Eutanazja - Za Czy Przeciw?

Czy jesteś za eutanazją?


  • Total voters
    0

Eline

Bratnia dusza Gothic.up
Dołączył
8.8.2005
Posty
32
QUOTE (Nied @ 15-11-2005, 21:02) Nie nie i jeszcze raz nie!!Zabijac człowieka to nie etyczne Kosciól tez jest przeciwny.


To, co kosciół uważa, akurat mało mnie obchodzi.
Liczy się dobro człowieka i tego który umiera i nie ma dla niego ratunku, i dla tego nienarodzonego, który ma urodzic sie z cięzkim upośledzniem, którego nikt nigdy nie wyleczy.

Aborcja w naszym kraju nie przejdzie, bo jak napisałam, swięci w rządzie siedzą, święci pod tym wzgledem, że sa to reprezentanci PiS, LPR, którzy takie mają stanowisko.
tongue.gif
Nie chodziło mi bynajmniej o wiarę
tongue.gif


Jestem stanowcza w swoich przekonaniach i możecie się ze mną nie zgadzac. By dolac oliwy do ognia, dodam, ze za kara smierci tez jestem
tongue.gif
tongue.gif
tongue.gif
 

Blizna

Member
Dołączył
10.3.2005
Posty
592
QUOTE no dalej, przeciez ona jest chora tak jak osoba podawana eutanazji, tak łatwo powiedzieć aby usuneła ciążę tyle że jeśli to zrobiłeś to właśnie zabiłeś Beethovena

QUOTE Jest Sobie pan i pani Hitler, maja mieć dziecko, czy zalecasz abrocję? Jeżeli odpowiedziałeś "nie", to właśnie zabiłeś ponad 56000000 ludzi. Takich przykładów znajdzie sie sporo(takich jak twoich pewnie też )
Wali mnie to czy to jest Bethoven czy Hitler każdy człowiek jest równy i ma to samo prawo do żyćia nie ważne czy jest upośledzony czy też na odwrót: jest wybitnym artystą człowiek to człowiek trzeba szanować ludzkie życie a przedwszystkim cud narodzin.

A co do eutanazji to nie mam szczególnego stanowiska w tej sprawie ale napewno nie chciał bym być warzywem...
 

Grour

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
357
Eutanazje ... hmm, ciekawy temat, dla mnie to powinno się wprowadzić eutanazje w polsce, lecz powinno się ją stosować w sytuacjach gdzie np. osoba jest stara, b.chora i nie ma szans na powrót do zdrowia, żyć będzie jakieś 2 tygodnie w ciągłym bólu i cierpieniu. Po co tacy ludzie mają się męczyć? Powinno się zakończyć ich cierpienia!
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
QUOTE (Blizna @ 15-11-2005, 23:13) Wali mnie to czy to jest Bethoven czy Hitler każdy człowiek jest równy
Każdy polityk tez jest równy i tez jest złodziejem? Nie wierze w takie coś jak równa wartość życia, o wartości życia decyduje to jak to życie wykorzystasz.

QUOTE trzeba szanować ludzkie życie
Jest Sobie menel, co ciągle siedzi przed sklepem i swym smrodem i zachowaniem odstrasza klientów lub nie pozwala im w spokoju zrobić zakupów, takie życie też trzeba szanować?
Szanować to Ja mogę ludzi za to jak życie wykorzystają, co w nim robią, a nie za samo to, że "żyją".

QUOTE cud narodzin
A czemu to cud? To rzecz jak najbardziej naturalna.
 

Blizna

Member
Dołączył
10.3.2005
Posty
592
Masz takie poglądy dobrze szanuje to...
Ale ja mam swoje dla mnie nieważne kim zostajesz w żyćiu czy menelem czy politykiem.
Masz prawo do wyboru bo to twoje życie i tylko od Ciebie zależy jak je wykorzystasz.
Chcesz być menelem?prosze bardzo marnujesz sobie życie ale masz do tego prawo.
QUOTE A czemu to cud? To rzecz jak najbardziej naturalna.
Może dla Ciebie jest to naturalne ale dla mnie to cud w który nie powinno sie w żaden sposób ingerować(aborcja:|)

Aha no to wróce jeszcze do eutanazji masz wolną wole więc dlaczego niby nie miałbyś sobie ulżyć w cierpieniu zakładając oczywiśćie że jest to tylko i wyłącznie twoja decyzje
Odwrotnośćią jest aborcja gdzie ktoś tą decyzje podejmuje za Ciebie...
 

Megarion

El Presidente
Dołączył
25.9.2004
Posty
1824
QUOTE To, co kosciół uważa, akurat mało mnie obchodzi.

Hmm, ale innych (mam nadzieję) to obchodzi, więc nie można tego tak pominąć.


QUOTE A czemu to cud? To rzecz jak najbardziej naturalna.

Człowiek jest tak skomplikowany, że trudno uznać jego narodziny za coś przeciętnego i tutaj:


QUOTE Może dla Ciebie jest to naturalne ale dla mnie to cud w który nie powinno sie w żaden sposób ingerować(aborcja:|)

całkowicie zgodzę się z Blizną.

A co do eutanazji, powtórzę się:
Jestem przeciw.
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
QUOTE Człowiek jest tak skomplikowany
Czemu sądzisz, że człowiek jest skomplikowany? Skomplikowana może być tylko jego psychika, ale to nie ma za dużo wspólnego z robieniem dzieci, no chyba, ze ktoś jest homoseksualistą.

QUOTE trudno uznać jego narodziny za coś przeciętnego
A co, zazwyczaj się dzieci nie rodzą? Przeciętna jest impotencja? Jeżeli, tak to narodziny są rzeczywiście cudem.
 

