Dziwne, PrzeraŻajĄce...

  • Thread starter #Lord AndreAnonim
  • Rozpoczęty
Status
Zamknięty.
L

#Lord AndreAnonim

Guest
W gothic 2, na samym początku gry, Lester ukrywa się w leśnej dolinie nieopodal wieży Xardasa. Do doliny dostałem się zwiedzając jaskinię goblinów, którą mija się idąc do Khorinis i o której wspomina instrukcja!, ale do rzeczy...
Będąc, już w dolinie można pogadać z Lesterem. Powie nam, że działa tu jakaś tajemnicza, zła siła i, że to ona sprowadziła tu orków. Powie też, że wieży Xardasa jeszcze o poranku TU nie było!!! Spytany o wizje, których doznaje po zarzyciu ziela - odpowie, że nie słyszy już głosu śniącego, ale głos ochrypły i "z wyczuwalną w nim nutką dumy."! Idąc na zachód od Lestera (nadal w dolince) będziemy walczyli z kilkoma krwiopijcami, wilkami, aż dojdziemy do samotnej jaskini, niepozornej, ponurej, ale w niej...
No WŁAŚNIE!!! To, to. Jest grób. Prosty, jak każdy inny w grze, patrząc na niego (ustawiając postać tak, by chciała go "wybrać" i podnieść) pojawi się napis "Hagenowi, braciom i innym umarłym"! Czyli, co... HAGEN, LORD HAGEN - nie żyje!!! To nie jest błąd!, a dlatego, że jeżeli użyjemy kodu na teleportację do losowego miejsca będąc przed pomnikiem wielkiego paladyna, w górnym mieście Khorinis to kod przeniesie nas właśnie TU. Do tej dziwnej, pokręconej jaskini. Mogę się tylko domyślać, ale chyba już rozgryzłem fabułę trzeciej części gothica! A mianowicie:
Zbierając wszystkie fakty do kupy wyjdzie na to, że Xardas jest sprawcą całego tego zamieszania, bo:
- brał udział w tworzeniu bariery jako najpotężnieszjy z magów.
- zdradził krąg ognia, by poznać nauki Beliara.
- wiedział tyle o orkach, smokach, śniącym i innych...
- dobrze wiedział co się stało gdy bariera wymknęła się spod kontroli!
- zamieszkał wśród orków..., którzy go "dziwnym trafem" nie atakowali.
- Saturas mówił o nim, że jest "zaślepiony, chęcią władzy nad życiem i śmiercią"!
- posłał nas do świątyni Śniącego, bo... (tu się zaczyna)
Bo chciał byśmy zabili Śniącego, ale dlaczego?! Dlatego, że śniący miał kompletną władzę nad demoniczną magią śmierci i umysłu. Był potężniejszy od Innosa (tak mówił Baal palący skręty obok kartografa Grahama w starym obozie)! Oznacza to, że Xardas był wówczas w świątyni, gdy walczyliśmy ze Śniącym, bo
- wiedział co powiedział przed śmiercią.
- przeteleportował bohatera i siebie z jej wnętrza!
A dlaczego tam był, już tłumaczę. Pamiętacie, jak pod koniec drugiej części Xardas wchłonął duszę smoka i maga z Irdorath? Pomyślcie. Xardas chciał zdobyć pełną władzę nad życiem i śmiercia, ale także nad wszelką magią!, a najpotężniejszymi władcami magii są bogowie, więc:
- wchłoną duszę Śniącego (magia umysłu, więc mógł się teleportować i przenieść wieżę, w inne miejsce, ponadto skoro posiadał też po części moc Innosa, to Xardas posiada także władzę nad ogniem!)
- wchłoną duszę smoka z Irdorath (, a pamiętacie, jak Pyrokar mówił nam, że w Dworze Irdorath mieszka wcielenie Beliara, które zostało tam uwięzione wiele lat temu przez paladynów i zjednoczony wówczas jeszcze krąg żywiołów! Xardas wchłonął więc duszę samego Beliara! Zawładnął więc śmiercią!)
- no i pozostaje na jeszcze Adanos. A czy pamiętacie jacy magowie powrócili na Khorinis w dodatku "Noc Kruka"?! Właśnie Magowie Wody!, a na Jherkander Xardas zawładnął mocami Adanosa za sprawą Kruka, który prowadził wykopaliska w poszukiwaniu... no właśnie. Już się domyślacie, ale to nie koniec!
Wrućmy do Hagena. Myślicie, że poszło, by nam tak łatwo, gdyby nie pomoc ze strony Xardasa? Nekromanta sam wkońcu powiedział, że "... Hagen nie będzie miał wyboru - będzie musiał oddać ci Oko Innosa!"! Podejżewam, że Xardas ożywił Hagena tak jak zrobił to z bohaterem, a ten został więc jego dłużnikiem, ale Hagen mimo to nie chciał oddać nam amuletu, bo była to najświętsza relikwia jego zakonu, więc poddał nas próbie (jeżeli przeżyjemy rzeź z orkami w Górniczej Dolinie - będziemy godni posiadania amuletu)! Robimy swoje i idziemy po amulet, a tam! Skradziono go! Zrobił to Pedro (Oko Innosa to była świecąca na niebiesko rzecz, która była w głównej kaplicy w Klasztorze Magów Ognia, tam kdzie zasiadali członkowie najwyższej rady, amulet był na szczycie posągu, przy którym stał tron Pyrokara). Moim zdaniem to Xardas opanował umysł Pedra, bo w końcu zsyłał mu wizje tak jak robił to Śniący!, a w lesie dowiedzieliśmy się, że amulet został nie tylko uszkodzony, ale także pozbawiony mocy! Więc. Ci Poszukiwacze to wyznawcy Beliara... tak jak Xardas! Xardas zniknął dokładnie wtedy, gdy oko Innosa wpadło w łapska Poszukiwaczy! Czyli jego pobratymców, którymi zapewne "dowodzi" najpotężniejszy z wyznawców Beliara - Xardas. Wchłonął nie duszę, ale moc Innosa, za pomocą Oka Innosa!, a oko przechowywało boską moc Innosa, by człowiek mógł zgładzić bestię (o tym mówił Vatras w Khorinis!). Puźniej też był niechętny, by pomóc przywrócić moc oku, ale pomógł, niestety pomógł, ale nie tak do końca bo powiedział, że "Artefakt już nigdy nie będzi tak potężny jak dawniej..."! Ponadto Xardas wiedział, że w klasztorze jest mapa prowadząca do Irdorath! Wiedział, że tem kryje się "nasz przeciwnik..."!, ale nie wspomniał nic o tym kto to taki jest! Pyrokar nam jednak o tym sporo powiedział. Lester (wracając do niego), ten głos, który słyszał zamiast głosu Śniącego to był głos Xardasa, bo on posiadł moce Śniącego!
Podsumowywując. Xardas odszedł z klasztoru magów ognia, bo twierdził, że są głupi i "sprawiedliwi" - skorumpowani. Chciał stać się najpotężniejszym z magów, by pokonać starego Pyrokara (to tłumaczy ich wzajemną antypatię!), jedynego maga, który może się z nim równać. By go pokonać - musi go zabić, a władzę nad życiem i śmiercią ma tylko Beliar. Został więc Nekromantą - wyznawcą Beliara. Wziął udział w tworzeniu bariery, bo wiedział, że jest nadal za słaby jak na maga, by pokonać Pyrokara, ale mógł go przechytrzyć - zamknąć go wewnątrz bariery(bo był on wówczas w starym obozie u swego ucznia - Corristo), w górniczej dolinie! Coś poszło nie tak i uwięził tam także siebie. Puźniej zamieszkał wśród orków, bo w pewnym sęsie to jego pobratymcy no i miał pewność, że Pyrokar, Corristo, Saturas i Gomez tam nie ośmielą się przyjść! Od orków, zgłębiając tajniki ich magii i histori dowiedział się o Śniącym. Wiedział o jego potędze i zapragnął zdobyć jego moc, zniszczyć barierę i zemścić się na Pyrokarze. Udało mu się to za sprawą bezimiennego bohatera, którego potem uratował ze świątyni demona. Na magach ognia zemścił się osobiście, pod nieobecność Pyrokara (to on ich wymordował zrzucając winę na bohatera)! Puźniej skoro zdobył moc Śniącego - stał się bogiem dla orków). Nie rozpisując się: następnie posiadł moc Innosa (Oko Innosa), Adanosa (Kruk i wykopaliska na Jherkander) i Beliara (smoczy ożywieniec z Dworu Irdorath). Teraz gotów jest położyć kres panowania magów Ognia - atakując serce ich klasztoru - Myrthanę! Z tego co nam wiadomo to orkowie zniszczyli miasto i czegoś tam szukają... może Xardas potrzebuje jeszcze mocy bogów ziemi i powietrza, którzy pojawią się w 3 części gothic`a? Jedno jest pewne. Xardas nie posiadł mocy jeszcze tylko jednego z bogów, najpotężniejszego - Innosa (posiadł tylko jej fragment z Oka Innosa). Będziemy musieli więc jakoś uzyskać jego błogosławieństwo, zdobyć pomoc od Magów Powietrza i po zapewne setkach misji zmierzyć się w końcu ze sprawcą tego wszystkiego - Xardasem.
 

viqux

Member
Dołączył
20.5.2005
Posty
252
O cholera!
Stary, to niesamowite... Chodzi mi o to, jaki ci się udało pozbierać te wszystkie informacje do kupy, by potem to napisać? Muszę przyznać, że jestem zaskoczony takim punktem widzenia, ale bardzo możliwa, że taka fabuła będzie miała miejsce w Gothic III. Świetnie i czytelnie to opisałeś, ale czy tak akurat będzie? Ta hipoteza jest szalona wręcz, ale może okazać się prawdziwa... Sam nie wiem... Pożyjemy, zobaczymy! Dowiemy się chyba w 2006. Ale śmiało mogę powiedzieć, tak poza tematem, że to wszystko przypominało mi opowiadanie jak czytałem
biggrin.gif

Fajnie... Ciekawie to wszystko wymyśliłeś... Wszystkie części Gothica w części III mają ze sobą związek i łączą się w logiczną całość, prawie niemożliwą do odgadnięcia... No no, gdyby tak było to czapki z głów. Gratuluję znakomitego pomysłu, nawet jeśli okazał się nieprawdą.
 

Phoenixx

Member
Dołączył
12.2.2005
Posty
400
To calkiem niezle to wykombinowales ;] , ale mam zastrzezenia do tego ze watpie aby Xardosowi do pokonania Pyrokora byla potrzebna moc wszystkich bogow , swoja droga sadze , podobnie jak ty ze bylo to knute od poczatku przez Xardasa , i to wlasnie on bedzie naszym glownym przeciwnikiem w g3 , btw.: wie moze ktos czy pb wspominala cos o fabule w g3 ? , chociaz male wzmianki z ktorych mozna by bylo cos wywnioskowac
tongue.gif
 

Xardas33

Member
Dołączył
24.5.2005
Posty
181
Tak to mozliwe tak samo jak napisalem w swoim opowiadaniu "beliar" Xardas to knul od poczatku niektorzy nie zrozumieli tej przeslanki w moim opo i uznali za marne streszczenie ale na uwadze mialem to ze wlasnie Xardas knul to od poczatku bo po co by sie teleportowal do swiatyni sniacego sam nie mogl go pokonac ulegl jego mocy jak zemdlal ale to co mu sie nie udalo w swiatyni sniacego dokonal w dworze irdorath ja przyznam ze znalem te wszystkie fakty (prawie) ale nie umialem je pozbierac do kupy w jedna logiczna calosc czytalem to ze 2 razy i dobrze przemyslalem mysle ze to nie bedzie cala fabula ale moze byc taki watek i mozliwe ze to bedzie glowny cel ale niezgadza sie jedno jak Xardas pokona pyrokara i jak to bedzie wygladalo skoro pyrokar jest w khorinis a w g3 nie powracamy do khorinis a skoro ma byc ten cel to albo sie pomyliles troszke albo pyrokar przyjedzie na kontynent. taka jest moja opinia jesli ma ktos jakies zastrzezenia to pisac pozdro
biggrin.gif
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Bardzo podoba mi się twoja wizja co do Gothica 3. Xardas chce zawładnąc nad całą magia a my mamy mu przeszkodzić?? Wchodze w to
smile.gif
. Fajnie prze analizowałęś cały przebieg poprzednich części i stworzyłes z tego całoś. Lecz nie wiem czy bedzie tak jak sobie wyobrażasz ale czemu nie było by fajnie pograć w takiej fabule. Fajnie obrałęś swoja wizje w argumenty i przedstawiłeś ją nam. Dlatego tez podoba mi się! Ale dziwi mnie jedno co ma Xardas do walki z Orkami bo przeciez ma być z nimi wojna, może on stanie tam na czelu nie wiem
wink.gif


POozdro!
 

Xardas33

Member
Dołączył
24.5.2005
Posty
181
Ale jest jedno ale (czy ja zawsze musze krytykowac) bo napisales to tak jak by pyrokar byl wewnatrz bariery ale kazdy dobrze wie ze pyrokar nie byl w kolonii bo on dawal bezimiennemu list do corristo. ale xardas mogl posiasc moc sniacego dlatego bo chcial byc potezniejszy i pokonac pyrokara i zeby wyrwac sie z kolonii bo to innos jest sprawca bariery (tej duzej) a skoro poszukiwacze to dawni sekciaze sprawdzilem to na kodach jak zdejmiesz zbroje jednemu poszukiwaczowi to widac tatuaze takie jak mieli wlasnie sekciaze ale co robi w g2 cor angar mozliwe ze jak napisal na jednym foro gosciu ze niby ma g3 i ze na kontynencie ma byc sniacy spowrotem a cor angar ma zalozyc bractwo tylo ze beda walczyc ze sniacym a nie wyznawacx jego wiare a co do magow powietrza i ziemi to podobno maja byc i moga miec jakis wklad w fabule i mysle ze Xardas bedzie naszym przeciwnikiem a tez jest na okladce gry (pudelka) a co do hagena ze go ozywili mozliwe duzo jest grobow paladynow np kolo gospody ale nie jestem pewny czy tam jest grob lothara a za fatrma bengara jest albrechta i innych.
 

majczalek

New Member
Dołączył
5.5.2005
Posty
18
Śniący będzie NA PEWNO w G3. Pamiętajmy że w pierwszej części ODESŁALIŚMY go do innego wymiaru a nie zabiliśmy. Czytałem na jakiejś stronce Gothica że Śniący na pewno wróci i nasz bohater będzie musiał go ostatecznie pokonać.

Pozdrowienia
 

Biff

New Member
Dołączył
6.4.2005
Posty
9
Za samą długość należy ci się medal, a co do treści, to są tam pewne niedociągnięcia, jak zauważył Xardas33, ale ogólnie to bardzo mi się podobało. Czy rzeczywiście tak będzie, to z czasem zobaczymy.
biggrin.gif
 

Lord Bezimienny

Weteran
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
1092
To jest przecież głupie mam dużo zastrzeżeń napisze je tutaj:

QUOTE pojawi się napis "Hagenowi, braciom i innym umarłym"! Czyli, co... HAGEN, LORD HAGEN - nie żyje!!!

Sory, ale ten napis pojawił się dopiero w NK i tam prawie wszędzie są takie napisy, np. jakiś krasnolud z kosmosu (co w G3 będzie kosmiczny krasnolud??? o nie trzeba się ewakuowac, ale ostrzyć miecze).


QUOTE nie jest błąd!, a dlatego, że jeżeli użyjemy kodu na teleportację do losowego miejsca będąc przed pomnikiem wielkiego paladyna, w górnym mieście Khorinis to kod przeniesie nas właśnie TU. Do tej dziwnej, pokręconej jaskini.

Szczerze mówiąc nie słyszałem o tym, ale nie martw się sprawdzę to.


QUOTE wiedział tyle o orkach, smokach, śniącym i innych...

Wiedział bo czytał starożytne księgi, jak wiedział o starożytnym bohaterze który wcześniej władał Urizielem to znaczy, że on go zabił ???


QUOTE zamieszkał wśród orków..., którzy go "dziwnym trafem" nie atakowali

Rzeczywiście go nie atakowli, gdyby mieli runke (i manę) lub były by schody na góre to może by się pokusisili, ale tak chyba nie miali wyboru.


QUOTE Bo chciał byśmy zabili Śniącego, ale dlaczego?! Dlatego, że śniący miał kompletną władzę nad demoniczną magią śmierci i umysłu. Był potężniejszy od Innosa (tak mówił Baal palący skręty obok kartografa Grahama w starym obozie)! Oznacza to, że Xardas był wówczas w świątyni, gdy walczyliśmy ze Śniącym, bo
- wiedział co powiedział przed śmiercią.
- przeteleportował bohatera i siebie z jej wnętrza!

Może miał władzę na śmiercia i umysłem (tego nie wiem), ale nie był potężniejszy od Innosa, a jak widać dokładnie grałeś w G1 bo Baalowie zawsze i każdemu mówili że Śniący jest najpotężniejszy (a jednak
biggrin.gif
). Dodatkowo, Xardas zemdlał w Świątyni i Bezimiennego teleportował ze swojej wieży w Khorinis.


QUOTE wchłoną duszę Śniącego (magia umysłu, więc mógł się teleportować i przenieść wieżę, w inne miejsce, ponadto skoro posiadał też po części moc Innosa, to Xardas posiada także władzę nad ogniem!)

Jak to wchłonął duszę Śniącego, a poco tekst co nie udało soę w świątyni Śniącego stało się dzisiaj (patrz moja sygnaturka). Jak to przeniósł wierzę ??? przeciez mówił że zbudowały ją demony i co to znaczy że posiadął też po części moc Innosa, skąd ???


QUOTE wchłoną duszę smoka z Irdorath (, a pamiętacie, jak Pyrokar mówił nam, że w Dworze Irdorath mieszka wcielenie Beliara, które zostało tam uwięzione wiele lat temu przez paladynów i zjednoczony wówczas jeszcze krąg żywiołów! Xardas wchłonął więc duszę samego Beliara! Zawładnął więc śmiercią!)

Wchłonął duszę smoka ożywieńca, ale smok nie miał duszy Beliara, był tylko jego wybrańcem tak jak Bezimienny Innosa (patrz rozmowa Smok Ożywieniec & Bezimienny)


QUOTE no i pozostaje na jeszcze Adanos. A czy pamiętacie jacy magowie powrócili na Khorinis w dodatku "Noc Kruka"?! Właśnie Magowie Wody!, a na Jherkander Xardas zawładnął mocami Adanosa za sprawą Kruka, który prowadził wykopaliska w poszukiwaniu... no właśnie.

Jasnę za sprawą Kruka, ciekawe tylko skąd Xardas znał Kruka ???



QUOTE Wrućmy do Hagena. Myślicie, że poszło, by nam tak łatwo, gdyby nie pomoc ze strony Xardasa? Nekromanta sam wkońcu powiedział, że "... Hagen nie będzie miał wyboru - będzie musiał oddać ci Oko Innosa!"! Podejżewam, że Xardas ożywił

Nie no bez jaj, Xardas ożywił Hagena ??? Fajną masz wyobraźnie, ale raczej wątpię.


QUOTE Moim zdaniem to Xardas opanował umysł Pedra, bo w końcu zsyłał mu wizje tak jak robił to Śniący!, a w lesie dowiedzieliśmy się, że amulet został nie tylko uszkodzony, ale także pozbawiony mocy! Więc. Ci Poszukiwacze to wyznawcy Beliara... tak jak Xardas! Xardas zniknął dokładnie wtedy, gdy oko Innosa wpadło w łapska Poszukiwaczy!

Raczej nie opanował umysłu Perda, bo on mówi że zrobili to Poszukiwacze, a potem orki zabrały go do Dworu Irdorath. Xardas nie znika w 3 rozdziale, tylko w 5, więc kiedy oko Innosa jest skradzione to on jest.


QUOTE Wchłonął nie duszę, ale moc Innosa, za pomocą Oka Innosa!, a oko przechowywało boską moc Innosa, by człowiek mógł zgładzić bestię (o tym mówił Vatras w Khorinis!). Puźniej też był niechętny, by pomóc przywrócić moc oku, ale pomógł, niestety pomógł, ale nie tak do końca bo powiedział, że "Artefakt już nigdy nie będzi tak potężny jak dawniej..."! Ponadto Xardas wiedział, że w klasztorze jest mapa prowadząca do Irdorath! Wiedział, że tem kryje się "nasz przeciwnik..."!, ale nie wspomniał nic o tym kto to taki jest! Pyrokar nam jednak o tym sporo powiedział. Lester (wracając do niego), ten głos, który słyszał zamiast głosu Śniącego to był głos Xardasa, bo on posiadł moce Śniącego!

Nie wchłonął mocy Innosa bo on nie miał Oka Innosa. Wcale nie był niechętny do naprawy artefaktu, był dużo chętniejszy do pomocy niż Pyrokar (czyżny kolejny Nekromant
biggrin.gif
). Wiedział, że jest mapa bo sam ją tam pozostawił, w almanachu napisał, że bariera tak naprawdę została stworzona by Beliar nie dostał się do Magicznej Rudy.


QUOTE Chciał stać się najpotężniejszym z magów, by pokonać starego Pyrokara (to tłumaczy ich wzajemną antypatię!), jedynego maga, który może się z nim równać. By go pokonać - musi go zabić, a władzę nad życiem i śmiercią ma tylko Beliar. Został więc Nekromantą - wyznawcą Beliara. Wziął udział w tworzeniu bariery, bo wiedział, że jest nadal za słaby jak na maga, by pokonać Pyrokara, ale mógł go przechytrzyć - zamknąć go wewnątrz bariery(bo był on wówczas w starym obozie u swego ucznia - Corristo), w górniczej dolinie! Coś poszło nie tak i uwięził tam także siebie. Puźniej zamieszkał wśród orków, bo w pewnym sęsie to jego pobratymcy no i miał pewność, że Pyrokar, Corristo, Saturas i Gomez tam nie ośmielą się przyjść!

Pewnie chciał być najpotęzniejszym z magów, ale niewiem czy chce zabić Pyrokara (po co, antypatia wynika z odejścia Xardasa z zakonu Magów Ognia). Chyba nie Xardas wproawdził pomyłkę w tworzeniu bariery tylko Śniący więc to też odpada. Zamieszkał wśród orków bo to jego pobratymcy, hahaha... to mnie rozbawiło
laugh.gif
laugh.gif
laugh.gif
, Pyrokar raczej go tam by nie dopadł bo nie był w GD, a reszta pewni nawet go nie chciał szukać.


QUOTE Od orków, zgłębiając tajniki ich magii i histori dowiedział się o Śniącym. Wiedział o jego potędze i zapragnął zdobyć jego moc, zniszczyć barierę i zemścić się na Pyrokarze.

Od orków zgłębiał tajniki magii lol(po co od orków, proszę wytłumacz mi o ???)
Rzeczywiście chciał zdobyć moc Śniącego, ale mu się to nie udało (chciał zdobyć raczej nie poto żeby się zemścić na Pyrokarze)


QUOTE Na magach ognia zemścił się osobiście, pod nieobecność Pyrokara (to on ich wymordował zrzucając winę na bohatera)!

Nie on ich wymordował tylko ludzie Gomeza, a co to znaczy pod nie obecność Pyrokara, przecież tam wszytsko było pod nieobecność Pyrokara. Naj akiego bohatera zrzucił winę bo jakoś nikt na Bezimiennego nic takiego nie zwalał, chyba że chodzi ci o innego bohatera.



QUOTE Puźniej skoro zdobył moc Śniącego - stał się bogiem dla orków

Nie zdobył mocy Śniącego i kiedy stałsię bogiem dla orków ?? bo jakoś mnie to chyba omineło.


QUOTE Nie rozpisując się: następnie posiadł moc Innosa (Oko Innosa), Adanosa (Kruk i wykopaliska na Jherkander) i Beliara (smoczy ożywieniec z Dworu Irdorath). Teraz gotów jest położyć kres panowania magów Ognia - atakując serce ich klasztoru - Myrthanę! Z tego co nam wiadomo to orkowie zniszczyli miasto i czegoś tam szukają... może Xardas potrzebuje jeszcze mocy bogów ziemi i powietrza, którzy pojawią się w 3 części gothic`a? Jedno jest pewne. Xardas nie posiadł mocy jeszcze tylko jednego z bogów, najpotężniejszego - Innosa (posiadł tylko jej fragment z Oka Innosa). Będziemy musieli więc jakoś uzyskać jego błogosławieństwo, zdobyć pomoc od Magów Powietrza i po zapewne setkach misji zmierzyć się w końcu ze sprawcą tego wszystkiego - Xardasem.

Nie posiadął mocy Innosa, nie posiadał mocy Adanosa, nie posiadał mocy Beliara tylko tak jak na końcu mówi, że Beliar wyznaczył go teraz swoim największym sługą. Nie wiadomo czy będą nowe bóstwa więc tu się nie będe wypowiadać. Niewiem oco ci chodzi, ale cały czas pisze że Xardas posiadał mocy Innosa, a na końcu następuje zmiana zdania i posiada tylko cząstkę (mniejsza z tym).

To chyba koniec, może kilka innych "błędów" bym znalazł jak bym wysilił oczy, ale i tak napisałem strzanie długiego posta i już kończę. Miło że wymyśliłeś taką intrygę Xardasa, ale według mine to nie możliwe.

Pozdrawiam
 

cLoNe_xx

Król Nordmaru
Dołączył
7.9.2003
Posty
1328
To co tutaj napisałeś jest świetne. Czytało się to jak naprawde dobre opowiadanie. Naprawde ciekawie połączyłeś te wszsytkie fakty. A jeśli tak będzie chociaż w 80% w G3 to wielkie gratulacje
smile.gif


QUOTE Ale jest jedno ale (czy ja zawsze musze krytykowac) bo napisales to tak jak by pyrokar byl wewnatrz bariery ale kazdy dobrze wie ze pyrokar nie byl w kolonii bo on dawal bezimiennemu list do corristo. ale xardas mogl posiasc moc sniacego dlatego bo chcial byc potezniejszy i pokonac pyrokara i zeby wyrwac sie z kolonii bo to innos jest sprawca bariery (tej duzej)

Tak też wyłapałem to o Pyrokarze ale to naprawde nie wielki błąd. A co do bariery ja myśle, że Xardas specjalnie tam wszystkich uwięził razem z sobą. Wiedział, że jest tam potężny demon śniący i nie chiał aby ktoś z zewnątrz przeszkodził mu w jego planach co do śniącego.
Pozdrawiam cLoNe_xx
 

Blizna

Member
Dołączył
10.3.2005
Posty
592
Naprawde fajnie połączyłeś wszystkie fakty i elementy ale jak widzisz większość z nich nie jest prawdziwa...
A najgłupsze było z tym teleportem co mają kody do fabuły gry...
 

Ceasar

Member
Dołączył
17.2.2005
Posty
538
Wiecie co? Ogólnie mi się też podobalo, i fajnie mi się również czytało, ale po wypowiedzi Lorda Bezimiennego, nabrałem do tego tekstu trochę dystansu... Rzeczywiście masz talent w wyłapywaniu faktów, ale popełniłeś wiele całkiem dużych pomyłek (np.: "Śniący jest potężniejszy od Innosa"), ale całość jest jakoś dobrze zgrana. Sądzę, że ten tekst jest poprawny w około 40%... I jeszcze jedna sprawa: Nie uważam, by Xardas miał jakieś większe plany co do jakiegoś "okręgowego arcymaga" (Pyrokara), a z tego tekstu wynika, jakoby Xardas miał się mścić, i wywoływać te wszystkie zdarzenia tylko w tym celu
dry.gif
....

P.S. Napisz jakieś opowiadanie o Xardasie na temat tego tekstu, ok? Bo nawet całkiem fajne informacje zawarłeś w swojej wypowiedzi...
 

EdGaR

Member
Dołączył
3.3.2005
Posty
853
Fajnie to wykombinowałeś, ale... moim zdaniem to wszystko to nie prawda (no może w malutkej cząstce
tongue.gif
) wiele rzeczy poprostu wymyśliłeś (np. śniący potężniejszy od innosa
blink.gif
), no i w NK jest dużo takich dziwnych grobów. Naprawdę masz bujną wyobraźnie.
W 101 % zgadzam się z Lordem Bezimiennym.
Pozdro all
 

Haldir

Member
Dołączył
21.3.2005
Posty
430
Tez jak to czytałem cos mi sie niepodobało, w tj jaskini w dolinie z Lesterem, pisze mi Lotar nawet w NK, chba ze nie chodzi o ta jaskinie, a ziela Lesterowi jakos nie moge dac, troche dałes sie poniesc fantazji, troche to dziwne i zawiłe. I Xardas nie jest potezniejszy od bogów z Gothica bo on zadnej mocy tych bogow nie przejoł, tylko smoka ożywienca............... napisał bym cos wiecej ale Lord Bezimienny juz wszystko napisasł
dry.gif
 

Sir Lorath

New Member
Dołączył
8.6.2005
Posty
8
Szczerze? Ciekawa historia jak na opowiadanie, ale niezbyt dobra jak na fabułę do gry. Choć przyznam, że sam pomysł nie był zły. I nawet fajny główny quest (powstrzymać maga, który chce zapanować nad całą magią...)! got4ce@poczta.onet.pl
 

daro15pl

New Member
Dołączył
10.5.2005
Posty
12
ale przeciesz xardas tak bronił bezimiennego przed poszukiwaczami, a gdyby oni byli jego sługami to zabronił by im atakow na bezimiennego, a xardas chcial zeby bezi pokonał smoka ozywienca po to zeby zdobyc jego moc, a gdyby poszukiwacze zabili bezeigo to jak by to zrobił. cos ci sie tu z tym wszystkim nie zabardzo zgrało w całosc
 

Xardas33

Member
Dołączył
24.5.2005
Posty
181
QUOTE (cLoNe_xx @ 08-06-2005, 18:11) To co tutaj napisałeś jest świetne. Czytało się to jak naprawde dobre opowiadanie. Naprawde ciekawie połączyłeś te wszsytkie fakty. A jeśli tak będzie chociaż w 80% w G3 to wielkie gratulacje
smile.gif


QUOTE Ale jest jedno ale (czy ja zawsze musze krytykowac) bo napisales to tak jak by pyrokar byl wewnatrz bariery ale kazdy dobrze wie ze pyrokar nie byl w kolonii bo on dawal bezimiennemu list do corristo. ale xardas mogl posiasc moc sniacego dlatego bo chcial byc potezniejszy i pokonac pyrokara i zeby wyrwac sie z kolonii bo to innos jest sprawca bariery (tej duzej)

Tak też wyłapałem to o Pyrokarze ale to naprawde nie wielki błąd. A co do bariery ja myśle, że Xardas specjalnie tam wszystkich uwięził razem z sobą. Wiedział, że jest tam potężny demon śniący i nie chiał aby ktoś z zewnątrz przeszkodził mu w jego planach co do śniącego.
Pozdrawiam cLoNe_xx
Xardas nie umiescil ich tam specjalnie bo jak tworzyl bariere to byl magiem ognia poczciwym, uczciwym magiem ognia a nie nekromanta to sniacy zrobil to wszystko a dlaczego xardas zostal nekromanta nie dlatego ze chcial zawladnac nad jakoms tam moca tylko podczas jakiejs sobie tam wedrowki odnalazl wieze bo sam powiedzial ze zostal nekromanta bo odnalazl wieze nekromanty i bylo tam duzo kasiag i dlatego mial szanse na zostanie nekromanta ale mowil tez ze pociagala go magia demonow a skro znalazl wieze mial szanse i tam sie dowiedzial o sniacym ze jest demonem a nie zadnym bogiem o jak sam powiedzial jego demony przesluchaly jakiegos orka i stad wiedzial a nie jak nawypisywales glupoty (to sie tyczy do tego co napisal to wszystko) a co do hagena to moze byc tak ze jak papiez wybiera sobie imei po jakims tam innym papiezu tak ci dowodcy mogli sobie dac imie wielkiego dowodcy co zyl kiedys wiec to nie musi byc ten hagen ani ten lothar i wogole a pozatym to xardas nie posiadl zadnej mocy sniacego tylko smoka ozywienca i oka tez nie posiadl i nie zniknol w 3 rozdziale wiesz moglbym napisac jeszcze raz to co napisales i kazde slowo skrytykowac (no moze nie kazde ale 90%) co tam jeszcze waznego a i o pyrokarze rzeczywiscie xardas nie lubil pyrokara a dlaczego bo byl magiem ognia a on odszedl z kregu tak samo pyrokar nie lubil xardasa z powodu ze zostal nekromanta. i pyrokara ani xardasa nie bylo u corristo jak tworzyli bariere a ten teleport to moze byc bug i tyle. a orki tak nie zabijaly go bo mial specjalna wieze jak by im sie pokazal to by go rozszarpaly (jak by daly rade) a co do wiezy on ja wubudowal od nowa a nie przeniusl bo w g2 i NK jak pojdziesz do GD to ta wieza tam stoi mozna do niej wejsc i sa demony do pokonania. i chyba tyle na ten temat nie chce duzo pisac ale popraw bledy pozbieraj fakty i daj cos normalnego moze bedzie wtedy to prawda
tongue.gif

pozdro:D
 

GoKU gm

Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
212
No coz napisales wiele rzeczy o ktorych nigdy nieslyszalem!!np. o tym ze pyrokar wspomina o jakiejs besti w irdorath czy cos takiego.. coz z tego co pamietam to no mowil o wladcy dworu irdorath.Wiele rzeczy napisales o ktorych slysze pierwszy raz w zyciu a gram w Gothica juz bardz bardzo dlugo i czesto rozmawiam z wszystkimi npc o wszystkim o czym sie tylko da no a co do tematu do sądze ze hmm.. niechce krytykowac ale moim zdaniem to z tego wszystkiego jakies 40% moze pojawic sie w g3.Pozdro all
 

ozi

Athlete
Weteran
Dołączył
29.8.2004
Posty
1047
Łuł... !!! No to nas Xardas nieźle wyruchał! Gość ma łeb na karku! Ale pan panie autorze kurde jesteś geniuszem! Genialna dedukcja! Nie każdy by potrafił tak logicznie pomyśleć! Zazdroszcze :]

Mam tylko małe "ale". Napisane było, że znalazłeś grób Hagena, prawda? I domyślasz się, że Xardas go umyślnie wskrzesił, żeby nas zwieść. Ok, niby wszystko pięknie ładnie, tylko, że kto w takim razie go pochował?! Chyba nie Xardas? Prawdo podobnie poległ w jakiejś walce wraz ze swoimi towrzyszami, więc inni ludzie też go musieli widzieć przed jego śmiercią. Czyżby ludzie w Khorinis o niczym nie wiedzieli? A ludzie z poza miasta milczeli? Dlaczego... ? Może Xardas w jakiś "zgrabny" sposób zawładną ich umysłami... ? Ktoś musial się zająć zwłokami Lorda!
 

Robinhood

Member
Dołączył
9.1.2005
Posty
354
Stary nie samowite jak na to wpadles skad wiedziales ze xardas to wszytko planowal???? naprawde niesamowity jestes!!!! po mojemu kazdy kto gral w dwie w czesci gothica i zobaczyl koniec gothica 2 wie ze xardas od poczatku to planowal a na tym grobie ejst napis lothar z czego mozna wywnioskowac ze lothar umrze a jakies tam napisy nigdzie mi sie nie poajwiaja juz gothic ci sie sni po nocych synu i powoli zaczynasz dotwarzac wlasne rzeczy ale co do xardasa masz racje
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom