Gothic 2d

Status
Zamknięty.

Anaconda

Member
Dołączył
28.4.2005
Posty
50
Sorry za dwa posty pod rząd, ale mam ważną wadomość. Szukam kogoś zamiast Boba Fetta ponieważ jest narazie niedysponowany
sad.gif
Potrzebuje kogoś kto dobrze zna pierwszą część Gothica, a więc bronie, postacie, czary itd. Zgłoszenia przyjmuje przez GG : 4970487
 

Boba Fett

Member
Dołączył
26.4.2005
Posty
334
Dobra, dobra. Wyjechałem na dwanaście dni i już szukasz kogoś innego?
smile.gif
Przyjechałem, więc znów mogę wziąść się do roboty. Mam nadzieję, że projekt jest jeszcze w robocie (że go jeszcze robisz), bo jak się zniechęciłeś, to... zasmuyciłem się...
sad.gif
 

Anaconda

Member
Dołączył
28.4.2005
Posty
50
Projekt chwilowo wstrzymany, teraz walcze w konkursie o oryginalny klucz do Game Maker. Przykro mi, prace wznowie dopiero po 8 lipca..
 

Felix

Member
Dołączył
16.6.2005
Posty
61
QUOTE (Anaconda @ 13-06-2005, 16:18) Tak o fabule i pomysłach możecie rzeczywiście mówić że my
wink.gif

Ale jakbyście się pytali odnośnie tego co skończone to proszę do mnie
biggrin.gif

Chętnie udziele konkretnych jakiś informacji przez GG, numer: 4970487
Jeśli chodzi o konkretniejszą fabułe, hmmm.
Narazie staram się zrobić silnik gry, a to nie takie proste. Jakiś taki ogólny zarys fabularny jest.... Ale ja wolę nic nie zdradzać, lepiej żeby to była niespodzianka
biggrin.gif
Powtórzę tylko że będzie się to działo w Koloni Górnicze (gdy była bariera) w tym samym czasie gdy Bezimienny się po niej wałęsał. Czyli z pewnością będzie się z nim spotykało. Myśle że będzie można dołączyć do 4 obozów. OPS! Wygadałem się
biggrin.gif
4 obóz owiany jest tajemnicą ponieważ żaden inny obóz o nim nie wie. Nie jestem pewien czy ten obóz nie zepsuje klimatu Gothica.
Wiesz Anaconda w rpgmaker może każdy zrobić grę nawet ja niepotrzebnie robisz tą gry no chyba że masz super pomysł no to wtedy tak ale jeżeli niemasz niczego
czyli:charseta,mape,postać,ekwipunek to zapomnij o tej grze jeżeli coś to możemy pogadać na gg moim:7292831
 

Fortuno

Debile
Dołączył
26.6.2005
Posty
27
stary jak możesz to wystaw tą gre po zakończeniu tworzenia chętnie bym se w nią pograł
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif

Pozdrawiam i życze powodzenia
laugh.gif
tongue.gif
rolleyes.gif
 

Anaconda

Member
Dołączył
28.4.2005
Posty
50
Felix.... Byś chociaż dokładnie poczytał :/
Nie robie tej gry w RPG Makerze, robie grę w Game Makerze.
A tam zrobienie RPG'a nei jest takie proste, tym bardziej że cały system będzie się bardzo różnił od tego z RPG Maker'a np. ekwipunek, chodzenie, walka w czasie rzeczywistym!!!

EDIT by ozi:

Ekhm... !!! Następnym razem albo się zastanów dwa razy zanim coś napiszesz albo Edytuj posty! Uważaj, bo robię sie co raz bardziej nie cierpliwy i każdemu za niedługo za byle co będę ostrzeżenie wciskał! Nie będę taki jak do tej pory! Taki... dobry :]


Twój post:
Witam wszystkich!
Zasmuci was pewnie fakt iż czas na projekty do konkursu jest nie do 8 lipca, a do 15....
Ja jednak mam to gdzieś, bo skończyłem już. Pokaże go dopiero 15 gdyż może ktoś z konkurencji świśnie mi kilka rzeczy
Dziś lub jutro zabiore się do pracy!
Najważniejsze rzeczy narazie do zrobienia:
- system rozmów podobny do tego z Gothic'a
- potwór który ciebie atakuje np. kretoszczur
- sklep
- jakieś zadanie
- wpływ umiejętności na obrażenia itd.
Część jest bardzo prosta do zrobienia np. zadanie
Ale już system rozmów, ehhh.
No cóż popracuje to zobaczymy.
Możecie liczyć na to, że jeśli pojawi się już jakieś zadanie. To pokaże wam demko!
 
Y

Yodas

Guest
No wow screen fajny wypasiste.bardzo ładna grafika ekstra supermega.
biggrin.gif
biggrin.gif
 
Dołączył
7.5.2005
Posty
46
kurde jak tam bo cos mi sie wydaje ze w lipcu niepogramy a ja 16 wyjeżdzam na całe wakacje... co za pech a przecież miało byc tak pięknie
sad.gif
no cóz to nie wasza wina wiem ze to trudne zadanie zrobic taką gierke (ja bym napewno niepodołał chyba ze w kwesti znania sie ekwpinku itp.)
 

Anaconda

Member
Dołączył
28.4.2005
Posty
50
Napisałem przecież, z powodu konkursu prace nad Gothiciem 2D są wstrzymane.
8 lipca kończy się czas na produkcje gry na konkurs, wtedy znowu będe pracował nad Gothiciem 2D
biggrin.gif

Oczywiście pokaże na tym forum moją prace na konkurs
wink.gif
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
pomysł bardzo dobry , z chęcią pogram sobie w tą gre .,.. czytałem posty ale nei zrozumiałęm czy ta gra będzie w internecie czy będzie można ją ściągnąć i na kompie grać??? .... PS widziałęm już podobną gre ale było mniej z gOthica i chodziło się kropką....
PS: mam nadzieje że z urbrrojenia to bvędzie tylko tarcza , Zbroja i może Hałm .. nic więcej ...
PSPS@; a będzie można mieć 2 miecze?
Pozdrawiam i życze powodzenia ziomy!
 

Anaconda

Member
Dołączył
28.4.2005
Posty
50
Heh, nie rozumiem czemu według was nie można by było ściągnąć tej gry z internetu i sobie w nią grać?
Dlaczego na 100% tak będzie? Bo:
a) Gothic to nie jest mój świat, musiałbym kupić prawa do niego by sprzedawać
cool.gif
żaden wydawca nie kupiłby tej gry, ponieważ zrobiona jest w Game Makeze
c) nie potrzebuje z tego korzyści, wystarczą mi wasze uśmiechy
cool.gif

Myśle nad tym dzieleniem pancerza na hełm... Ale chyba nie... Tarcza może się pojawić, ale to też nie jet 100%, w każdym razie dwóch mieczy nie będzie. Gdyż nie będzie raczej systemu walki z combo, czemu? bo trzeba by to wszystko animować, a ja jestem w tym kiepski....
 
Dołączył
7.5.2005
Posty
46
ja tam niechcem dwóch mieczy, a mógłbys ocenic ile procent gry jest już zrobione ?? i czy w tym miesiącu mamy oczekiwać ''premiery'' ??
 

Anaconda

Member
Dołączył
28.4.2005
Posty
50
Premiery? Dema? Możliwe że w tym miesiącu. Całej gry to może na koniec wakacji? Albo jeszcze później, no przykro mi to nie takie proste zrobić grę. To bardzo czasochłonne.
Co do procentów, no raczej niewiele ich
wink.gif
Może z 2-3% gdyż jeszcze nie skończyłem nawet silnika do końca
sad.gif
 

Boba Fett

Member
Dołączył
26.4.2005
Posty
334
Ostatnio nasz Anaconda zobaczył, że ten otóż temat został zamknięty. Dziękuje moderatorowi, że go odblokował, ale to nie podniosło morali twórcy gry. Ale nie po to tu piszę. Jak wiecie, akcja gry ma się zapewne dziać a Koloni Górniczej w tym samym czasie co był w niej Bezimienny. Nie będę więcej mówił o fabule, bo chodzi mi o coś innego. Od razu mówię, że gra nie będzie kropla w kroplę taka sama jak słynny Gothic, więc nie narzekajcie, gdy wyjdzie demo. Anaconda nie będzie robił dokładnie wszystkiego tak jak jest w G1, ale przynajmniej 3/4 user'om nie będzie to przeszkadzać. Wątpie czy nie znajdzie się kilku, którzy zaraz tu będą pisać, że świat gry nie jest podobny do świata Gothica. Jeśli tym osobom to nie będzie pasić, to niech nie grają. Anaconda się nacharuje i zrobi (zajebis*ą) grę i on ma nadzieje (tak jak i ja), że gra się spodoba i nie będzie narzekań. Jakby co, praca nad Gothic2D wre.
 

Anaconda

Member
Dołączył
28.4.2005
Posty
50
Z wielką przykrością muszę oznajmić że projekt Gothic 2D umarł.
Niech spoczywa w spokoju.
Powód? Nie mogę zrobić tak dużej planszy jak Gothic ma, gdyż będzie okropnie chrupało (może z 1 FPS będzie) więc nie kontynuuje projektu.
Mapa już teraz składa się z 643 obiektów, przy moich testach wychodzi że już przy koło 1300 na moim komputerze (2GHz 768 MB RAM GeForce 5500) w grze spadają FPSy. Jeszcze raz przepraszam. Temat można zamknąć....
 

walus323

Member
Dołączył
4.3.2005
Posty
41
szkoda bo gra zapowiadała się bardzo dobrze. chyba wszystkim żal jest tego projektu.
 
Dołączył
7.5.2005
Posty
46
troche szkoda... ciekawe ile jeszcze będzie niewypałów i kiedy ktoś w końcu zrobi cos takiego (niemówie ze sie niestaraliscie poprostu trudno i tyle) ja sie wogóle na tym nieznam...
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Ludzie czy wy nie umiecie czytać. Skoro temat można zamknąć to po cholere jeszcze tu piszecie. Ja też niepotrzebnie pisze, ale mam nadzieję, że to poskutkuje, bo jak ktoś napisze posta pod moim to daję odrazu ostrzeżenie. Tu już nie ma nic do pisania, projekt Gothic 2D jest wstrzymany i koniec. A jak każdy będzie pisał : wielka szkoda, myślałem, że sobie zagram to będzie się spam szerzył. Myślę, że mój post poskutkuje i nie zobaczę tu więcej postów aż do zamknięcia.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom