Dlaczego Adanos ?

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Są Artefakty Adanosa.
Ogniste Puchary są ozdobione czymśtam Adanosa (nie pamiętam dokładnie).
Ziemia Adanosa jest święta i inni Bogowie nie mogą jej zbeszcześcić.

Więc się pytam: Dlaczego Adanos ?
Przecież często słyszymy, że najpotężniejszy jest Innos, a jednak...

Temat jest dość trudny. lecz liczę na Was, drodzy Bracia.
Pozdrawiam.
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Ciekawy temat. Adanos jest bogiem najbardziej sprawiedliwym i najbardziej zbliżonym do człowieka. Ponadto jest stanem pośrednim między Innosem i Beliarem, czyli czymś, co nie przeszkadza w życiu tak jak niekończąca się jasność Inossa i nie przeraża tak jak przepełniony złem Beliar, lecz pozwala żyć. Wydaje mi się więc, że Adanos był czczony jako główny bóg ludzkości. To on połączył ziemię w harmonii i ochronił przed niszczącą walką swoich braci.
Starożytni byli ludem bardzo rozwiniętym, który miał zapewne wielką wiedzę i bogach i życiu. Ów lód był na pewno natchniony przez Adanosa, który dał mu artefakty, jako źródło i znak swojej boskiej mocy na Ziemi. Inne ludy oddane Adanosowi były również bardzo rozwinięte, tak jak Gońcy Leśni, dbający o naturę - ważny element życia na Ziemi. Innym przykładem są koczownicy, pragnący wyzwolić Varrant od zła - na ich czele stoją Magowie Wody starający się rozwiązywać wszelkie konflikty pokojowo. Adanos jest więc przykładem pierwowzoru człowieka, który dba o swoje otoczenie i podejmuje mądre, sprawiedliwe decyzję - dlatego jest tak ważny dla ludzkości.
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Może i Adanos nie jest najpotężniejszym bogiem, ale został stworzony z pewną misją. To on miał przecież pilnować harmonii pomiędzy zwaśnionymi braćmi. Widać Innos tworząc Adanosa dał mu taką moc, której sforsować nie może ani on ani Beliar, czyniąc go słabszym. Wszystko kręci się wokół Adanosa, bo to dzięki niemu świat jeszcze istnieje, to dzięki jego unikatowej mocy ludzie żyją. Mimo przykładów które podałeś, Adanos nie jest tak popularnym bogiem jak jego stwórca. Wyznaje go mały krąg w porównaniu do wyznawców Innosa. Zauważ, że tymi ludźmi są Gońcy leśni, koczownicy i Magowie wody. Ich misja jest taka sama jak samego Adanosa. Pilnują harmonii na świecie. I do tego sprowadza się wszystko w życiu. dążymy do harmonii, dlatego Adanos ;]
 

Karpielek

VIP
VIP
Dołączył
7.5.2008
Posty
1208
Według mnie tworcy gothic3 wymyslili artefakty Adanosa, poniewaz w poprzednich czesciach byla juz mowa o artefaktach Innosa(Oko Innosa) oraz Beliara(Szpon). Teraz sa Adanosa. A wiecie dlaczego poniewaz gdyby Innos posiadal takie artefakty lub Beliar to by wojna trwala cale wieki. Adanos jest zas bogiem harmoni i dlatego sa to jego artefakty, zeby nie bylo zazdrosci ze strony bogow. Ciesze sie ze Adanos jest kluczowom postacia w fabule Gothic3. To on stworzyl morza i oceany, zwierzeta a przede wszystkim ludzi. Jest sprawiedliwy. Jak powiedział dudekks: "Do tego wszystko sprowadza sie w zyciu. Dazymy do harmoni.
P.S Cos mi sie pomylilo :eek: Dzieki ze to zauwazyles ;)
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
CYTAT
To on stworzyl morza i oceany, zwierzeta, roslinnosc a przede wszystkim ludzi
A czy człowiek nie stworzył przypadkiem Innos? To on był pierwszym Bogiem, który stworzył ziemię i wszystko co żyje. Wydał potem na świat Beliara, swoją część, który miał poprawić życie na Ziemi, osłabiając wieczną jasność Innosa. Bracia zaczęli ze sobą walczyć, więc stworzony został Adanos, który miał strzec harmonii pomiędzy dwoma braćmi.
Ale zgodzę się z Tobą co do teorii istnienia artefaktów Adanosa. Każdy z bogów musiał mieć znak swojej mocy na Ziemi.
 

Rafco

Member
Dołączył
1.7.2009
Posty
55
CYTAT(Phantom Lord @ 10-08-2008, 22:12) index.php?act=findpost&pid=192154
A czy człowiek nie stworzył przypadkiem Innos? To on był pierwszym Bogiem, który stworzył ziemię i wszystko co żyje. Wydał potem na świat Beliara, swoją część, który miał poprawić życie na Ziemi, osłabiając wieczną jasność Innosa. Bracia zaczęli ze sobą walczyć, więc stworzony został Adanos, który miał strzec harmonii pomiędzy dwoma braćmi.
Ale zgodzę się z Tobą co do teorii istnienia artefaktów Adanosa. Każdy z bogów musiał mieć znak swojej mocy na Ziemi.



No nie wiem, z tego co mówi Vatras w (GII) i co możemy przeczytać w księgach (GIII), to człowieka stworzył Adanos. Spotkałem już wiele, przeczących sobie informacji z Gothica. Tak samo jak było z Magami Wody i Ognia. Nie wiem czemu, ale mi bardziej pasuje wersja z Adanosem.

GIII o świecie: CYTAT
Na początku krainę te zamieszkiwali Koczownicy i Wieczny Wędrowiec wskazał im drogę. I Innos przemówił do Wiecznego Wędrowcy, odłóż swój kostur i w jego miejsce Innos dał Mu berło i Wieczny Wędrowiec stał się jego Sługą. I Innos obdarzył go częścią swej boskiej mocy aby mógł powstrzymać Beliara I mocą tą był ogień i miał nad nim władzę. Ale niektórzy spośród Koczowników nie podążyli za Innosem i lud Koczowników podzielił się na dwie części, Ci którzy podążyli za Innosem wznieśli wspaniałe świątynie i stali się ludem Varantu, a berło pozostało symbolem ich władzy. I Innos przemówił do swych sług, wznieście dla mnie portal abym mógł rządzić w tej części świata przez całą wieczność i jego słudzy spełnili to żądanie. A kiedy Beliar zobaczył co robili Słudzy Innosa uniósł się gniewem i istota pełna starożytnej mocy przybyła na jego wezwanie i powstała z ziemi, a wraz z nią inne potężne Istoty. Ale nadszedł kres potężnych istot albowiem taka była wola Adanosa i Adanos zesłał powódź, a ta zmyła Istoty z powierzchni ziemi. Kiedy Sługa Innosa zobaczył co się dzieje sprowadził do świątyni pięć boskich artefaktów i lud Varantu zginął, a kostur i berło pogrążyły się w wodzie. I rzekł Adanos do swych braci, nigdy więcej wasza stopa nie postanie na mej ziemi albowiem jest ona święta, oto moja wola.
 

Hadler

Member
Dołączył
12.2.2010
Posty
199
 
No nie wiem, z tego co mówi Vatras w (GII) i co możemy przeczytać w księgach (GIII), to człowieka stworzył Adanos. Spotkałem już wiele, przeczących sobie informacji z Gothica. Tak samo jak było z Magami Wody i Ognia. Nie wiem czemu, ale mi bardziej pasuje wersja z Adanosem.

Może i tak, ale w księgach w G1 (ostatnio czytałem) pisało, że to właśnie Innos stworzył wszystko, potem z siebie stworzył Beliara, a na końcu Adanosa. Zależy z jakiej perspektywy się patrzy. Jeśli wieżycie w równość wszystkich Bogów to chyba raczej wersja Adanosa. Jednakże, jeśli wierzymy w wywyższenie Innosa, to raczej jego wersja będzie prawdopodobniejsza. Apropos tych ksią całkiem fajnie sobie to wszystko wykombinowali :p Co do tematu, to chyba ne trzeba nic pisać, ponieważ wszystko juz było powiedziane. Ale zeby nie było: Adanos to Bóg równowagi, poza tym artefakty pozostałych Bogów juz były. 
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
Adanos jest bogiem równowagi. To on jest w istocie najważniejszy. Innos i Beliar walczą ze sobą, ale to Adanos sprawia, że w swojej wojnie nie przesadzają na tyle, by pogrążyć świat w chaosie. Adanos musi być potężniejszy od ich dwóch razem wziętych, inaczej mogliby się sprzymierzyć i go zniszczyć, a potem zniszczyć siebie nawzajem. Artefakty innych bogów były w Gothicu II i Noc Kruka: Oko Innosa i Szpon Beliara, więc do trójki dali Artefakty Adanosa.
 
Do góry Bottom