Euro 2012

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
No właśnie, udało mi sie założyć jako 1 osobie ten temat - :D

chciałem spytać co o tym wszystkim sadzicie ?

wg. mnie podołamy, jednak będzie dużo problemów i na ostatnia chwile, organizacja euro wiąże sie w ogromnymi profitami dla nas (nowe drogi stadiony ) jak i dla gospodarki polski (znaczny wzrost odnotowuje każde państwo organizujące tego typu turniej)
ale jest to również ogromne wyzwanie organizacyjne...

pozdro..
 

Vullin

Feainewedd
Dołączył
7.2.2007
Posty
222
No cóż, będzie to dla nas wyzwanie, ale faktycznie.... damy radę ! Będzie dużo roboty itd. ale za to również dużo czasu.
Organizacja takiego wydarzenia jak Mistrzostwa Europy przynosi wielkie korzyści ! Nowe stadiony, autostrady, reklama naszego państwa w innych krajach... dużo by wymieniac. W końcu nasza reprezentacja znowu stanie przed szansą na osiągnięcie dobrego wyniku. Bardzo się cieszę, że zostaliśmy wybrani i życzę powodzenia organizatorom ;)

Pozdrawiam

PS: No właśnie, udało mi sie odpowiedziec jako 1 osobie ten temat :D
 

Laska

Active Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
1041
Ja osobiście piłką się nie pasjonuję, ale mimo to się cieszę, bo jest szansa, że uda się zbudować parę dróg i stadionów w Polsce... Chyba, że ta szansa zostanie jak zwykle zaprzepaszczona i jak zwykle wyjdziemy na buraków, którzy nie potrafią sobie głupiego stadionu wybudować <_<
 

Johnny

Member
Dołączył
7.4.2007
Posty
173
Będzie dobrze. Wydaje mi się że zbudują te lotniska, stadiony, autostrady, drogi itp. W końcu dali by dali niezłą plame jakby nie podołali. Uda się.

Pozdro !
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
Powiem tyle, przykro mi jest tylko z tego powodu że stało sie to za kadencji tego rządu. Zanając ich można przypuszcząć ze zechcą pokazać polskę "prawdziwą", czyli zapuszczone stadiony i brudne miasta. A z kasą co zrobią? Podzielą między sobą. Takie jest moje zdanie, mam nadzieje ze sie jednak myle.

Z wyrazami szacunku Godfather
 

Wonak

Member
Dołączył
18.3.2007
Posty
41
Powiem wam tak. Jak nie ukradną tych pieniędzy i przeznaczą je na właściwe cele, to będzie to wszystko dobrze i porządnie zrobione. Dzięki temu wreszcie będą autostrady(drogi szybkiego Ruchu), lotniska i stadiony... Polska może dużo na tym zarobić, ale jeśli nie wykorzystają tych pieniędzy mądrze, to nie tylko opinia o Polsce się pogorszy...
 
G

Gray_Fox

Guest
Podobno wszystko ma kosztować 40 mld euro...

Cóz nie ukrywam że się nie cieszę, bo oto polska i ukraina mają szansę zainstnieć na arenie między narodowej w dobrym świetle no ale do tego jest potrzebna kaska a skąd? Od nas. Powiem tylko tyle, oni dużo planują a zobaczymy ile zrealizują.

pzdr.
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
Tak, to z pewnością wyzwanie dla Polski. Zobaczymy czy się nadajemy. Wkurza mnie bardzo to, ze finał będzie na Ukrainie (w Kijowie :/, wiec kijowo xD). Od strony politycznej, te mistrzostwa są szansą naszych wschodnich sąsiadów, do zbliżenia z unią europejską. A dla nas, to szansa na rozwinięcie infrastruktury. Nie patrzałem na giełdę, ale z tego co mi się zdaje kurs waluty PLN wzrósł zapewne dość znacznie, co może być szansą dla tych co wzięli kredyt w innej walucie. A osobiście, cieszę się że pokonaliśmy tak silne państwa w głosowaniu. Z tego co się orientuję dostaliśmy chyba 8 głosów, a dzienniki w Chorwacji i Węgrzech prorokowali nam 1 głos, no góra dwa, a tym czasem oni dostali bodajże 0 :).
PS: No to do zobaczenia na stadionie xD.
 

xenex

Member
Dołączył
13.3.2007
Posty
561
Ja wychodze z założenia że uda nam się coś zdziałać. Ma powstać 12 stadionów(Chyba). W największych miastach, lotniska również mają być budowane, a co za tym idzie autostrady(Podobno przez całą Polske, mówili że 600 km autostrad ma powstać). Hotele, restouracje i dużo innych rzeczy. Będzie to dobre dla nas ponieważ mamy szanse pokazać się z tej lepszej strony a nie gorszej. Da nam to dużo korzyści i takich różnych.

CYTAT
Podobno wszystko ma kosztować 40 mld euro

Gdzie tak słyszałeś??
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
Ważne jest też to, że unia nam dopomoże w realizacji EURO
przeznaczając 46mld Euro dotacji :) co daje około 142 mld złotych
obysmy nie spaprali tej szansy, bo stawia przed nami ogromne szanse
Martwi mnie tylko czy te pieniądze zostaną spożytkowae odpowiednio :)
Przygladając się bliżej wykorzystywaniu dotacji z unii przez nas
to, aż krew zalewa bo według ustaleń wykorzystuemy tylko 60%
tego co nam oferuje unia, tylko i wyłącznie przez naszą nieudolność
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Euro kompromitacja YEAH :D

Nie wiem z czego tak się wszyscy cieszą... fakt fajnie będzie pójść na stadion kolejorza i popatrzyć na gwiazdy światowego formatu.
Niestety jak na razie nie mamy NIC i to nic przez duże C.
Autostrady po kilkanaście kilometrów, po rozwalana na części. I to ma być autostrada? Która jest budowana od dobrych kilku lat, a oni chcą to zrobić w 5 pchee kpina chyba.
Lotniska? autobusy, drogi, dojazdy - kpina, kpina i kpina
Stadiony - to co tygryski kochają najbardziej. Po 10 k osób może wejśc :) no nawet po 5 na nie których stadionach i z czym my do ludu? Boże czy Ci co wybierali polskę to byli pijani? Nie mamy nic...
My mamy kaczyńskich, a na ukrainie tez dym.... Euro 2012 nie daj się
 

bredpl

Member
Dołączył
1.1.2007
Posty
335
Myślę że będzie dobrze i wszystko jakoś wyjdzie i że zbódujemy stadiony, lotniska, autostrady i nie będzie kłopotów. Pewnie będą jakieś problemy z tym wszystkim, ale wszystko jakoś się ułoży. ;) :)

Pozdrawiam ;)
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
Wczoraj plotki krążyły już w szkole, ale to nie były sprawdzone źródła. W domu sprawdziłem na onecie. Nie ucieszyłem sie za bardzo, bo piłka mnie nie kręci i muszę się przyznać, że od początku myślałem, że będziemy na szarym końcu.

Ale jestem na 666% pewien, że jakoś to wyjdzie:D Z modlitwami Radia Maryja i LPRu może sie nie udać? No w sumie może, ale takiego rozwoju wypadków nie bierzemy pod uwagę;p
Teraz rząd jest chociaż zmuszony do wydawania kasy na sensowne cele:p
 

RobsonAjax

Member
Dołączył
4.2.2005
Posty
761
Jako wielki fan i piłkarski "junior" jestem z powodu Euro 2012 Polska-Ukraina cho**rnie zadowolony.

Kase dostajemy od UEFA/FIFY, a sami dokładamy niewielką część + pamiętajmy o Ukrainie. A te teorie spiskowe, że koalicja rzadząca zgarnie ładną pulę z kasy nam danej jest najzwyczajniej w świecie śmieszna. Z pewnością nikt "z zewnątrz" nie kontroluje tych pieniędzy... Może jeszcze Platini przez pomyłke prześle je na moje konto...

Co do imprezy sportowej: Wielki piłkarskie święto w Polsce :rolleyes: . Czy np. 5 lata temu taka myśl przeszła by wam przez głowę? Mnie nie..., ale trzeba jeszcze poczekać te 5 lat. :lol:, a to sporo czasu. Jest to też szanasa na rozwój sportowy, infrastruktury i zainteresowanie Polską i Ukrainą na świecie wzrośnie. Oczywiście nie wolno tych 5 lat przepierniczyć.


Pozdrawiam.

PS. Kaczyńscy i cały rząd kończą tę kadencję w 2009, a i przedterminowe wybory też nie są wykluczone, więc wasze największe zmartwienie powinno przestać byc realne. Chyba że w następnych wyborach też odniosą sukces...
 

BraveHeart

Member
Dołączył
4.4.2007
Posty
166
A ja na ten temat mam złe przeczucia. Nie wiem czemu mam wrażenie, że Ukraina wszystko ładnie przyszykuje na czas a my będziemy mieć połówki dróg, niedokończone stadiony i że zapłacimy ładną karę.. Osobiście mam wrażenie że się tak nie stanie i że wszystko uda się zrobić w czasie i Polska będzie wyglądała jak należy, bo dzisiejszy stan zostawia wiele do życzenia. Najbardziej się cieszę, że będą budować nowe drogi i autostrady, bo sam nieraz jeżdżę na motorze i mnie wk**wia jak wpadam w dziurę głęboką na 10cm…
 

Jay_Kay

Magister vitae
Dołączył
22.10.2005
Posty
589
Jak tu się nie cieszyć? Euro 2012 we Wrocławiu, i to na stadionie oddalonym 20 min drogi piechotą a 10 rowerem od mojego domu... Chociaż władze Wrocławia zaczynają kręcić, że może powstać jednak obiekt na Maślicach (cóż, peryferyjnej dzielnicy Wrocławia daleko ode mnie), to i tak jestem niezmiernie zadowolony.
Co do stadionów - terminy otwarcia są planowane wszystkie przed 2011 r., więc myślę, że tu problemu nie będzie - gorzej z infrastrukturą, moim zdaniem możnaby główną trasę "przelotową" oprzeć o całkiem już długą autostradę A4.
 

Matteox

Member
Dołączył
7.4.2007
Posty
92
Nie interesuje sie piłka ale nie zabardzo mi pasuje Euro 2012 w Polsce bo polska z takim rządem i zorganizowaniem to wiecie co sie z tym wiąze..kłopoty,wiadomo ale trzeba poczekać. <_<
Ukraina napewno sie wywiąże z obowiazku ale w Polsce bedą sie zaraz kłócic kto ma sie za ta robotę wziaśc....
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Niewątpliwie jeden z większych, jeśli nie największy sukces polski. Na początku nie wierzyłem w to co czytam, dostałem od kumpla esa i mnie zatkało. Wróciłem do domu i przez 3 godziny oglądałem wiadomości. Zachwycałem się każdą nową informacją.
Przecież nie codzień jest sie organizatorem tak wielkiej imprezy.
Życze tylko naszym władzom żeby sprostały zadaniu, a kibicom żeby byli tak dobrzy jak w niemczech.
Piłkarze na pewno pokażą się z lepszej strony niz ostatnio, więc tu sie nie obawaim :)

A jak ktos mieszka w mieście które organizuje zawody i moze mnie za 5 lat przyjąc na kilka nocek pod swój dach to byłbym wdzieczny ^^
 

rzepa14

New Member
Dołączył
15.5.2007
Posty
9
To będzie kompromitacja ni tylko dla Polski ale także dla Ukrainy. Niedobrze mi się robi jak widzę jak nasz rząd się do tego zabiera. W dzień ogłoszenia nas gospodarzami, nasz budżet miał 3mld zł na ten cel. Tydzień później został już 1mld, a nie dawno Zyta ponoć oberwała od premiera bo nie ma pieniędzy... Jeśli oni tak się będą tak rządzić finansami to do 2012 Polski na mapie nie będzie... No oczywiście żartuje, ale jeśli Ukraina nie weźmie sie do roboty to to będzie kompletna klapa.
 

chery

Member
Dołączył
17.6.2005
Posty
693
No ja mam mieszane uczucia. Z jedne j strony to co mówicie penie sie wszystko ułoży. W końcu to międzynarodowa impreza i nie ma jak tego zatuszować.....choć z drugiej strony żyjemy w polsce.....wszytsko jest możliwe. Najbardziej martwię się o drogi i lotniska. Tutaj leżymy i kwiczymy i nie wiem czy wyrobimy się z tym wszystkim do 2012 roku. Obecność w radzie która ma sprawować kontrolę nad całą organizacją EURO Kaczynskiego i Gosiewskiego jak dla mnie jest po prostu śmieszna. A skąd oni się znaja na organizowaniu imprez sportowych? Pchają się tam tylko dla imidżu własnego i aby było że rząd sie tym przejmuje. Myślę że wszystko jakoś wypali ale będą BIG problemy z tym....no i druga sprawa że raczej biletu sobie nie załatwię na mecz w p-niu bo to raczej drogie bedzie :/ Choć może w przedsprzedaży bedzie taniej ;] Fajnie by było móc zobaczyć Henry'ego i spółke na lechu ;D

Nastepny poznoniok ;] Bravo za legie - szczur
 
Do góry Bottom