Megarion

El Presidente
Dołączył
25.9.2004
Posty
1824
QUOTE (Świrus @ 16-11-2005, 19:52) QUOTE Człowiek jest tak skomplikowany
Czemu sądzisz, że człowiek jest skomplikowany? Skomplikowana może być tylko jego psychika, ale to nie ma za dużo wspólnego z robieniem dzieci, no chyba, ze ktoś jest homoseksualistą.

QUOTE trudno uznać jego narodziny za coś przeciętnego
A co, zazwyczaj się dzieci nie rodzą? Przeciętna jest impotencja? Jeżeli, tak to narodziny są rzeczywiście cudem.
Super. To ja powiem tak:

Czy umiałbyś stworzyć dziecko/dorosłego człowieka , żeby żył ??

Przecież to oczywiste, że tylko Pan Bóg może sprawić, że przyjdzie na świat dziecko, więc jest to cud. Ludzie starają sie o dziecko, jeśli czują,. że chcą je wychować.
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
QUOTE tylko Pan Bóg może sprawić, że przyjdzie na świat dziecko
To zrób takie doświadczenie. Poproś Boga o dziecko, ale nie używaj do tego doświdczenia kobiety, kiedy to dziecko przyjdzie na świat?
To, że zapewniamy ciągłość gatunku jest zasługą ludzi.

QUOTE Czy umiałbyś stworzyć dziecko/dorosłego człowieka , żeby żył ??
Żeby żył samodzielnie to trzeba go przystosować do świata, inaczej będzie też żył samodzielnie, ale jako złodziej, nie jako obywatel.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Eutanazja... Stanowczo nie. To co zostało stworzone przez Boga może tylko przez niego zostać zabrane. Chodź może eutanazja jest wykonywana z woli Boga. Nigdy nic nie wiadomo. Ale nie powinno sie zabierać tego co jest naszym najcenniejszym darem - zycia. Nikt nie ma prawa tego zrobić, bo to poprostu jest morderstwo. Nawet jeśli dana osoba nas o to prosi to i tak jak to zrobimy odpowiemy przed Bogiem za swoje czyny.

QUOTE (Świrus)To zrób takie doświadczenie. Poproś Boga o dziecko, ale nie używaj do tego doświdczenia kobiety, kiedy to dziecko przyjdzie na świat?
To, że zapewniamy ciągłość gatunku jest zasługą ludzi.

Nie wiesz że osoby starające sie o dziecko przeważnie proszą o nie najpierw Boga ?? Myślisz że za każdym razem gdy tego chcemy powstanie zygota, czyli właściwie nowy organizm ?? Bóg ma w tym swoja rolę... Dużą... Jak nie największą. No ale to już sprawa wiary.
 

Jay_Kay

Magister vitae
Dołączył
22.10.2005
Posty
589
To moze i ja się wypowiem, bo temat się nieco rozrósł i tez chciałbym wyrazić swoje zdanie na ten kontrowersyjny temat.
Więc tak: jestem za eutanazją, ponieważ każdy człowiek ma prawo do godnej śmierci. Nie jest to żadne "zabójstwo na zlecenie" (cytat pochodzi od Marka Jurka, marszałka Sejmu), tylko pewnego rodzaju samobójstwo, świadome dokonanie wyboru - chcę umrzeć. Jeśli by już wracać do aspektów religijnych - Bóg dał człowiekowi życie, ale dał też wolną wolę. I człowiek może moim zdaniem wybrać - między życiem a śmiercią. Jest to jego bardzo osobista i głęboka decyzja, którą powinniśmy umozliwic prawnie, jak jest to np. w Holandii czy Belgii.
Jestem także w ograniczonym zakresie za aborcją - kiedy np. dziecko miałoby się urodzić martwe, z wrodzoną wadą genetyczną uniemozliwiającą funkcjonowanie, kiedy ciąża byłaby wynikiem gwałtu itp. Aborcja to też suwerenna decyzja matki, która musimy uszanować. W końcu to ona decyduje, czy chce urodzić dziecko.
Poza tym kobieta, która chce dokonać aborcji, i tak ją zrobi. Tylko nielegalnie.

Takie jest moje zdanie, z którym możecie się nie zgadzać.

P.S. Dziękuję wszystkim za głosy w ankiecie.
 
E

eMzi

Guest
Ja jestem za wprowadzeniem eutanazji, jednakże jedynie w wypadku gdy dana osoba sama jej pragnie. Jeśli chce umrzeć, bo powiedzmy choruje na straszną chorobę, wywołującą okropne cierpienie i śmierć tej osoby i tak jest pewna, to niech sobie ten człowiek umiera. W końcu mnie mało to obchodzi (no chyba, że to będzie ktoś z mojej rodziny, ale ja to zrozumię, nie mogę wpływać na czyjąś wolę). Głupie wydają mi się protesty, że nie wolno bo "Kościół nie pozwala". Problem w tym, że to nie Kościół stanowi prawo i nie powinien mieć wpływu na takie rzeczy (bo w sumie to czy będzie eutanazja czy nie to polityka, a Kościół do polityki nie powinien nic mieć).
Gdybym ja znalazł się w obliczu nieuleczalnej choroby, która będzie mnie powoli i boleśnie wykańczać pewnie zdecydowałbym się na eutanazję. Pożegnałbym się z bliskimi, znalazł odpowiednie drzewo i linę i kropka. Nikt nie ma prawa decydować czy będę żyć czy nie, bo życie nie jest niczyją własnością. I tyle...
 

Gucio

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
353
No to ja dopisze tak: każde państwo, w którym zdecydowana większość społeczeństwa to chrześcijanie, powinny w jakimś stopniu przestrzegać praw Kościelnych, a już na pewno w takich sprawach jak eutanazja i aborcja.

Pozdro
cool.gif
 
Do góry Bottom