Gothic 1 W 33 Minuty?

Status
Zamknięty.

Dalione

New Member
Dołączył
30.7.2008
Posty
9
Co o tym myślicie , mnie zdaje sie że pare cheatów tam jest ale czy napewno ? Najbardziej spodobało mi sie przechodzenie przez te kraty i czy to wszystko odbyło sie tylko i wyłącznie na bugach ?
1 część
http://youtube.com/watch?v=xHuF3YRNIiw
2 część
http://youtube.com/watch?v=nLYi4w86bUI&feature=related
3 część
http://youtube.com/watch?v=FGcCXY3_bWA&feature=related

@Do tych czepiających sie :p
Niewiem czy było to już tutaj i niewiedziałem gdzie to dodać więc dałem tutaj.. :huh:
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Zgadzam się z poprzednikiem. Na pewno były tam cheaty i zapewne powycinał te momenty, w których ich używał :p. Po prostu nie wierzę w tak szybkie przejście G1. Rozumiem, to krótka gra i jeśli ktoś przeszedł ją kilkanaście razy to pewnie zna ją na pamięć, ale bez przesady ;).

Ave
 

jurekusa

Debile
Dołączył
10.8.2008
Posty
18
Jest to jak najbardziej mozliwe. Sam przeszedlem z kolega Gothica w jakies 2 h :p . a ile kosztowalo nas to przygotowan, to juz inna historia
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
CYTAT(jurekusa @ 10-08-2008, 02:40) index.php?act=findpost&pid=192025
Jest to jak najbardziej mozliwe. Sam przeszedlem z kolega Gothica w jakies 2 h :p . a ile kosztowalo nas to przygotowan, to juz inna historia



Zgadzam się :)
Często gracze robia takie speedruny w róznych grach np. Stalkera przeszli w 15 minut :)
Wystarczy odpowidnie przygotowanie, plan działania i da się radę, jednak twierdzę, że kody jakieś tam były użyte na bank.
 

Najemnik@

Member
Dołączył
16.7.2008
Posty
531
Nawet jak byly cheaty to i tak ciezko bo ja sobie nie wyobrazam paradowac w sw sniacego z 1lvlem xD ale zdziwilo mnie to ze go potwory nie zawsze atakowy to bylo bardzo dziwne..np w miescie orkow szamani.

@edit
sprawdzilem to z kratami, to jest bug mozna przechodzic i to ze agresje traca tez wiec wyglada na to ze przez kodow.
 

Karpielek

VIP
VIP
Dołączył
7.5.2008
Posty
1208
Ciekawy filmik. Wygląda to na jakies cheety ale wszystko możliwe. Ale czemu przechodził przez kraty, szamani go nie atakowali. Ten filmik daje mi dużo do myślenia.
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
To że go moby nie atakują wyjaśnia w jednym z komentarzy...
Mianowicie zapisuje grę przed atakiem i wczytuje ją, co powoduje że przeciwnicy tracą agresje wobec postaci.
Filmiku całego nie oglądałem, bo mi się nie chciało :p



Ale bardzo podobał mi się speedrun w Baldur's Gate, gdzie gość chyba też w 30min całego przeszedł, niewiarygodne ? Po obejrzeniu tego filmu, stwierdziłem że sam bym dał rade się zmieścić w 2-3 godzinach.
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
W którym miejscu on czitował ? Bo ja nie bardzo widzę miejsce w którym czitował...

Jestem pod wrażeniem :D Gościu musiał dużo ćwiczyć aby coś takiego osiągnąć. Niektóre rozwiązania są wręcz genialne :)
 
Dołączył
18.1.2006
Posty
32
W pierwszym filmiku jest moment gdzie widać że filmik był sklejany (dzięki temu można pominąć godziny gry ;p)

A gdzie jest scena rozmowy z Xardasem i naładowania Uriziela ;p ?
O tym zapomnieliście xD ?
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4787
cheaty musiały tam być. Widział ktoś filmik jak gościu doszedł(a raczej dopłynął) na wyspe Irdorath w 2 min?
 

Morgahard

" I'm what you call a demon..."
Weteran
Dołączył
15.9.2004
Posty
1186
Cóż co do obecności kodów to nie jestem przekonany. Filmik owszem imponujący ale zastanawiają mnie 2 sprawy... po pierwsze skoki jakie wykonywał powinny zabijać 1 lvlową postać... Był też moment kiedy w świątyni dostał ciosa od orka i... przeżył ( chwila gdy przesuwa filary i leży na ziemi)... Nie wiem czy to fikcja czy nie...
 

calvaro_pb

New Member
Dołączył
22.9.2008
Posty
5
Jak dla mnie wszystko moglo sie odbyc bez cheatow.Lecz dziwi mnie jedna sprawa a wlasciwie jak pokonal twego nieumarlego szamana orkow w swiatyni sniacego (ktorego fabularnie mozna bylo zaj...bac jedynie urizielem) Mi sie wydaje filmik byl sklejany i wcale nie przeszedl go w tak krotkim czasie
 

parsival

New Member
Dołączył
27.1.2009
Posty
24
Pewnie po wycinał większość scen sceny z gry.
A cheaty tak! gdy skacze pod jak schodzi z przełeczy to z takiej wysokości aj zawsze się zabijałem a on nie?
i jeszcze jak go ścierwojad dziabną nie stracił życia można wymieniać w nie skończoność.
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Zapisywanie stanu gry w trakcie ataku przeciwnika, a później wczytanie tego stanu niweluje agresje wobec postaci.

A swoją drogą ładny odkop, temat ponad czasowy, więc nagrody nie będzie ;] ale uważaj.
 

Potak

Member
Dołączył
12.11.2004
Posty
781
Chłopak nowy, 21 postów więc czemu miałby cosik dostać :D Forum jest po to, aby każdy się mógł na nim wypowiedzieć prawda ? :D Ja też mógłbym dostać nagrodę, ale napiszę również pare słow ;] odnośnie tematu ;)

Otóż, jest to niemozliwe ;] Filmik sklejany jak wiele osób pisało, poza tym przechodziłem Gothica więcej razy jak potrafię policzyć (zawsze 2 z matematyki całe życie) i wiem, że choćby wacek stał na wacku to nie ma bata w 33 minuty :blink: Nawet z kodami, no prosze Was ;] Za nim porobi główne questy to te 30 minut mu mignie zaraz :) Łyknąć jak młode pelikany to mogą początkujący w tą grę, a nie my stare wyjadacze ;]
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Co do skoków z wysokości. W G I wystarczyło wcisnąć krok w prawo/lewo przed "lądowaniem" i bohater przeżywał.

Filmik dobrze obrazuje jak szybko przejść świątynię sleepera a ja tam zawsze błądziłem x)

Podobała mi się akcja z szamanem, gdzie grający wykorzystał kolce do zabicie stwora :D

Ogólnie filmik nie wygląda na używanie kodów, po prostu częste zapisywanie i wczytywanie, dlatego film był sklejany.
 

damiannowak

Member
Dołączył
2.2.2009
Posty
85
Może gość był na tyle cwany, że w skrpytach w pliku hero.d, pozmieniał atrybuty głównego bohatera, zrobił pake z modem i kozakuje :pamiętam, pierwsze co zrobiłem w skryptach gothica to ustawiłem sobie wszystkie umiej. dla bezimiennego :p
 

dark1624

Member
Dołączył
27.11.2007
Posty
52
W tym filmiku zauważyłem że on był całkowicie sklejany i w dodatku były używane cheaty np.to przechodzenie przez kraty u mnie taki błąd nie wystąpił.
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Wydaje mi się, że gdzieś było wyjaśniane dlaczego to tak wygląda. Po prostu powycinał miejsca kiedy zapisywał grę... ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom