Gothic 3 Vs Oblivion

Status
Zamknięty.

Robinhood

Member
Dołączył
9.1.2005
Posty
354
Wiem ze taki temat juz by jednak ktos napisal go za wczesnie
jednak teraz mamy juz dosyc wiadomosci by odpowiednio to porownac
Gothic 3
Nowy system walki +
Duze interakcja z otoczeniem +
wysoko rozwinieta sztuczna inteligencia +
Nowa ciekwasza magia +
swietna fabula ktora jest juz trylogia +
prawdobodobnie brak konia -
wysoka animacja postaci +
Wysoki wplyw na losy swiata+
duza mozliwosc wyboru+
duzy swiat+
w pelni mowiony po Polsku ++
Oblivion
Beda konie i do z kazdym patentem walka z niego i z chylanie sie przy jezdzeniu przez las +
Mozłiwosc podsluchania rozmowy dwoch zwyklych npc z dalszymi konsekwencjami czyli nowym questem (lecz podluchiwac tez czeba umiec zeby nie wystraszyc rozmowcow++
rowniez wysoko rozwnieta animacja+
fabula mniej zwiazla jest tylko fabula oglna-
Duza mozliwosc wyboru+

Oczywiscie plusy mozna by do obu gier pisac jeszcze dlugo lecz to nie ma sensu chce zostawic innym userom to mozliwosci wypowiedzi w tym temacie

osobiscie twierzdze ze gothic 3 bedzie lepszy od obliviona jednak bedzie mu brakowala kilku rzeczy ktore oblivion bedzie posiadal
 

Khalid

Member
Dołączył
13.9.2004
Posty
453
Przecież to jasne jak słońce, że Gothic 3 będzie lepszy od Obliviona.
Sądze, że większośc forumowiczów też tak myśli.
Oblivion na pewno będzie fajną grą ( Morrowind mi sie nawet podobał ) chociaż przeszedłem Morrowinda tylko do połowy (bo mi sie znudził).
Jedyne co tak na prawdę podobało mi się w Morrowindzie to piękna muzyka.

Gothic ma swój niepowtażalny klimat... no i ta fabuła
biggrin.gif

Nie sądze aby Oblivion pobił Gothica... chociaż o gustach się nie dyskutuje...



POZDRO "Khalid"
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
Hmm to zalezy z jakiej stony mam patrzeć.
Więc wypowiedź ze stony mnie czyli fana Gothic'a:
Jasna sprawa że Gothic 3 i tutaj nie ma o czym gadać

A teraz wypowiedź ze strony zwykłego gracza:
Obie gry są (będą) wspaniałe. Obie mają ogrom plusów i nie wiele minusów. Cięzko wybrać jedną z nich. Za gothiciem przemawia fabuła, a za oblivionem ogrom świata, wybór postaci, lepszy ich rozwój, chyba lepsza grafika. Więc raczej Oblivion będzie lepszy.


Takie jest moje zdanie. A skoro jestem fanem gothic'a no to licze że jednak g3 będzie lepszy ;]
 

Robinhood

Member
Dołączył
9.1.2005
Posty
354
EDIT
Cholera zawsze otwieram tematy w nowym oknie i okinka mi sie porabaly
mozna by tego posta przeniesc do tematu Filkik zGothica 3 ???
przepraszam za klopot naprawde nie chccialem



Pzregladnalem ten filmik jest to tylko reportaz z wywiadu (wlasnie z tego filmiku z stefanem bergerem ktory wczoraj tluamczylem) nie niestety nie ma w tym tekscie absolutnie nic nowego

Wlasnie Khalidowi tez musicie dziekowac(chociaz wczesnie czy pozniej znalazl bym te filmiki:p) ale gdyby nie on nie wiem czy chcialo by mi sie tlumaczyc wiec Khalidowi tez naleza sie podziekowania
A khalid jesli bys cos znalazl nowego z jakis nowych targow albo wywiadu do jakies gazety to przetlumacze
 

s_e.b_a

Active Member
Dołączył
13.2.2005
Posty
1253
Wydaje mi się, że G3 będzie lepszy... Dlaczego? Dlatego, że Gothic ma klimat (ktoś może powiedzieć, że The Elder of Scrolle też ma swój klimat, ale ja zdecydowanie wolę ten gothicowy) Jeśli chodzi o grafikę to nawet jeśli Oblivion będzie pod tym względem lepszy to nie jest to zbyt istotne gdyż grafika nie jest najważniejsza. Co do możliwości wyboru postaci, tym samym ogromnej ilości ras to, to mnie właśnie najbardziej odrzuca.

