bubazq

New Member
Dołączył
18.9.2010
Posty
6
Witam,
Używałem szukajki, lecz nie znalazłem podobnego tematu. 
 
Posiadam w swoim laptopie dwie karty graficzne zintegrowaną Intel HD Graphics 4000 oraz NVIDIA 740M. Cokolwiek bym nie robił to w menu GIINK widnieje Intel. Wymuszałem włączenie poprzez Nvidie - nadal Intel, wyłączyłem Intel - GIINK się nie odpala. Czy jest jakieś sensowne rozwiązanie tego problemu? 

Posiadam Win7 Ultimate. Świeżo po formacie, sterowniki wszystkie zainstalowane.
 
Z góry dziękuje mądre głowy za pomoc!
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Jak widzisz w ustawieniach G2NK Intela to nie oznacza, że jest on uruchomiony. Podczas grania jest ciągle uruchomiona NVIDIA 740M, lecz wykrywa Intel HD Graphics, ponieważ tak jest standardowo ustawiony dla laptopów z dedykiem i normalem.
 

bubazq

New Member
Dołączył
18.9.2010
Posty
6
Poważnie? A w jaki sposób mogę to sprawdzić. Ponoć Nvidia Optimus nie pozwala przy takich grach jak gothic na działanie 740M, ale mogłem źle to gdzieś doczytać :) I pytanie z innej beczki - czy do Nvidia Experience dodam GIINK?

Włączyłem RivaTuner, pokazuje na bieżąco liczbę klatek. Wymusiłem stałe klatki - 30. Podczas samego biegu i skakania po mapie spadają FPS do 20,22,23,26 itp. Śmiem wątpić w działanie Nvidi. Chyba, że to normalne.
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Wiem że mod Dx11 rozwiązuje ten problem ale jednocześnie zwiększa wymagania. Hmmm...
 

bubazq

New Member
Dołączył
18.9.2010
Posty
6
Czyli wystarczy zainstalować mod dx11? Komputer powinien sobie poradzić, chyba. O ile uruchomi kartę dedykowana. :)
Czy macie sprawdzony link do DX11?
 

bubazq

New Member
Dołączył
18.9.2010
Posty
6
Po zainstalowaniu DX11 nawet nie włacza się gra tylko od razu wyskakuje Exces Volation. Brak odpowiedzi. Zainstalowane mam Visuale C++ od 2005 roku do 2017 (wszystkie wersje x86 oraz na x64). Net frameworki też wszystkie. Uruchamiam jako admin ze zgodnościa XP sp3. Gra wspaniała ale ile potrafi napsuć nerwów - jak żadna inna :)
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Niestety stare gry nie lubią się z nowymi rozwiązaniami.
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
No niestety nie ma rozwiązania (przynajmniej już żadne mi się nie przypomina). Zawsze po zainstalowaniu SystePacka i uruchomieniu jako admin nie było problemu (nie używałem zgodności z xp itp)
 
Do góry Bottom