Ekwipunek

Ekwipunek


  • Total voters
    0
Status
Zamknięty.

Paladyn7

Member
Dołączył
3.8.2005
Posty
49
cool.gif
Może był taki temat jak był to skasujcie, ale chciałbym znać opinie innych graczy.

Ostatnio został poruszony temat ekwipunku naszego bochatera.
Czy wolicie jak nasza postać ma takie ograniczenie, czy nie.
Piszcie powody i dlaczego oraz czy to ma sens.
Chciałbym znać wszystkich i wiedzieć ilu tak chce.

Ja osobiście wole ekwipunek taki jak w Gothic I i II. Nie chce mi się latać kilka razy do kupców. Wole RAZ, a DOBRZE. Nie chciałbym łazić kilkadziesiąt razy do lasu bo mój plecak może pomieścić tylko np. 5 futer wilka (lub 1 cieniostwora).
Te ograniczenia są bez sensu chociaż bardziej realistyczne.

POWIEDZIŁEM CO WIEDZIAŁEM.
 

pepon

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
353
hmmmm.... szczerze mówiąc nie jestem pewien co byłoby lepsze, bo po obu stronach jest racja. chociaż chyyba wolałbym żeby jednak było ograniczenie ekeipunku, bo jak napisałem w innym temacie, to troche głupie żeby bohater łaził z pięcioma tonami pierdołów w kieszeniach.
poza tym jeszcze dzisiaj pisałem
blink.gif
w takim temacie (w którym ty też sie wypowiadałeś) więc nie rozumiem po co założyłeś nowy o tym samym
huh.gif





Pozdrowienia
 

Khalid

Member
Dołączył
13.9.2004
Posty
453
Do końca nie wiem co byłoby lepsze, ale myśle że gdyby wprowadzono ograniczenie to byłoby bardziej realistycznie.
Natomiast nieograniczony ekwipunekk jest bardzo wygodny
biggrin.gif

Lecz jeśli musiałbym wybierać to wybrałbym jednak ograniczony plecak
tongue.gif
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
Zdecydowanie wolałebym nieograniczony ekwipunek, niby ograniczony byłby bardziej realistyczny ale jakoś sobie nie wyobrażam żeby bezi targał plecaczek z jednym mieczem, kilkoma miksturami, pożywieniem i zbroją. Jakos przyzwyczaiłem się do niieograniczonego a poza tym można trzymać w nim tyle rzeczy ile się chce.

Pozdroooo
 

Laska

Active Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
1041
Wydaje mi się, że temat już był, ale...
Ja jestem w 100% za nieograniczonym ekwipunkiem. Dlaczego?? Byłoby za nim pewnie 100% graczy, którzy musielby przynajmniej kilka razy przejść te X kilometrów w świecie gry tylko po to, żeby zostawić miecz w skrzyni... Ograniczonemu ekwipunkowi mówię twarde, stanowcze i zdecydowanie NIE.
 
Dołączył
5.5.2005
Posty
375
Ja jestem zdecydowanie przeciw ograniczeniu ekwipunku i zagłosowałem, że wolę ekwipunek nieograniczony. Co, niektórzy chcą chyba z Gothica zrobić Morrowinda (wg. mnie średniej gry, grałem chwilkę ale i tak zobaczyłem, że nie jest to dobra gra)? Przecież w Gothicu 3 będzie znacznie więcej potworów niż w takiej np. 2. Niektóre będą kilka razy większe od bohatera (przykładowo T-Rexy, jak je niektórzy nazywają [wg. mnie to Zębacze] są około 4 razy większe od człowieka). To po co ograniczenie? Załatwiłbyś np. Trolla i pochłonie Ci niemal cały ekwipunek? Gothic nie ma być super realistyczną grą, ma być realistyczny, ale nie chciałbym, by ekwipunek był ograniczony. Po co gracze mają chodzić do miasta, tylko po to by sprzedać ekwipunek? Gdyby tak było w np. NK, i gdybyśmy w walce z Krukiem mieli pełny ekwipunek, to... Po jego pokonaniu nie moglibyśmy zabrać Szpona Beliara! Przepadłby na zawsze (bo 2 raz nie da się chyba wejść tak daleko do świątyni). Ale najlepiej by było, gdyby zrobili do wyboru ekwipunek ograniczony i nieograniczony, wtedy ludzie, którzy chcą ekwipunku ograniczonego mieliby go, a Ci którzy chcą tylko ekwipunku nieograniczonego też dostaliby go. Takie rozwiązanie byłoby najlepsze. Każdy miałby to, co chciał.

