[film] Opowieści Z Narnii

Moozi

Member
Dołączył
23.10.2005
Posty
260
No to do rzeczy. Co powiecie o filmie "Opowieści z Narnii". W kinach będzie już niedługo a jego przedpremierowe reklamy są super. Sam tytuł aż zachęca mnie do jego obejżenia. Wyraźcie swoje refleksje na jego temat i może..... jak ktoś już go będzie miał niech da znać na gg :p . Jak się nie myle film jest oparty na książce całkiem grubej a autor nie chciał aby zekranizowano jego opowieść. No to wypowiadać się proszę.............

P.S Mały błąd w temacie <_< Shift szwankuje <_<
 

Shadow27

Member
Dołączył
26.10.2005
Posty
354
Film ten mam na komputerze
biggrin.gif
(nie wierzycie ?? tak tak mam) i sądze , że jest naprawdę dość fajny. Co do samego wykonania to również mi się podoba , ale książki niestety nie czytałem. Obejrzeć warto bo nie jest to jakiś tani szajs.
 

bobek_666

sex beast
Weteran
Dołączył
30.8.2004
Posty
1130
Na reklamach film wygląda bardzo ładnie. Piękne lokacje, gadające zwierzeta, wszystko fajnie...no prawie. Jeżeli w kinach bedzie wersja dubbingowana only to nie pojde na 100%. Nie ma szans. Kiedy słyszałem kwestie bohaterów, które wypowiadali na reklamie to aż mi sie nie dobrze zrobiło.

A tak poza tym obawiam sie. że "Opowieści..." beda kolejna komercyjna bajeczka. Tak jak wszystkie filmy o "Potterze", czy inne pseudo-fantazowe BeZeDURY.

Tyle.
 

Roioan

Member
Dołączył
20.7.2005
Posty
424
A wiec film zapowiada się super. Właśnie kończe ksiazke, która jest bardzo fajna. Co do filmu to:

--> Reklamy zbyt wiele nie pokazują, ale można zobaczyć ze film będzie świetny.

--> Na 100% pujdę na niego chodz by nie niewiem co.

A więc więcej nie można powiedziać. Zachęcam do czytania ksiażki.

Pozdro
tongue.gif
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Jestem coraz bardziej przekonany do tego żeby pojść na ten film, ewentualnie później sobie na kompa załatwić jak nie będe miał czasu na wyjście z domu. Reklamy mi się nawet podobają, a że akurat dawno nie oglądałem żadnego fajnego filmu ( ile razy można ogldać WP
tongue.gif
) to sobie go chyba obejże.
smile.gif
 

Big Boss

Member
Dołączył
20.11.2004
Posty
811
tak sie właśnie wybieramy do kina i chyba pójdziemy właśnie na "Opowieści z Narnii" bo nic ciekawszego nie leci teraz w kinach (chyba że coś znacie coś fajnego co teraz leci), więc jak ktoś oglądał to prosze o jakieś opinię czy warto itd.
 
Dołączył
22.9.2005
Posty
387
JA też jużfilm oglądałem i powiem wam, że nie ma(jak dal mnie) w nim nic ciekawego. Mówi się, że to konkurencja dla Pottera. Buhehehe jak ten film oglądałem to sobie po domu chodziłem i kanapki jadłem. Tylko zmarnowałem czas na szukanie i zasysanie z neta. Chociaż musze przyznać, że efekty spec. są na naprawde wysokim poziomie. Ale mimo to nie podoba mi się. Odradzam. Pozdro!!
 

Norton

Member
Dołączył
4.1.2006
Posty
53
Ja tam pujść bym poszedł. Warto poświęcić chwilę wszystkiemu gdzie jest mordobicie czy wojna. Ale nazbyt to mnie nie ciągnie.
wink.gif



Pozdro
 

EdGaR

Member
Dołączył
3.3.2005
Posty
853
No, to co oglądałem z reklam itd. to film zapowiada się wspaniale. Mam nadzieję, że pójdę na niego już jutro ( czyli w sobotę
biggrin.gif
), a co do książki nie czytałem, ale mam zamiar jeśli film mi się spodoba. A jeśli film będzie kiepski to pozostaje A. Sapokowski ;p

Pozdrawiam
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
Obejrzałem sobie ten film i nie żałuje, fabuła jest bardzo ciekawa i przystępna, postacie barwne (np. pan bóbr i pani bobrowa), a akcja toczy się bardzo szybko tak że nawet nie spostrzegamy się kiedy te dwie godziny filmu mijają. Polecam ten film, podobał mi się o wiele bardziej niż te z potterem w roli głównej (do tych flimów mam jakiś wstręt).

Z wyrazami szacunku. Godfather
 

Adi Galia

Member
Dołączył
12.11.2005
Posty
77
Wydaje mi się, że film będzię (a raczej jest) bardzo fajny
wink.gif
. Magiczna szafa, gadające zwierzęta jakaś baba grająca czarny charakter, czworo dzieci chcące ją pokonać, czego chicieć więcej
tongue.gif
Napewno pójdę na to ze szkołą
biggrin.gif

Książek nie czytałem, ale czekam aż ktoś odda do biblioteki (już mam zarezerwowaną) to szybko przeczytam, bo jest krótka.

Pozdro
biggrin.gif
 

Jedi

Caporegime
VIP
Dołączył
21.7.2005
Posty
1605
QUOTE Jak się nie myle film jest oparty na książce całkiem grubej
Sprostowanie... książka nie jest gruba, jest taka edycja w której zamieszczone są wszystkie części (2 książki[grube] kosztujące 99.99zł) może o to chodziło. Wiem że film ma mieć 7ekranizacji bo tyle jest części Opowieści z narnii, ja przeczytałem pierwze 3 części i zamierzam przeczytać resztę, prawda jest to troche taka bajka, ale mi się podoba i jest z nutką humoru, co do filmu to pierwszy raz w życiu widziałem taki bajer że do filmu dodano elementy których nie ma w book, no bo jak by tu z ok 120 stronowej I części zrobić ponad 2 godzinny film
tongue.gif
... film mi się bardzo podobał, i wszystkich zachęcam do oglądania go.


Pozdro
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Już film oglądałem i szczerze polecam go każdemu. Małemu i dużemu.
laugh.gif
Ciekawy pomysł z tą szafą jako przejściem, niezła fabuła i dobrze dobrani aktorzy. Naprawdę udał im się ten film, ale raczej nie będzie konkurencją dla zbyt wielu filmów, co nie znaczy, że jest zły. Sporo humoru w szczególności od "Pana Bobra"
biggrin.gif
, którego teksty nieźle potrafią rozbawić. Klimat film i ksiązka mają bardzo ciekawy i polecam również książkę, która jest tak samo fajna jak film.

Zapraszam do kin.
tongue.gif


Pozdrawiam.
 

GoKU gm

Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
212
ja widzialem tylko reklamy i tak sobie mosyle isc czy nie? no bo to troche jak bajka
dzieci gadające zwierzaki itp. no ale dajmy na to taki shrek
biggrin.gif
to tez bajka a mnie sie podoba poza tym słyszałem ze autor tej książki był dobrym kolegą tolkiena który moze mu cos doradzil albo co wiec do kina na to niepojde na 100% wole wydać kase imprezke niz na bilet
tongue.gif
a prędzej cyz puźniej i tak będe to miec na kompie, tyle.Pozdro
 

Maniak89

Member
Dołączył
29.1.2006
Posty
52
Film całkiem fajny. Wciąga. Ja idąc na ten film nie spodziewałem się zbyt wiele a po seansie byłem mile zaskoczony.Jedyna wada jaką znalazłem to to iż rzuca się w oczy to że film jest zrobiony z myślą o najmłodszych widzach. I troche przesadzony happyend. Ale to nie przyćmiewa sukcesu jaki film osiągnął. Ogólnie film mi się podobał.

P.S. Świetne efekty specjalne!!!
 

Cor Angar

Member
Dołączył
18.9.2004
Posty
242
Ekranizacja jest bez zarzutu! Nie jest to komercyjna chała, ala Harry Potter. Książka - dzięki temu, że cienka - świetnie została sfilmowana. Nie zabrakło ważnych wydarzeń, pozmieniano jedynie kilka szczegółów, kilku zabrakło, ale także dużo dodatków, które nie powiem - były interesujące. Podkład muzyczny był równie ciekawy i co ważne oddawał klimat i nie był natarczywy, lecąc sobie w tle
smile.gif
. Prawdziwy fan książki wyłapie niedociągnięcia w niektórych momentach, ale naprawdę są bardzo "niewinne". Na mnie największe wrażenie - oprócz tego co wspomniałem - zrobiły kostiumy oraz scenografia. Mistrzowska robota oraz wielki plus dla filmu. Naprawdę warto iść do kin, a dla tych którzy twierdzą, że to film dla dzieci - przełamcie swoją opinię i idźcie - bo nie będziecie żałować! Wielu dorosłych na sali miało równie dobre zdanie o ekranizacji jak ja. Mole książkowe też nie będą się nudzić. Bo wiele kwestii zostało zmienionych, delikatnie i z szczyptą humoru, a zachowują swoją konwencję. Polecam gorąco
wink.gif
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
Film jak dla mnie był naprawde dobry. Nie był to szajs z rodziny Harry'ego Potter'a, ale naprawde dobra ekranizacja książki. Wciągnąl mnie już od samego początku, kiedy to wylądowali u tego profesorka. Nie mogłem się już doczekać aż odnajdą starą szafe. Efekty świetne, potwory zrobione naprawde dobrze, uzbrojenie było jak dla mnie genialne.
Za cały film daje 9/10 bo jednak walk nie było tam zbyt dużo...

Pozdro
 
Do góry Bottom