czy mógłbyś poprosić o jakąś krótką informację od Shergara na temat losów projektu, rzucilibyśmy newsa
 
Do góry Bottom