Pozdrawiam
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
Ja bym chciał ograniczony ekwipunek,a le nie tak jak w Diablo, bo to jest gigantyczna przesada. W miarę rozsądnie żeby to było. Troche mnie irytowało to szukanie danego przedmiotu w tej stercie nie potrzebnych rzeczy. Gdyby był ograniczony, gracz trzymał by przy sobie tylko konieczne przedmioty i było by pięknie i przyjemnie. Aaa i wolałbym żeby powrócono do segregacji przedmiotów z G1, albo wymyślono coś lepszego ni to z G2 i NK.
 

Paladyn7

Member
Dołączył
3.8.2005
Posty
49
Sebek ma racje - żeby chociaż była segregacja przedmiotów, ale nie jak Gothic I w kolumnie tylko tak jak w II ale z podziałem.
 

O$kar

Member
Dołączył
20.10.2004
Posty
410
W G1, G2 i G2 NK lubiłem to że bylismy w pewien sposób nieograniczeni... Morzna było mieć np. 20tys. strzał, 800tys. stalowych pretów, 70 mieczy a i tak miałeś pełno miejsca
rolleyes.gif
Było to coprawda troche nierealistyczne ale dawało sporą swobodę działań... W sumie dłbym się nawet przekonać na to ograniczenie, byle by ono niebyło upierdzliwe... Bo ciagłe życie w rosterce co ze soba zabrać, czy to mi się bardziej przyda czy to etc. wogule mi nieodpowiada...
 

Grour

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
357
Najlepiej jakby na początku, gdy weźmiesz "Nowa Gra" to masz do wyboru czy chcesz mieć ograniczenie czy też nie, a ograniczenie by wglądało tak że każdy przedmiot miał by okerśloną wagę, a Nasz bohater mógł by unieść np. 80kg ekwikunku, no i im więcej siły tym więcej mógł by unieść
cool.gif


Pozdro Wszystkim...
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
Ja jeślimiałbym wybór to wybrałbym nieograniczone miejsce w plecaku, i choć to nie realistyczne to jest to bardzo przydatne bo ja tak jak niektórzy też wolę raz a dobrze zapakować plecak i mieć zapas potrzebnych rzeczy a nie za każdym razem jak mi coś zabraknie wracać do miasta czy lasu.

Pozdro. Godfather
 
T

Taleth

Guest
Mi też sie spodobało to żeby był plecak miał ograniczone miejsce..to by było baardzo realistyczne i to byłby kolejny plus gry Gothic III. Też bym chciał żeby był podział..bronie do broni,napoje do napojów itd.
 

Lord Bezimienny

Weteran
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
1092
Ludzie jak chcecie full realistyczności to jedźcie na rowerze do rosji albo zróbcie własną grę. Jak dla mnie nie (prawie, bo w 1 jakies ograniczenie bbyło)ograniczone miejsce w plecaku to jest pewna cześć Gothica, zmienienie tgo byłoby jak nazwanie kota Kaczorem Donaldem, to jest poprostu jak łamanie praw człowieka
biggrin.gif
. Weług mnie powinno zostać tak jak było i już
tongue.gif
.


Pozdrawiam
 

Eline

Bratnia dusza Gothic.up
Dołączył
8.8.2005
Posty
32
Uważam że ograniczenia nie powinno być, chociaż realistycznie by było gdyby ograniczyć to co Bezimienny może nosić, bo wiadomo, że nikt nie uniesie 10 mieczy, 4 kusz i 100 skór róznych potworów.
laugh.gif
laugh.gif
Ale lepiej nich jest jak jest. tylko ekwipunek powinien byc podzielony tak ja w G1, na mikstury, artefakty, broń itd. Moim skromnym zdaniem, ułatwia nam to poruszanie sie po 'naszym' plecaku.
 

Hokurn

Member
Dołączył
15.7.2005
Posty
40
Lepiej byloby z nieograniczonym ekwipunkiem no ale z kolei ograniczony zrobilby gre bardziej realistyczna..


POZDRO :]
 

Robinhood

Member
Dołączył
9.1.2005
Posty
354
lepiej tak jak bylo bylo to bardzo komfortowe taki ekfipunek a pozatem to tez robi klimat gothica
 

Tiops

Member
Dołączył
5.7.2005
Posty
104
myśle że lepiej by było gdyby był ograniczony ekwipunek . Gothic coraz bardziej przypomina prawdziwe życie a dylematy pomiędzy-wybrać, nie wybrać tez tworzą na swój sposób klimat gry!
wink.gif
 

Paladyn7

Member
Dołączył
3.8.2005
Posty
49
ph34r.gif
Jak ma być ograniczony ekwipunek to jeszcze nasz Bochater ma nosić plecka, albo jakąś torbe, kołczan na strzały i bełty, na miecz specjalne pochwy, a skóry nosić pod pachą ---- TO DOPIERO REALIZM!!!!!
ph34r.gif
 
Dołączył
25.2.2005
Posty
165
QUOTE Ja bym chciał ograniczony ekwipunek,a le nie tak jak w Diablo, bo to jest gigantyczna przesada. W miarę rozsądnie żeby to było. Troche mnie irytowało to szukanie danego przedmiotu w tej stercie nie potrzebnych rzeczy. Gdyby był ograniczony, gracz trzymał by przy sobie tylko konieczne przedmioty i było by pięknie i przyjemnie. Aaa i wolałbym żeby powrócono do segregacji przedmiotów z G1, albo wymyślono coś lepszego ni to z G2 i NK

Jak nie chce co się szukać w stercie niepotrzebnych żeczy to wywal to co zbędne i już.
Co do tego podziału jestem całkowicie za
biggrin.gif


Ja już pisałem jasno że NIE chce ograniczonego ekwipunku. A ten pomysł z wagą też odnosi się do mojej wypowiedzi (dwie zbroje, kilka mieczy itp. nie ma szans tego unieść).
Ja wole żeby był nieograniczony ekwipunek niż żeby gościu miał taką wielką kieszeń czy tyle siły żeby łazić z tyloma żeczami. A jak jest nieograniczony to pomyślisz że to tylko gra a nie życie.

http://gothic.g4ce.pl/forum/index.php?showtopic=395&st=240
 

s_e.b_a

Active Member
Dołączył
13.2.2005
Posty
1253
Pisałem już wile razy czemubym nie chciał ograniczenia ekwipunku... Skupia się do na tym że naprzykład mamy pełny ekwipunek i znajdujemy bardzo dobry miecz... Niestety w naszym pełnym ekwipunku są same dobre i wartościowe rzeczy... Więc co robimy... Wyrzucaym jeden przedmiot bierzemy ten znaleziony mieczyk lecimy do miasta (pamiętajmy ze kontynent będzie ogromny) chowamy go w naszej skrzyni i lecimy spowrotem po to co wyrzuciliśmy tym samym tracimy mnóstwo czasu... Wątpie aby w G3 były teleporty typu Diablo2 które bardzoby ułatwiały teleport do miasta i powrót na miejsce z którego się przenosiliśmy. Tak więc takowe ograniczeni mimo tego że zwiększyłoby realizm byłoby błędem i sprawiałoby że gra byłaby uciążliwa.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom