Gdzie Się Podziały Tamte Gry......

pradamanne.jpg

New Member
Dołączył
13.12.2014
Posty
0
CZE!
 
Od razu mówię, że taka refleksja (jak w tytule) męczy mnie od dłuższego czasu i rzeczywiście
coraz bardziej, no niestety, ale ..... DZIADIEJE!!! Serio, jakoś nie specjalnie cieszę nie na widok
tych wszystkich (no może nie wszystkich) nowości. Oczywiście takie perełki jak Far Cry 4, czy 
dwie Polskie produkcje Dying Light i Wieśiek 3, moje serce gracza promienieje gdy o nich słyszę. Ale dlaczego
wkurzają mnie np. Assasins Creed unity czy RISE sone of rome. KSERO, KSERO I JESCZE RAZ KSERO!!!
Dzisiejszym grom brakuje jakiegoś powiewu świeżości. AC z roku na rok to tak naprawdę nic nowego(tegoroczny to
już w ogóle dno totalne), jest jakaś zmiana klimatu, trochę lepsza grafika i innych pierdół, ogólnie to .. MEH.
Rise, cryteka był rzeczywiście bardzo ładny, ale nic poza tym , największa jego bolączka to walka.
No kurde po prostu gwałcisz ten lewy przycisk, aż ktoś padnie. Risen 3, którym dużo osób uważa za godnego
następce gothica, to jak dla mnie był mocno średni. Niezależni twórcy w dzisiejszych czasach mają na szczęście
coraz większą siłę przebicia, bo po prostu nie tak jak te giganty EA, UBISOFT, ACTIVISION, którzy tworzą
słabe gry sprzedające się tylko ze względu na markę (tak mówię do ciebie FIFO,CODZIE ITP.), oni robią coś nowego
nie myślą szablonowo przez co mamy takie perełki jak polski SUPER HOT, FEZ czy tym podobne.
Brakuje takiej rewolucji wywołane przez DOOMA, DUNGEON KEEPERA czy CASTELVANIE IV.
Ciekawe czy któs ma zdanie takie jak ja??? Piszcie!!! :thumbsup:  :thumbsup:  :thumbsup: 
  
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Witaj ;)
 
Masz rację, giganci na rynku wyżej wspomniani przez Ciebie lecą na znanych patentach, nowe CoDy to tylko jakiś syf wciskany graczom na świecie nie różniący się zbytnio od siebie. Ogólnie rzecz biorąc tą "nudność" gier możnaby wyjaśnić tym, że EA, czy UBISOFT tworzą te gry od dobrych kilkunastu lat, po prostu wypalili się. Za to młodzi, niezależni twórcy właśnie przez oryginalność swoich projektów mają nadzieję się wybić na tym rynku, który jest zalewany milionami wszelakich produkcji i cieżko jest takim ludziom zwrócić oko gracza na projekt, do którego nie jest poświęcana ani zlotówka na reklamę. 
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Witaj
 
Wielkie korporacje stworzyły "kury znoszące złote jaja" i teraz wykorzystują je tak długo jak się da. Osobiście lubię serię Assassin's Creed. Kiedyś grałem w nią co roku aby poznać historie bohaterów w teraźniejszości. Aktualnie gdy teraźniejszość praktycznie nie istnieje w grze, sprawdzam asasyny co roku aby po prostu sobie pograć. Zresztą jest to podobnie co z serią Gothic. Większość z nas wraca do Gothica co jakiś czas aby czerpać przyjemność z znanych nam mechanik gry. Niestety takie są gry, pierwsza i druga część jest fajna/innowacyjna a każde kolejne są po porostu kalką tych samych mechanik. Można to też zauważyć w grach PB gdzie sporo osób narzeka na te same mechaniki i brak świeżości.
Często mamy też do czynienia z połączeniami np. niedawno premierę miała gra Śródziemie: Cień Mordoru. Mimo, że jest to połączenie kilku gier(choćby asasyna batmana czy Devil May Cry) jest to bardzo przyjemna pozycja, która otrzymuje wysokie oceny.
 

pradamanne.jpg

New Member
Dołączył
13.12.2014
Posty
0
Śródziemie: Cień Mordoru to naprawdę dobra gra bo łączy te wszystkie dobre elementy z innych marek , i spaja je w jedną dobrą.
Skradanie i "parkour" z assasins creeda, przyjemny, choć troszkę oszukany system walki, no i pomysł już samych twórców
eliminacji dowódców (wiecie, całe to drzewko). I dlatego właśnie jest to cholernie DOBRA GRA !!!! 
Ja sam z początku nie wiązałem z nią wielkich nadziei, no wiecie gra na licencji i te sprawy,
ale jak zobaczyłem gameplay i sam pograłem to musiałem uderzyć się w pierś. Oby więcej takich gier, ja osobiście liczę, że
Piranha Bytes zrobią takiego GOTCHICA(albo chociaż Risena), który będzie umiejętnie łączył klimat pierwszych części z jakąś fajną mechaniką. :thumbsup:
 
 

Adi888

New Member
Dołączył
23.12.2015
Posty
10
Niestety tak to w tej branży bywa że jeśli produkt jest dobrze przyjmowany i jak to sie mówi "hajs się zgadza" to taki produkt będzie co nieco ulepszany i zaoferują nam lepszą szatę graficzną. Po AC teraz nie ma co się spodziewać czegoś dobrego bo to tylko klony tego samego, dla mnie ta gra umarła na 2. Assassin Creed  był naprawdę powiewem świeżości w branży gier znowu w 2 części mieliśmy dodane parę dodatkowych smaczków i udoskonaleń rozgrywki. Kolejne są powielanym gównem które ratuje jedynie dość ciekawa fabuła.Ostatnimi czasy z serii AC bardzo zainteresowała mnie AS China.
 
Do góry Bottom