Fabuła

Status
Zamknięty.

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
http://gothic.org.pl/arcania-a-gothic-tale/fabula.html

W końcu mamy oficjalne informacje na temat fabuły. Wiemy już na sto procent, że nie zagramy Bezimienny, tylko nowym bohatero - wieśniakiem ;p. Jakoś bardzo zasmucony tym faktem nie jestem. Nawet ciekawi mnie ta metamorfoza bezia - teraz będzie chyba czarnym charakterem gry. Trochę to nawet smutne - zżyłem się ze starym, dobrym, pracowitym bohaterem. Teraz zagramy nowym, nieznanym szmatławcem. Czy również i on przypadnie nam do gustu? Zobaczymy ja to wyjdzie w praniu...

Innowacją na pewno będzie kobieta w Gothicu i to od razu będzie odgrywała głównoplanową rolę. To mi się podoba. Już nie stary dziad, a seksi laska będzie z nami współpracować. Będzie ostro ;p. no i do tego jakiś super, hiper artefakt.

To rąbek tajemnicy, jaką nam z dniem dzisiejszym ujawniło Spellbound na swej nowej stronie. Jak wy to widzicie?
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
No przyznam, że zapowiada się całkiem ciekawie ;)
Fajnie, że jakieś nowości wprowadzają, tylko dziwnie trochę będzie mi walczyć przeciwko Beziemu, którym grałam w poprzednie części... Nie wyobrażam sobie Bezimiennego jako złego człowieka, toć on tyle razy świat ocalił.. ;P

Teraz, to tylko polegam na twórcach... jak dla mnie, to teraz powinni się postarać... Żeby nie zrobić kaszany z tym motywem złego Beziego...Liczę na ich twórczość i pomysłowość...

A co do tej kobietki, to fajnie, że w końcu jakaś kobieta będzie coś znaczyła w grze... W poprzednich częściach tylko prostytutki były, a tu proszę, postać pierwszoplanowa ;)

Potężny artefakt... hmmm, w każdej części był jakiś artefakt, więc to nic nowego ;P


Ale żeby tak przeciwko Beziemu...? Nie da mi to spokoju ^^


Pozdrawiam, MadDaria ;)
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
CYTAT
Ale żeby tak przeciwko Beziemu...? Nie da mi to spokoju ^^


Nie koniecznie. Czuję w tym podstęp. Jeżeli twórcy postarają się o zaskakujące zwroty akcji w fabule, to nie zdziwię się, gdy na początku wrodzy (Bezi i nowy nOOb) z czasem połącza siły przeciwko... (tego dowiemy się najprawdopodobniej w trakcie gry, o ile me przewidywania się sprawdzą)
 

ningiuti

Member
Dołączył
29.9.2008
Posty
50
No możliwe, że Bezi będzie takim czarnym charakterem, w końcu za coś musiał trafić do kolonii, wcześniej siedział 2 miechy w celi więc nieźle musiał narozrabiać(wskazuje na to dialog ze strażnikiem przy arenie w SO Gothic 1). Może ten artefakt to oko Innosa, które otrzymamy od Beziego? Nie zdziwiłbym się jakby trzeba było walczyć w końcówce z Xardasem, przecież w dodatku do 3 Bezi sie z nim pokłócił. I miejmy nadzieje, że w kluczowych momentach nie zabraknie takiego klimatu rodem z horroru jaki był w 1 i 2, a którego zabrakło w 3.
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
Twórci postawili beziego jako złego człeka. Wydaje mi się że dobrze zrobili, ile razy można ratować świat. Bezi się po prostu wkurzył i ześwirował. Ja na jego miejscu chyba bym tak samo zrobił.

Bezimienny przecież przez pół gry był "złym". W jedynce chciał po prostu nawiać, w 2 musiał ogarnąć bałagan. Chyba w żadnej części nie był święty
 
E

Electric_Dragon

Guest
Ciekawa fabuła ale przyznam, że nie zachwyciła mnie aż tak bardzo. Motyw zemsty jest wykorzystywany w wielu produkcjach z branży gier komputerowych (chociażby Max Payne) jak i filmowych. Zemsta, miłość, nadprzyrodzone zjawiska. Cóż, to może się udać o ile dobrze wykorzystają połączenie tych trzech elementów. Szkoda, że miłość będzie tylko 'pobocznym' zadaniem.
Co do nowego bohatera: Czy rzeczywiście jest nowy? Tak samo bezimienny człowiek, nie ma do czego wrócić, postawiony w sytuacji 'walcz albo giń' Więc ja żadnej różnicy nie widzę. Owszem wiem, że różnią się wyglądem zewnętrznym ale istotą rzeczy dalej pozostaje fakt, że nasz bohater cały czas jest Bezimiennym herosem ;p
 

Gorn4

Member
Dołączył
4.12.2008
Posty
81
CYTAT(ningiuti @ 24-04-2009, 00:07) index.php?act=findpost&pid=220196
Może ten artefakt to oko Innosa, które otrzymamy od Beziego?

raczej nie, bo na stronie głównej jest napisane, że jest to od wieków zapomniany artefakt, a bezi oka innosa nie tak znowu dawno używał, a jego historie na pewno każdy w Myrtanie zna ;) CYTAT
I miejmy nadzieje, że w kluczowych momentach nie zabraknie takiego klimatu rodem z horroru jaki był w 1 i 2, a którego zabrakło w 3.
Tutaj sie z tobą zgodze, to właśnie w gothicu było świetne- połączenie wszystkiego w jedno, czyli komedii(śmieszne momenty), akcji (np. walka z orkami w Khorinis kiedy było się paladynem), horroru(np. w świątyni Śniącego) no i b. ciekawy wątek fabularny, a to powinno cechować każdy RPG ;)
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6377
Ja jestem zadowolony z tego że będzie nowy bohater;) Stary Bezimienny na emeryturę już dawno odejść powinien.
Ale znowu będziemy "Od zera do bohatera" tak jak to było w poprzednich częściach.Nie zdziwił bym się gdyby twórcy postawili Xardasa na naszej drodze w G4 jako mentora który będzie manipulował bohaterem tak jak w G1 i G2 :D
Co do samej fabuły to zapowiada się całkiem nieźle;] Zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie...
 

ningiuti

Member
Dołączył
29.9.2008
Posty
50
Możliwe, że te informacje są po to by nas zmylić, ile razy zmieniano już decyzje. Wszystko okaże się w rozgrywce.
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
Nie wydaje mi się. Gra jest już chyba zrobiona w zbyt zaawansowanym stopniu, żeby nagle wszystko zmienić. I informacje są na oficjalnej stronie, a nie jakieś niewiadomego pochodzenia przecieki. Oczywiście, niektóre szczegóły mogą zmienić, co dodać itd.
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
Może po prostu dają fałszywe informacje :)
Robią tak, że np. będziemy grać Bezimiennym. Część ludzi- oburzona. Część- wniebowzięta na wieść, że będziemy grać NOWYM BOHATEREM. Kupujemy Gothic 4 i oczom ukazuje się Bezimienny którym kierujemy...
Po prostu mogą nas oszukiwać aby nie wyjawić nic, co będzie w G4.
Możliwe nawet że będziemi Latającym Potworem Spaghetti nawracać niewiernych... Ale szanse są ekstremalnie małe xD
 

Pax

Member
Dołączył
24.7.2009
Posty
38
Nie ma się co podniecać zawczasu. Tak czy inaczej to MY gramy postacią pierwszoplanową w grze. To od Nas zależy jaka będzie. czy będzie walczyć orężem, czy magią. A jeśli jak czytałem będą jeszcze gildie alchemików i handlarzy to może ekonomicznie rozłoży na łopatki królestwo Rhobara III i w ostatecznym pojedynku wkroczy z sądowym nakazem eksmisji i komornikami do królewskiego zamku. Albo namiesza jakieś rzadkie zioła ze starożytnego manuskryptu znalezionego w Jarkhendarze i połączy to z zapomnianym artefaktem. Zresztą takie mogły by być zakończenia iloma różnymi postaciami stawać się będziemy w grze a to od nas zależy. Przy okazji słyszałem o totalnej bzdurze jaką ma być zwrot punktów doświadczenia za pomniejszenie zdobytej wiedzy. To tak jakby zjeść w restauracji obiad, zapłacić za niego a następnego dnia wrócić zwymiotować na talerz i poprosić o zwrot gotówki. Przecież jeśli się nauczyłem wbijać gwożdzie młotkiem to nawet po 20 latach nie robienia tego będę wiedział jak się do tego zabrać. Najważniejszą sprawą i tak jest to żebyśmy się dobrze bawili w G4. A tak na marginesie czy ktoś wie kiedy wydadzą G5? ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom