Gothic 2-za łatwy?

Status
Zamknięty.

Mako

New Member
Dołączył
26.11.2007
Posty
2
Niektórzy uważają, że G2 jest zbyt łatwy. Dodatek go utrudnił, ale czy był to dobry pomysł?
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
CYTAT
Niektórzy uważają, że G2 jest zbyt łatwy.

G2 jest bardzo łatwy, fakt są momenty gdzie czasem trzeba się pomęczyć ale mało ich było.

CYTAT
Dodatek go utrudnił,

Dodatek znacząco go utrudnił moim zdaniem, sam rozwój postaci został utrudniony w dość dużym stopniu, wymagania dla rożnego rodzaju oręża również poszły w górę.

CYTAT
ale czy był to dobry pomysł?

Bardzo dobry :)
 

Potak

Member
Dołączył
12.11.2004
Posty
781
Każda gra była Feo trudna, tylko jak ją juz zapewne przeszedłeś 20 raz z kolei to jest łatwa :p Czyż nie ;D Jednak osobiście uważam, że NK był troszeczkę trudniejszy od podstawy, a zarazem o wiele ciekawszy :) Głównie spowodowane jest to utrudnienieniem rozbudowania postaci, jej cech ;] A ciekawszy wiadomo, bo nowy świat ;P Pozdrawiam
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Rzadko spotykam kogoś dla kogo g2 był łatwy, co do tego że nk jest trudniejsze się zgodzę ;]
Bardzo dobrze że tak się stało, bo rozgrywka stała się choć trochę pod tym względem ciekawsza, do tego nowe wątki fabularne, nowe tereny, npc, bronie, czary...
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
G2 ukończyłem 6 lub 7 razy, pierwszy raz rzeczywiście był trudny, ale dobra gra cechuje się tym że gra się w nią kilka razy, a wtedy to już staje sie prostsza. Gothic nie jest gra trudna (w G3 fajnie wymyślono poziom trudności, szkoda ze w G2 go nie było) dla kogoś kto wie jak zastosować otoczenie gry i zachowanie postaci.
szczurek, to mogę się czuć wyróżniony ? :p

;d
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Zasadniczo rozgrywka nie uległa wielkiej zmianie w stosunku do pierwszej części, dlatego też nie miałem większych problemów. Byłem już bardzo dobrze zaznajomiony z G1 gdy rozpoczynałem przygodę z drugą częścią. To sprawiło, że nie miałem problemów ze sterowaniem i ogólnie wiedziałem czym to się je. Nie było sytuacji jak w G1, kiedy to zaprowadzony do Obozu Bractwa nie mogłem trafić z powrotem.
Dodatek owszem utrudnił, grę, ale kiedy w niego grałem znałem już na pamięć G2, więc i tu także nie było problemów.
Czy był to dobry pomysł? Zależy jak na to patrzeć. Dla mnie, kiedy G2 nie stanowił dla mnie żadnego wyzwania był to świetny pomysł, natomiast dla osoby, która pierwszy raz grała w G2 od razu z NK, mogło sprawiać trudności, nie wspominając o osobach które zaczynały swoją przygodę z Gothicem właśnie od NK.
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
Gothic 2 łatwy? Owszem, ale nie zawsze ;]. Najłatwiej grało się Magiem Ognia, gdzie od 3 rozdziału zaczyna się taka sieczka czarami, że naprawdę nikt się nie uchowa, że już nie wspomnę o rozdziale 4, gdzie smoki padały jak muchy. Czy NK utrudniło? Owszem i to już było zauważalne na samym początku. Mianowicie przed wieżą Xardasa spaceruje sobie owieczka. W G2 wystarczyło ją walnąć raz (lagą) a w NK potrzeba było już dwóch uderzeń ;]. Dalej nie będę wymieniał, gdyż moi poprzednicy zrobili to już wystarczająco dobrze. A i moim zdaniem podniesiony poziom trudności to dobry pomysł, ale dla ludzi dobrze zaznajomionych z Gothic 2 i ogólnie grami typu RPG, bo jakoś ciężko mi sobie wyobrazić totalnego początkującego, zaczynającego od NK.
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Gothic II był: prostacko prosty, banalny i jak by tego nie nazwać... był zbyt prosty do przejścia. Ale przynajmniej trudniejszy od Gothica I. Tam poziom trudności był na bardzo niskim poziomie. W wieku 9 lat, gdy pierwsze chwile spędzałem przed komputerem, Gothic I nie sprawiał mi żadnych trudności. Z częścią drugą było trudniej, ale też łatwo. Z kolei w NK musiałem dokładnie zaplanować w co inwestować PN, z kim lub z czym mogę już walczyć a z czym nie, itp. Ale nie powiem, że NK jest tak trudny, że to shock :D
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Każda gra ma trudniejsze i łatwiejsze momenty. ;) Faktycznie G2 był łatwy i bardzo dobrze, że go utrudnili za pomocą dodatku. Ja gdy teraz gram w dwójke to zawsze z dodatkiem. :rolleyes: Według mnie to dobry pomysł.

Oczywiście bez przesady z trudnością. Nie ma nic gorszego niż misja, którą przechodzisz 20 razy i nic.

Pozdro.
 

Pandrodor

Member
Dołączył
12.10.2007
Posty
437
CYTAT(Cisu @ 27-11-2007, 20:32) [snapback]160421[/snapback]
Gothic 2 łatwy? Owszem, ale nie zawsze ;]. Najłatwiej grało się Magiem Ognia, gdzie od 3 rozdziału zaczyna się taka sieczka czarami, że naprawdę nikt się nie uchowa, że już nie wspomnę o rozdziale 4, gdzie smoki padały jak muchy. Czy NK utrudniło? Owszem i to już było zauważalne na samym początku. Mianowicie przed wieżą Xardasa spaceruje sobie owieczka. W G2 wystarczyło ją walnąć raz (lagą) a w NK potrzeba było już dwóch uderzeń ;]. Dalej nie będę wymieniał, gdyż moi poprzednicy zrobili to już wystarczająco dobrze. A i moim zdaniem podniesiony poziom trudności to dobry pomysł, ale dla ludzi dobrze zaznajomionych z Gothic 2 i ogólnie grami typu RPG, bo jakoś ciężko mi sobie wyobrazić totalnego początkującego, zaczynającego od NK.

;] Ja byłem TOTALNIE początkujący, jak zacząłem NK. I co? 4 razy przechodziłem chyba, nie przeszedłem, bo inwestowałem jednocześnie w zręczność i siłę i byłem słabiutki :[ a kolejny raz już misię nie chce. Doszedłem do Smoków i po zabiciu błotnego i tego drugiego nie chcę mi się lecieć do Khorinis po miksturki i spowrotem.. Tym bardzje że musze jeszcze doświadczenia nabić.

Pozdrówka dla forumowiczów
 

Jay_Kay

Magister vitae
Dołączył
22.10.2005
Posty
589
NK utrudnili aż za bardzo. Ja, grając wczoraj, nie mogłem zabić najemnikiem na 16 lvl orka, mając ok. 65 siły i wilczego kła jako broń! Musiałem posiłkować się zwojem. Jeszcze do smoków nie doszedłem (nigdy nie przeszedłem całej G2+dodatek, tylko osobno G2 i Noc Kruka, co teraz usiłuję nadrobić ;) ), ale już się boję.
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
A ja was zaskocze... Dla mnie dodatek ułatwił grę. Na początku dostajesz nóż na wilki (dobra jak na początek broń) i pasy siły itp. Dochodząc do doliny budowniczych byłem nawet mocny - pewnie dlatego że starałem się wykonywać wszystkie zadania. Umiejętności zdobyłem głównie dzięki tabliczką (doszedłem do momentu gdzie 1% = 2p., i dalej dorobiłem się 80% dzięki wspomnianym tabliczkąm). Dla mnie utrudnieniem było podwyższenie ceny broni. Można z całej gry zdobyć ponad 2 razy więcej doświadczenia niż w grze bez dodatku, to w znaczący sposób ułatwiło grę. Grę bez dodatku było mi 2x trudniej przejść niż z dodatkiem...

Może to też oto chodzi że z dodatkiem przechodziłem 2 raz całą gre...
 

Vitek

Member
Dołączył
23.11.2007
Posty
65
Według mnie G2 był przeciętny za pierwszym razem było ciężko ale jak już zagrałem drugi raz było łatwiej o wiele :D za pierwszym razem było ciężko też z tego powodu że wybrałem drogę maga a mag na początku jest bardzo wymagający..
 

matix24

Member
Dołączył
20.12.2007
Posty
105
Ja tez uwazam ze gothic 2 byl za latwy a noc kruka utrudnil sporo bo wymagania po 25 punktow nauki doda 5 czegos bylo troche denerwujace.
 

Patrykus

Member
Dołączył
8.12.2007
Posty
54
Hmm. W sumie to GII jest łatwy. Chociaż w niektórych momentach się gubiłem. W NK jeszcze nie grałem więc nie wiem jaka jest.
 

Shadowbeast

New Member
Dołączył
1.1.2008
Posty
8
Oj! Nie byłbym taki pewien tego czy aby na pewno Gothic II jest łatwą grą. Dla wielu ludzi to jest męczarnia. Dla przykłady mój kolega, w Gothic II grał tydzień, czyli wydaje mi się że powinien załapać o co chodzi i dojść do wprawy w sterowaniu postacią, a tu nic. Gdy go odwiedziłem chłopak nie przyłączył się do żadnej gildii i kompletnie się gubił w klawiszach podczas walki i bestiami. To tylko taki przykład. Ale jeśli ktoś ma "trzeźwy umysł" to Gothic II może być dla niego łatwy.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Uważam że nie jest za łatwy jest raczej normalny problemów większych nie miałem ale nawet podczas polowania na smogi walka z orkami (grupa) jest dość ciężka a nawet można polec i smoczki też jak grałem klasą opartą na mieczu to czasem ciężko było podejść bo tak ział tym ogniem Ale całość gry zajmowała mi z tydzień.
 

Wismerin120

Zastępca Przywódcy Leśników
Dołączył
15.7.2005
Posty
327
Gdy poraz pierwszy gra się w jakąś grę to oczywiste jest, że będzie ona trudna.
Teraz jednak mogę śmiało stwierdzić, że G2 to łatwa gra. :) Co do dodatku to utrudnia on bardzo gothica, ale wprowadza wielę dobrych rzeczy, co urozmaica grę.
Teraz bez dodatku grać mi się nie chę. :p
 

DJ Endriu

New Member
Dołączył
3.1.2008
Posty
9
Moim zdaniem Gothic 2 nie jest wcale taki prosty, ale Noc Kruka BARDZO utrudnia rozgrywkę ;) poszukiwacze ktorych paladynem z średnim mieczem brało sie na 5 hitów w dodatku bierze sie na 50 ... ? ^^
 

MACIEK1709

New Member
Dołączył
14.1.2008
Posty
5
Gothic 2 rzeczywiście jest łatwa, ale NK za bardzo ją utrudniła <_<

Więcej treści - szczur
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom