Gothic 5 Wraca Do Piranii!

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Jak w temacie!
http://www.gamestar.de/spiele/gothic/news/gothic_5,37003,2322080.html

Niczego nie kumam po niemiecku, ale informacja wychodzi z pewnego źródła.

Dobra, szczypnałem się i przetłumaczyłem, kawałek :)

Po sporze w trakcie rozwoju Gothic 3 w 2007 r., drogi Piranha Bytes i JoWooD rozeszły się. Prawa do marki "Gothic" pozostały w rękach austriackiej firmy JoWood. Powinno to się wkrótce zmienić. W wywiadzie dla gothic.net Mike Hoge , współzałożyciel Piranha Bytes, stwierdził że prawa powrócą z powrotem do Piranha Bytes.

Dalsze tłumaczenie zostawiam redakcji Gothic Up.

Dla mnie to bardzo dobra wiadomość. Pirania mam nadzieję przywróci serii dawny blask. Dla mnie Gothci 3 było udaną grą chociaż tyle osób na nią psioczyło.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
A w innym wywiadzie stwierdził, że priorytetem jest Risen 2 i nie myślą na razie nad powrotem do Gothic'a ... równiez mnie jedno zastanawia, Mike Hoge robi wywiady dla każdej strony? Ten wywiad w połowie jest przeciwieństwem tego z igromanii.

"Dostaniemy prawa z powrotem, gdy ukończymy Risen 2" - eeeee?
"Nie zamierzamy je nikomu sprzedawać"

Wychodzi z tego, że Mike jest pewien upadłości oraz zamknięcia JoWood, chociaż szanse wynoszą tylko 50% ...


Jedna ciekawostka:
"Bezimienny jest Avatarem Adanosa, Smok-Ożywieniec Avatarem Beliara."

Dla mnie Gothci 3 było udaną grą chociaż tyle osób na nią psioczyło.
Ponieważ JoWood im dyktowało co i jak ^^ i nie mieli pełnej swobody.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Wychodzi z tego, że Mike jest pewien upadłości oraz zamknięcia JoWood, chociaż szanse wynoszą tylko 50% ...

Nie wiem po czym tak wnosisz. Czy Jowood zejdzie czy nie. Prawa wracają, bo były odsprzedane tylko na jakiś czas, więc z upłynięciem tego terminu po prostu wygasają.

"Dostaniemy prawa z powrotem, gdy ukończymy Risen 2" - eeeee?
"Nie zamierzamy je nikomu sprzedawać"

Najwyraźniej może źle kontekst zrozumiano. Może chodziło mu o uniknięcie takiej sytuacji jak z JoWoodem. W sensie wypowiadał się jakby wiedział, że prawa i tak do nich wrócą, więc traktował je cały czas jak własność Piranhy, bo imho tak jest.

Dla mnie to bardzo dobra wiadomość. Pirania mam nadzieję przywróci serii dawny blask. Dla mnie Gothci 3 było udaną grą chociaż tyle osób na nią psioczyło.

W porównaniu z Arcanią Gothic 3 po spatchowaniu to niebo a ziemia :)
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Powiem tyle. Cool. W końcu pewne sprawy wróciły na swoje tory. Że marka wróci w całości do PB, nie znaczy że wezmą się za Gothic 5. PB myślę, może ciągnąć jeszcze spory czas na kolejnych Risenach czy ewentualnie grze osadzonej w uniwersum Gothic. Dobrze, że marka powraca do studia, które się rozwija. Temat przenoszę do odpowiedniego działu przy okazji.
 

sep z gothica

New Member
Dołączył
27.6.2011
Posty
15
Jak PB odzska gothica to na początek niech wezmą sie za gothica 4 i wrzócą go na dobre tory.
 

Laskov

New Member
Dołączył
27.4.2011
Posty
63
Ja wam szczerze powiem że Arcania Gothic 4 był fajny ale fajny jako gra nie jako Gothic a co do serii niech PB ominą Arcanię i zrobią Gothic`a 4 od nowa
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Arcania Gothic 4 był fajny ale fajny jako gra nie jako Gothic
A Gothic to nie gra ? :huh:

Gothica 4 nie ma co robić od nowa. Tak czy siak wymagania graczy będą podniesione po nieudanej pierwszej wersji 4.
Niech się zajmują Risenami, potem Gothiciem
 
Do góry Bottom