Uważam, że G3 będzie lepszy, ale to, dlatego że po prostu nie lubię całej serii The Elder of Scrolle
 

Lord Vader

Member
Dołączył
8.7.2005
Posty
191
To jest trudna decyzja. Niekoniecznie dla mnie. Bo oczywiste jest, że pod względem fabuły(moim zdaniem) i wogóle to Gothic jest lepszy. A Morrowind to na pewno też będzie dobra gra i obawiam się, że będzie silną konkurencją dla G3. W Morro grałem chwilę i zrezygnowałem, ale po tym co niektórzy ludzie o niej mówią to chyba jesscze do niej wrócę. Jak na razie zajmuję stanowisko bezstronnicze
tongue.gif
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
Nie wiem jaki jest Morrowind nigdy w niego nie grałem ale z pewnością jest to dobra gra, myśle że Gothic zupełnie pobije Morrowinda zainteresowaniem graczy i będzie wiele lepszą grą.
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
QUOTE (cichy @ 29-08-2005, 09:44) Nie wiem jaki jest Morrowind nigdy w niego nie grałem ale z pewnością jest to dobra gra, myśle że Gothic zupełnie pobije Morrowinda zainteresowaniem graczy i będzie wiele lepszą grą.
A skąd możesz wiedzieć, jak nawet w Morrowind'a nie grałeś?

Ja powiem tak, na razie za mało jest wiadomo, bym ja mógł stwierdzić jednoznacznie, która gra będzie lepsza. To okaże się dopiero, jak obie gry będą dostępne na rynku. Teraz to tylko zwykłe gdybanie, ale jak zagram w jedną i drugą grę to wtedy będę wiedział, która jest lepsza. Gothic ma wiele plusów i Morrowind ma również wiele zalet. Nie sądzę, by sknocono Obliviona'a i jeśli Gothic wyjdzie taki jakim chcielibyśmy go widzieć to będzie to niezwykle zacięta rywalizacja obu gier. Obydwie gry bardzo lubię, ale stawiam na Obliviona, choć to tylko przypuszczenia. Osobiście jednak wolę by lepszy okazał się Gothic, ale poczekamy, zobaczymy.
 

<GORN>

Member
Dołączył
10.4.2005
Posty
51
Moim zdaniem Gothic3 będzie lepszy od Morowinda chociaż jestem fanem Gothica
biggrin.gif
i nie ma śię co dziwić ale Oblivion to też będzie wielka gra widziałem jak mój brat gra w tą gre, więc nawet wiem o co w Elder Scrolls chodzi ale pod względem fabuy mi się nie podobała i myśle że tak samo będzie w Oblivion (lecz mogę się mylić
smile.gif
) i interesuje mnie jazda na koniu:)
 

Bor@

Member
Dołączył
19.1.2005
Posty
274
ja przeszedlem morrowinda, pozniej chcialem go przechodzic drugi raz, ale doszedlem do polowy bo mi sie znudzil. a gothica 1 przeszedlem 9 razy a gothica 2 przeszedlem 6 razy. wiec chyba wiadomo co bardziej wciaga, prawda? moim zdaniem po gothic III siegnie wiecej ludzi niz po obliviona ze wzgledu na cala historie w trylogii ktora nas wciagnela bez reszty, TES takze juz dawno jest trylogia a wszystko tylko doprowadzilo mnie do JEDNEGO razu przejscia tej gry. TO ma sie nazywac gra rpg roku? to chyba Gothic do ku%^& nędzy powinien byc gra roku! a tak wyrazajac moje zdanie to GOTHIC III bedzie gora kur#$!
 

Milten1

Member
Dołączył
29.8.2005
Posty
66
moim zdaniem G3 będzie bił rekordy popularności zarówno w Niemczech jak i zagranicą ze wzgledu na dużą grywalność jaką posiada gothic drugą rzeczą która na 100% będzie lepsza interakcja (to znaczy duży realizm) a trzecim atutem będzie Klimat którego (moim zdaniem) TES4 nie ma a jedyne co mi się w Oblivionie podoba to ..... wygląd postaci i to że będą konie szkoda że PB zrezygnował z koni w G3 ale to nie ma większego wpływu na tryb rozgrywki
smile.gif
 

laserek

New Member
Dołączył
12.8.2005
Posty
18
Według mnie lepszy będzie Gothic 3. Oblivion ma mieć szybszą premierę od Gothica przez co gry nie wyjdą w tym samym czasie, a gracze będą mieli okazje zagrać w nie obie. Podobno w Oblivionie świat ma żyć własnym życiem i to ma być rewolucyjne rozwiązanie. Twórcy chyba jednak przeoczyli że już w Gothicu 1 npc zachowywali się realistycznie a w 3 ma to być bardzo rozwinięte. Jeśli chodzi o grafikę lepszy będzie chyba Oblivion ale twórcy Gothica mają więcej czasu na dopracowanie swego dzieła, a klimat serii będzie na/pewno nie do pobicia.
 

Sever Sharivar

Słodka...
VIP
Dołączył
1.5.2005
Posty
1339
Powiem wam jedno. Gothic3 bedzie na pewno grą wspaniałą, intrygującą i ciekawą, ale wyjście TES4:Oblivion równiez bedzie wielkim wydarzeniem. Obie gry zapowiadaja się ciekawie, mają wspaniałą grafikę itp. ale przyznam się wam do czegoś i nie obchodzi mnie to czy mnie zlinczujecie czy wysmiejecie. Otóż wole Oblivion niż G3. Filmik z G3 nie podobał mi sie, wolałam te z Oblivion. Seria TES towarzyszy mi od wielu lat, każdą z częsci przeszłam multum razy i nigdy nie żałowałam. Gothic także jest gra ciekawą i pieknie wykonaną, ma klimat, duszę. Porównywanie G3 do Oblivion to głupota moim zdaniem. Czekam na obie gry z taką sama niecierpliwością i z pewnością je kupie. Obie.
 

goto

Member
Dołączył
28.1.2005
Posty
30
moim zdaniem nie ma co teraz porownywac trzeba piersze zagrac ale morrowind byl strasznie nudny i pewnie Oblivion bedzie taki sam natomiast gothic wciagna mnie od pierwszej czesci ta fabula ten klimat i zapewne gothic 3 bedzie taki sam no ale jak wczesniej mowilem trzeba pierwsze zagrac
 

AndrewPil

New Member
Dołączył
24.6.2005
Posty
9
Jestem fanem obu gier lecz gothic ma ten niepowtarzalny klimat. Czekam na obie ale chyba bardziej na gothica.

Nie ma to jak długi, poparty argumentami post. Nie zmęczyłeś się przypadkiem? - Dadex
 

Megarion

El Presidente
Dołączył
25.9.2004
Posty
1824
Heh, jeżeli większość zapowiedzi i obietnic się sprawdzi, Gothic 3 będzie lepszy.

Z moich ( możliwe że nieaktualnych) danych wynika, że na cały świat obliwiona (który ma być większy od Morrowind) będzie tylko 1000 NPC. Może to i duża liczba, ale sądzę, że jeśli w Morrowindzie było 2 - 3k NPC, tp w nowej produkcji bethesdy, będziemy zwiedzać pustkowia.
 

GoKU gm

Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
212
Cóż, grałem w TES 3 morrowind i powiem szczerze ze niechcialo mi sie w to grac a
dlaczego? no bo tak trzeba bylo straszne duzo czytac, system walki był bardzo ograniczony w swiecie sie gubilem i te wszystkie rasy, a gdy zagrałem w gothic fakt na początku m isie niepodobał bo sterowanie mnie odrzucało ale potem rpzyszedł kumpel obakalenm dokładnie sterowanie o pokochałem tą gre:p no nie za grafike
bo nie g1 niebyła najlepsza ale za kliamt za animacje za to ze np. moge z kazdym walczyc
biggrin.gif
nietylko fabuła i klimat ale tez takie pierdołki jak fakt ze moge wszędzie isc ze mogłem kazdego q wykonac inaczej i wiele wiele innych.
Niestety niegrałem w serie TES na tyle dług oby osądzac która gra jest lepsza
ponieważ 4 czesc z tej sieri ukaze sie juz niedlugo to zaciorm w to i przekonam sie co bedzie lepsze, chociaz narazei jako fan sieri gothic jestem za g3.
 

Blademaster

Member
Dołączył
25.8.2005
Posty
42
Gothic 2 był w dużej mierze lepszy od Morrowinda.Więc dlaczego teraz Oblivion miałby być lepszy od G3 w ogóle?Morrowind był dobrą grą ale brakowało jej czegoś co miał G2.Otóż w Morrowindze strasznie się człowiek nudził.A G2 miał w sobie coś takiego że grali w niego nawet ludzie, którzy trzymają się od gier RPG z daleka.Duży, bardzo duży - dla G3 za ten brak koni.Wydawało mi się że nasze wymagania co do tej gry w sprawie pojawienia się koni są za wysokie i mało realne.Ale gupa pracująca nad Oblivion dokonała tego!!!Mimo to klimat i przygody z wczesniejszych części Gothica zmuszą graczy do wascynowania się G3
smile.gif
.Minusem dla Morrowinda było brak dialogów PL(tylko podpisy).Każda część Gothica była wspaniale, profesjonalnie spalszczana przez CDPROJEKT.A w efekcie końcowym za taką "dopucowaną" gre placilismy 99zł.Rozsądna cena za takie wrażenia.Podejrzewam że tym razem kolejna częsć z sagi The Elder Scrolls będzie większa od popżedniszki.
 
E

eMzi

Guest
Nieco dziwny temat, bo ciężko jest porównywać gry, które jeszcze się nie ukazały :] .
QUOTE Nowy system walki + - nowy nie znaczy lepszy, z tego co widziałem na trailerach jest nawet gorszy od tego z G2.

QUOTE wysoko rozwinieta sztuczna inteligencia + - twórcy gier zawsze mówią, że będze super, wyrąbista SI i w większości wypadków wciskają Nam [graczom] kit.

QUOTE swietna fabula ktora jest juz trylogia + - what?! Jak możesz pisać cokolwiek o fabule skoro jej nie znasz?

QUOTE wysoka animacja postaci + - w trailerach to ja raczej widziałem tragiczną animację

QUOTE fabula mniej zwiazla jest tylko fabula oglna- - oh my God! Skąd Ty to wszystko wiesz? Z moich informacji wynika, że Oblivion będzie miał o wiele bardziej rozbudowaną fabułę niż G3 :]
Szkoda jeszcze, że nie napisałeś, że G3 ma super klimat bo tylko tego tutaj brakuje :]
Na podstawie materiałów o obu grach mogę jedynie powiedzieć, że jak na razie lepszy jest dla mnie Oblivion. Trailery z G3 są beznadziejne, walki totalnie żałosne a grafika wcale nie jest boska. Pod tym względem Oblivion jest o niebo lepsze. Ale lepiej jest poczekać z porównaniem obu gier aż do ich premier.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Temat wydaje mi się zbędny, gdyż jak można oceniać gry które jescze nie wyszły?
Dla mnie napewno lepszy będzie Gothic 3 choć Oblivion robi na mnie lepsze wrażenie. Nie wiem czemu ale coś czuję, że G3 wcale nie bedzie taki boski i coś mi się w nim nie spodoba. Nie mniej jednak czekam na grę z utesknieniem. Ale gdybanie jaka gra bedzie lepsza nie ma sensu wiedz temat zamykam. Napiszcie go jak wyjda oby dwie gry!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom