[film] Harry Potter And The Order Of The Phoenix

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Jak tam wrażenia po najnowszej części harrego?

Dzieciaki w domu chciały, abym im ściągnął Zakon feniksa, to ściągnąłem, i obejrzałem.
Przyznam, że nie wiem jakim cudem taki kicz zdobył tak wiele.
Film dla mnie nudny jak flaki z olejem, trochę się dzieje pod koniec filmu.
A tak fabuła? Dobra dla 12 latków, wykonanie - całkiem ciekawe, jeden z najlepszych elementów produkcji.

A jak wam się spodobał Zakon Feniksa?
 

Sever Sharivar

Słodka...
VIP
Dołączył
1.5.2005
Posty
1339
Od samego początku byłam negatywnie nastawiona do filmów o HP więc do Zakon Feniksa podeszłam sceptycznie. O ile poprzednie filmy jeszcze dało się obejrzeć to ZF nie ma tego czegoś... Zwykły skok na kase, rezyser plącze się w watkach jakby nie wiedział co wywalić a co zostawić. Gra aktorów to troche inna sprawa, oczywiście Alan Rickman to wyjątek bo i tak jest genialny w każdej roli. Przykładowo sam główny bohater: Daniel Radcliffe chłopaczek ma 18 latek i to widać, a gra postacie.. no dziecka, bo jak to inaczej nazwać. Wystarczy spojrzeć jak wygląda w nowym Potterze. Jego zawrotna kariera skończy się wraz z końcem filmów o tym synku z blizną... Nie trawie jego gry aktorskiej. Tak sobie czytam komentarze na filmwebie i baaardzo, ale to bardzo rozbroiła mnie ta jedna dziewczyna mówiąca, że Daniel jest lepszym aktorem niż Christopher Lloyd czy Robert De Niro!!! Nie no, to jest po prostu śmieszne lol... Efekty specjalne: no tutaj jest lepiej, ale nic mnie nie zachwyciło. Widziało się już wszystko, tyle że to co zrobili z Voldemortem to w ogóle porażka... Śmiałam się z tego przez dobre 10 minut jak pierwszy raz na ekranie się pojawił. Ale cóż... chociaż film byłby wielką porażką to do kin i tak by waliły tłumy. Kręci się ten biznes.
4/10 jak dla mnie

Jestem tylko ciekawa jak będzie wyglądał ostatni filmowy Potter. Heh, zakończenie książki już znam^^
 

Reynevan

de Tréville
Dołączył
30.10.2004
Posty
1999
hum hum...
zasadniczo robienie takich filmów to kaso-zdzierstwo. Robią interes na fanatycznych miłośnikach HP. Oglądnąć oglądnąłem, cóż... no fajnie to zobaczyć na ekranie co jest w książce, aczkolwiek wykonanie to tele expres przez fakty, które i tak zostały zniekształcone aby udało się je upchnąć w tych góra 3 godzinach (heh, nawet nie pamiętam ile to trwało.. pal licho). W sumie to oglądam takie filmy dla efektów specjalnych, bo przecież fabułę się zna... Na pewno piątka jest fajna, lepsza od 3 i 4 (1 i 2 to jak bajki dla dzieci xD...) Czy warto zobaczyć nie siedząc w tym jednocześnie? Nie. A czy warto na to pójść będąc fanem HP? Jeśli masz kasę to idź ;P Pocieszysz się trochę...

Pytanie do Kacperexa - a z książkami Rowling się zapoznawałeś kiedyś?

A tak z off topu, to nasze tłumaczenie 7mego tomu wyjdzie z półrocznym opóźnieniem. Znając polskich amatorów, za góra miesiąc będzie nieoficjalne i przykro mi, obroty spadną xD
 

halek

Member
Dołączył
1.9.2005
Posty
487
Filmu jeszcze nie widziałem, ale nie spodziewam się po nim wiele. Poprzednie części już były kiepskie, znacznie słabsze niż książki. Słyszałem też, że z najnowszej produkcji wywalono kilka ważnych wątków. Ta... Jakoś nie mam ochoty tego oglądać, mimo że jestem fanem HP.

PS Rey, pierwsze pełne tłumaczenia były w sieci pod koniec lipca (tyle że niektóre rozdziały były przetłumaczone średnio, wyglądały jakby w ogóle nie przeszły przez korektę).
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Osobiście nie widziałem i jakoś się nie przyłożę do obejrzenia
aczkolwiek z opinii ludzi którzy już to obejrzeli dowiedziałem się
że film jest nudnawy i wiele ciekawych fragmentów z książki zostało wyciętych
co bardzo zawiodło fanów..nie wiem konkretnie o jakie sceny chodzi
ale z kilku opinii jakie słyszałem ocena HP wydała mi się słabiutka
 
Dołączył
30.11.2007
Posty
166
CYTAT(Kacperex @ 07-08-2007, 08:41) index.php?act=findpost&pid=149736
A tak fabuła? Dobra dla 12 latków, wykonanie - całkiem ciekawe, jeden z najlepszych elementów produkcji.

Ekhem...Ja mam 12 lat :p

Film jest beznadziejny.Wieznia Azkabanu jeszcze dalo sie ogladac.W CO i ZK wycieli wiekszosc fabuly.To jest jeden z przykladow ktory pokazuje ze ksiazka jest lepsza niz film.Jestem fanem HP i uwazam ze to co robia z tymi filmami tylko psuje mu opinie.

CYTAT
Przyznam, że nie wiem jakim cudem taki kicz zdobył tak wiele.


Bo na swiecie jest wielu fanow HP ktorzy beda mieli dobre zdanie o filmie ze wzgledu na ksiazke.(bez urazy)

Voldemorta wyobrazalem sobie inaczej ale napewno nie tak jakim go zrobili.Ocena 5/10.
 

Karpielek

VIP
VIP
Dołączył
7.5.2008
Posty
1208
Do tej pory ogladnalem wszystkie czesci Harrego. Nawet przeczytalem 5 pierwszych tomow Pottera. Mozna stwierdzic ze byl to nudny film. Bardzo duzo ucietych fragmentow z ksiazki a ma ponad 900 stron. Byla to najnowsza a zarazem najgorzsa czesc filmu jaka zrobili. Ksiazka jest bardzo ciekawa. Jak macie czas przeczytacjcie :D
 

Wenzelzxc

Member
Dołączył
20.4.2008
Posty
281
Ja oglodałem wszystkie części jednak myśle że 4 mi sie najbardziej podobała a 5 dla mnie 2 miejsce no a 3 nie nawidze nie kumam i nie lubie.Oby harry nagał więcej filmików czytałem newsa że ma bardzo żadką chorobe (coś z muzgiem)fajnie by sie wyleczył i chłopak grał dalej
 

TACZKA

Member
Dołączył
16.1.2007
Posty
50
Oglądałem wszystkie czesci poza najnowszą. tak samo rpzeczytałem wszytskie czesci ksiazki. Dziwnie jest tak jakos czytac ksiazke a potem ogladac film. Bo sie durzo rzeczy widzi zmienionych. Ale ogolnie czekam az bedzie na dvd i sobie wyporzycze w wyporzyczali tam gdzie zawsze wyporzyczam fiomy :)
 

HousE

Obywatel
Dołączył
16.8.2009
Posty
374
Im nowsza cześć tym nudniejsza... dali by sobie spokój i nagrali by inną książkę. :mellow:
Oczywiście książka ciekawa żeby nie było.
 
Do góry Bottom