Gothic 1 - Potrzebne Informacje O Wydaniu

Status
Zamknięty.

ijon

New Member
Dołączył
22.7.2010
Posty
3
Przede wszystkim witam wszystkich na forum :]

Polskie wydania pudełkowe tej gry były dwa o ile wiem. Fotki poniżej (drugi box zawiera instrukcje formatu pionowego, 2cd w podwójnej kasetce, 52 karty, wisior na rzemyku). Potrzebna mi dokładna informacja na temat tych edycji.

1. Czy były wydane w tym samym czasie, jeśli nie, to która była pierwsza ?
2. Czy ta edycja z kartami i wisiorkiem była jako kolekcjonerska w mniejszym nakładzie i droższa ? Czy też jakoś inaczej ?

Inne informacje mile widziane.

dddbm.jpg
ddd2u.jpg
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Nie jestem pewien tego co powiem, ale mogę ci odpowiedzieć z doświadczenia, że:

1. Z tego co wiem, edycje kolekcjonerskie prawie zawsze są wydawane po wydaniu edycji podstawowej.
2. Edycja kolekcjonerska zawsze jest droższa i wydawana w mniejszym nakładzie (sama nazwa wskazuje "kolekcjonerska" - czyli tylko dla najwierniejszych fanów gry, którzy lubią takie bajerki jak karty i wisiorki).

Nie wiem czy pomogłem. Jest tu wiele osób, które znają się na tym lepiej ode mnie więc może ktoś poda ci dokładne szczegóły wydawnictwa :)
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Dostępna w sprzedaży: od 21 kwietnia 2006
http://www.cdprojekt.pl/game/247/Gothic/XKX

Dostępna w sprzedaży: od 25 września 2008
http://www.cdprojekt.pl/game/247/Gothic/supercena


W tym wypadku zakładam, że to jednak pierwsza wersja była z tymi wszystkimi bajerkami, a druga została wypuszczona jako goła reedycja. Później gothic pojawiał się wyłącznie kompilacjach sagi (złota, platynowa edycja)
 

ijon

New Member
Dołączył
22.7.2010
Posty
3
No to są reedycje kiepskie. Przydałby się ktoś kto w 2002 kupował je w premierówkach i pamięta jak to było.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Generalnie po co ci takie info, ze tak z ciekawości zapytam ?
 

ijon

New Member
Dołączył
22.7.2010
Posty
3
Kolekcjonuję stare gry. Lubię dokładnie wiedzieć co, gdzie, kiedy i jak było wydane z mojego zbioru. To wydanie z kartami nie dość że rzadkie jak diabli to nawet informacji o nim tyle co kot napłakał.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
No tak. zdecydowanie to może być problematyczne. myślę, ze najszybciej informacje uzyskałbyś prosto od dystrybutora czyli Cd projektu.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Jak się wydaje, temat wyczerpany. Zamykam.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom