Gothic 4 -pierwsze Info!

Status
Zamknięty.

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Podczas wczorajszego dnia Games Convention 2007 Michael Kairat z wydawnictwa JoWooD i Jochen Hamma Newman Spellbound przedstawili nam pierwsze informacje związane z Gothic 4.

Pierwsza istotną rzecza jest fakt, iż Gothic 4 nie będzie bezpośrednią kontynuacją trylogii. Czwarta część sagii ma być nowym produktem, aczkolwiek elementy takie jak historia, charakter gry, dialogi będą nawiązywać do poprzednich części jednak fabuła ma być całkiem nowa. Czy to koniec Bezimiennego bohatera? Zobaczymy. Spellbound ma zamiar od nowa stworzyć interface gry , oraz przerobić system walki. Gothic 4 wyjdzie na pewno na PC i to w pierwszej kolejności, jak gra ma się do konsol? Na razie nie wiadomo.
 

Kushi

Weteran
Weteran
Dołączył
3.9.2004
Posty
1283
Oo. Nie chcę być złym prorokiem, ale po tej informacji uważam, że to będzie największa kaszana z serii ;x. Wpieprzyło się jakieś dziadowskie studio i już psuje największy aspekt Gothica. Kochanego Bezia :unsure: . Nc.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Kushi jak na razie nie wiadomo czy zabraknie bezia jednak po tym co ogłosili mozna to wnioskować.
Niestety wydaje mi się, że rezygnacja - brak kontynuacji aktualnego wątku jest trochę złym pomysłem.
Choć może się mylę i Gothic 4 okaże się na prawdę ciekawą grą.
 

halek

Member
Dołączył
1.9.2005
Posty
487
Team PB chciał stworzyć trylogię i stworzył, nie ma za bardzo miejsca na kontynuację fabuły. Jednak trochę szkoda.

CYTAT
Czwarta część sagii ma być nowym produktem, aczkolwiek elementy takie jak historia, charakter gry, dialogi będą nawiązywać do poprzednich części


Hm..charakter gry? Nadal będzie RPG? Super.

CYTAT
Czy to koniec Bezimiennego bohatera? Zobaczymy. Spellbound ma zamiar od nowa stworzyć interface gry , oraz przerobić system walki.


Im więcej będą kombinować, tym większy syf wyjdzie. Jak dla mnie mogliby nawet zrobić wszystko dokładnie tak, jak w G1 i G2, ale na nowym silniku graficznym.

Nawet jeśli dzieło (mimo wszystko sądzę, że może to być dobra gra) Spellbound sprawdzi się jako RPG, to na 90% nie sprawdzi się jako Gothic.
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
FFS.
Co do tego, że Bezi może wylecieć z fabuły to mnie nie dziwi. Pomyły w końcu się musiały skończyć. Co do przerobienia interface itp, to cóż. W G3 już przerobili, na dobre nie wyszło zbytnio. Może w G4 to poprawią, chociaż wątpię. Najlepsze było w Gothic 1 i 2 i koniec.
 

switek17

Member
Dołączył
14.3.2007
Posty
447
CYTAT
Im więcej będą kombinować, tym większy syf wyjdzie. Jak dla mnie mogliby nawet zrobić wszystko dokładnie tak, jak w G1 i G2, ale na nowym silniku graficznym.
Zaletą g1 i g2 była fabuła, więc ulepszony silnik niczego by nie zmienił ;]
A tak bez offtopu, to myślę, że Bezi nadal zostanie no i ten sam świat oczywiście. Może chodzi po prostu o to, że wojna z orkami zostanie zakończona i nie wiem, tak jak w naszym RPG Myrtana ruszy na Nordmar? xD
 

Kushi

Weteran
Weteran
Dołączył
3.9.2004
Posty
1283
CYTAT
Co do tego, że Bezi może wylecieć z fabuły to mnie nie dziwi. Pomyły w końcu się musiały skończyć. Co do przerobienia interface itp, to cóż. W G3 już przerobili, na dobre nie wyszło zbytnio. Może w G4 to poprawią, chociaż wątpię. Najlepsze było w Gothic 1 i 2 i koniec.

Próbujesz szukać dziury gdzie się da. A co do ch@# było gorsze?! Powrót do segregowania itemów, pasek skrótów ułatwiający dwukrotnie grę? NO CO?!?!
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
G3 to nie jest dobry wzór do naśladowania dla twórców....na groma mi ułatwienia tyczące się pierdół
jak główne elementy gry na, której seria zdobyła tylu fanów zostały doszczętnie zmienione i nie wyszły na dobre
Fabuła, walka, inteligencja. Wszystko niby w nowym opakowaniu ale radości nie przyniosło takiej samej jak 1 czy 2 część serii. Co do studia, które zajęło się produkcją to myślę, że nie ma co za wcześniej ich oceniać. Może coś z tego wyjdzie sensownego, aczkolwiek mniej znanym zawsze daje się mniejsze szanse, dlatego ciąży na nich odpowiedzialność i wysoko postawiona poprzeczka przez fanów serii. Chyba, że pójdą na kasę i wykorzystają tylko sytuację do wysprzedania kolejnej części ile się da, która nie będzie miała wiele do zaoferowania. Czas pokaże jaką strategię przyjmą producenci. Swoją drogą mój komp i tak nie będzie w stanie udźwignąć kolejnych kosmicznych wymagań więc i tak nie pogram sobie za wiele
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
QUOTE(Kushi @ 25-08-2007, 15:39) [snapback]151341[/snapback]
A co do ch@# było gorsze?! Powrót do segregowania itemów, pasek skrótów ułatwiający dwukrotnie grę? NO CO?!?!


To akurat nie były takie złe rozwiązania. Chociaż ten pasek jakoś mi do Gothica nie pasował. Ale naprzykład okno postaci już było skopane totalnie. Przynajmniej dla mnie (wiesz co to własne zdanie?). Ale też nic konkretnego nie miałem na myśli. Chodziło mi ogólnie o to, że w Gothic 3 jest już wszystko tak niepodobne do poprzedników, że miejscami miałem wrażenie, jakbym grał w inną grę. I mnie właśnie to przeszkadzało. Ale ten temat jest o Gothic 4 i domysłach z nim związanych, więc dyskusja co było złe, a co dobre w Gothic 3 jest conajmniej nie na miejscu.

QUOTE(Kushi)
Próbujesz szukać dziury gdzie się da.

Może i tak, ale to jest moje podejście i moja sprawa.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
CYTAT
Swoją drogą mój komp i tak nie będzie w stanie udźwignąć kolejnych kosmicznych wymagań więc i tak nie pogram sobie za wiele


Yeed jak już wiadomo - Developerzy nie będą szli w grafikę , a głownie dzięki niej były wymagania jakie były.
Silnik, który wykorzysta Gothic 4 nie jest silnikiem nowym, a już na pewno silnikiem na, którym możemy osiagnąć oszałamiającą grafikę.
Ja wnioskuję, że wymagania będą mniejsze, niż g3 :) - na bank pod względem grafiki, a to przecież ta była największym probleme wsród graczy.
 

halek

Member
Dołączył
1.9.2005
Posty
487
CYTAT
Zaletą g1 i g2 była fabuła, więc ulepszony silnik niczego by nie zmienił ;]


Pisząc o silniku miałem na myśli, że mógłby zostać zmieniony, przy jednoczesnym zachowaniu interfejsu z G1 i G2. Mimo, iż ten stary interfejs miał swoje wady, to po prostu się do niego przywiązałem, i chciałbym go z powrotem (może być ulepszony, nieco pozmieniany, ale kompletnie inny?).
 

Eskel

Member
Dołączył
24.5.2007
Posty
79
I znowu to samo <_< W kazdym temacie piszę że narazie jeszcze nic nie wiadomo i nie ma potrzeby potępiania nowego studia programistów jak i ich pomysłów. Szkoda na to czasu i palców. (stuk , stuk , stuk :p ). Chciałbym zobaczyć wasze miny jak okarze sie że G4 bije na łeb trójke i dwójkę (jedynki nic nie pobije ;) ).

Pozdrawiam...
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
CYTAT
I znowu to samo dry.gif W kazdym temacie piszę że narazie jeszcze nic nie wiadomo i nie ma potrzeby potępiania nowego studia programistów jak i ich pomysłów. Szkoda na to czasu i palców. (stuk , stuk , stuk tongue.gif ). Chciałbym zobaczyć wasze miny jak okarze sie że G4 bije na łeb trójke i dwójkę (jedynki nic nie pobije wink.gif ).

Pozdrawiam...



CYTAT
Co do studia, które zajęło się produkcją to myślę, że nie ma co za wcześniej ich oceniać. Może coś z tego wyjdzie sensownego, aczkolwiek mniej znanym zawsze daje się mniejsze szanse, dlatego ciąży na nich odpowiedzialność i wysoko postawiona poprzeczka przez fanów serii. Chyba, że pójdą na kasę i wykorzystają tylko sytuację do wysprzedania kolejnej części ile się da, która nie będzie miała wiele do zaoferowania. Czas pokaże jaką strategię przyjmą producenci.


Czytanie nie boli ;]........ja nie bluzgam na studio...
zresztą w Desperado i Robin Hood:Sherwood Legend grało mi się wybornie
aczkolwiek nie ma co porównywać tych gier do Gothica.....to już gra innych lotów
 

Devile

New Member
Dołączył
20.9.2007
Posty
2
mam nadzieje ze ulubiony bochater bezi bedzie uczestniczyl w gothicu znow jako bohater i nie zapimnijmy o lesterze diegu gornie i o miltenie oni tez musza miec jakas role :)
 

switek17

Member
Dołączył
14.3.2007
Posty
447
CYTAT(halek)
Pisząc o silniku miałem na myśli, że mógłby zostać zmieniony, przy jednoczesnym zachowaniu interfejsu z G1 i G2. Mimo, iż ten stary interfejs miał swoje wady, to po prostu się do niego przywiązałem, i chciałbym go z powrotem (może być ulepszony, nieco pozmieniany, ale kompletnie inny?).

Interfejs z G3 też ma swoje zalety. Chociaż mi najbardziej przypadł do gustu ten z G1, oddzielne kategorie ułożone pionowo, miodzio. I ten sposób handlu wymiennego... Ech, to były czasy, gdy się oddawało oręż za free, bo zapominałem dodać bryłek na drugą stronę xD
Ale wiadomo chyba, że nie chodzi tu o interfejs, tylko o wciągającą jak czarna dziura FABUŁĘ i w miarę możliwe wymagania sprzętowe ;)
 

Anderworld

New Member
Dołączył
4.12.2007
Posty
12
Na ich miejscu zrobiłbym ankietę, i na podstawie tego który gothic ma największa popularność i na jej podstawie bym tworzył grę
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Pomysł troche bez sensu bo każdy Gothic ma swoje zalety i wady. Najlepiej jakby z każdego Gothica wzieli to co najlepsze-pomarzyć dobra rzecz :)
 

smog1996

Member
Dołączył
21.9.2007
Posty
45
moze jest tak że narazie tak wszystko wam sie niepodoba a jak wyjdzie i zagracie do będzie najlepsza gra na swiecie oczywiscie ja tez nie jestem za nową firmątworzącą gothica ale może to byc dobra żecz może zmini sie całkowicie od innych ale możliwe że będzie owiele fajniejsze niż reszta trylogii a imożliwe że niebędzie tyle buguw bo to przecież inna firma :rolleyes:
[/quote]
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom