Era Tak Tak

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Witam.

Poszukuję kogoś kto ma telefon w erze na kartę. Dokładniej chodzi mi o jakiś pakiet tanich smsów w sieci (tylko smsów, nie rozmów), gdzieś wyczytałem że za 6,- jest 600smsów, ale nie wiem na jak długo to starcza i czy przechodzą na kolejne miesiące. Jak by ktoś to potrafił dokładnie wytłumaczyć będę bardzo wdzięczny.

I jakiś starter najtańszy którym mogę w ogóle uruchomić ten pakiet.
Podsumowując mam telefon w plusie, ale mam dość ważny kontakt właśnie w erze, a smsy z plusa za drogo mnie wychodzą.

Pozdrawiam.
 

HoteK

Obywatel
Dołączył
24.8.2009
Posty
476
za 6 zł to w Orange i starcza na miecha ale o erze nic mi nie wiadomo...
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Witam :)
Otóż można aktywować pakiet za 6 zł/600 smsów lub 100mmsów kodem *123*1*1# A ile smsów zostało sprawdzasz pod *103*1#
Smsy nie przechodzą, bo możesz kupić następny pakiet, dopiero jak Ci się poprzedni skończy, czyli... musisz mieć zero darmowych esów, żeby nast. pakiet kupić. O ile dobrze pamiętam, jeśli smsy masz np. do 30 kwietnia, to jak upłynie ten termin, smsy automatycznie znikają i trza kupić nowy pakiet :)

A co do startera, to zwykły "Era tak tak"...
I jeszcze kwestia na ile starczają. Wiesz to zależy, mi 600 smsów starczy na kilkanaście dni, nigdy nie mam ich cały miesiąc... To zależy ile będziesz pisał :pP

Mam nadzieję, że pomogłam :)


Pozdrawiam, Daria.
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Ok, dzięki bardzo.
A ile taki starter kosztuje ?
Bo znalazłem tylko taki za 5,-. To nie problem bo doładuje sobie przez internet za 2 złote i będzie 7, więc wystarczy mi na miesiąc.. tylko teraz czy jak będę miał ten najmniejszy starter to czy będę mógł przez cały miesiąc wysyłać smsy, czy po tygodniu mi zablokują taką możliwość ?
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Nie, nie... Smsy mają swoją ważność, a ważność konta to inna bajka :)
Jak Ci się skończy ważność konta, smsy w żadnym wypadku nie znikają :p


P.S. Jak jeszcze niedawno miałam erę tak tak, to dzwoniłam na biuro obsługi, tam też można kupić smsy :) jakbyś czasem tego kodu zapomniał :D


Pozdrawiam, Daria.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Jak Ci się skończy ważność konta, smsy w żadnym wypadku nie znikają

Zaraz, zaraz. Ważność konta jest ustalana przez operatora (jeżeli chodzi o kartę sim "na doładowania"). Każde doładowanie zwiększa ważność konta o x dni, zależnie od wielkości doładowania. I tak np. w Orange doładowanie za 5 dyszek przedłużyć żywotność konta o rok, a za 5zł o miesiąc.
Ale jak się skończy ważność konta, to masz zablokowaną kartę sim i ani ty do nikogo nie napiszesz/zadzwonisz, ani nikt do ciebie. I to jest stan nieodwracalny z tego co wiem.

Chyba, że Tobie Daria chodziło o ważność stanu konta (czyli po jakim czasie zniknie z niego ewentualna kasa). Wtedy zgodzę się z tobą, nawet jak ci wygaśnie czas mamony na koncie, pakiet jest dalej ważny do czasu aż minie miesiąc od jego wykupienie.

Tak, kasa na koncie ze startera za 5 zł nie będzie najprawdopodobniej dłużej jak kilka dni. Potem zniknie jeśli jej nie wykorzystać. Ale tak jak mówiłem, wykupisz pakiet i nie martwisz się o stan ważności doładowania, bo to są niezależne od siebie rzeczy. A co do ważności karty sim, myślę, że nie dłużej jak miesiąc za starter za 5zł. Także z dzień przed końcem musisz doładować, żeby ci nie zablokowali. Z resztą, na pewno wszystkie dane będą na starterze.


Podsumowując mam telefon w plusie, ale mam dość ważny kontakt właśnie w erze, a smsy z plusa za drogo mnie wychodzą.

Tak się teraz nazywa smsowanie do chłopaka?
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Cii bo się wyda :D

Właśnie chciałem się dowiedzieć po ilu dniach bym miał zablokowaną kartę jeśli bym doładowywał telefon za 5,- miesięcznie, albo po prostu kupował nową kartę, bo to mi nie robi wielkiej różnicy : ]
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
No, ale to jest tylko teoretycznie. Bo ja np. doładowywałam rzadko konto, bo era nie była mi potrzebna i mi nie zablokowali konta. :p Pisało, że 28.01 stracę ważność karty, jak nie doładuje i do dziś nie doładowałam (bo nie potrzebuje, mam tel na abonament, ale ten z tak taka to tylko po to, że wiele osób ma ten nr) i numer dalej mam :)
A jak jeszcze go używałam, to doładowywałam raz na miesiąc po dyszcze albo jeszcze dłużej i też miałam aktywny numer ciągle... :p

Tak samo jak w orange. Niby 5 zł przedłuża o ileś tam, a w praktyce numer nie wygasa.

Pozdrawiam, Daria.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Tak samo jak w orange. Niby 5 zł przedłuża o ileś tam, a w praktyce numer nie wygasa.

Nie wiem jak w erze, ale w orange wygasa. Mam przykład, kumpel siedział w poprawczaku i musiał kupować nową kartę jak wyszedł. Tamtą zablokowano.

Znawcą w temacie nie jestem. Ale z tym wygasaniem to niekoniecznie ściema.
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
No ja mam bardzo dużo numerów, cały ten "portfelik" na dokumenty.
Kartę o numerze 516... z orange używałam ostatni raz w wakacje, a w lutym dałam ją koleżance i normalnie jej śmigała. Dodam, że nigdy nie doładowywałam za więcej niż 10 zł (potrzeba pakietu sms), bo do dzwonienia mam tel na abonament. Mówię poważnie, bez żadnych ściem (zresztą ppo co tu ściemniać? :p) Rozumiem, że jak się rok czy tam kilka lat nie używa to może wygasnąć :p Ale jeśli regularnie będzie doładowywał choćby za tą piątkę, to mu nic nie będzie :p



Pozdrawiam, Daria.
 
Do góry Bottom