Diablo 3

Reynevan

de Tréville
Dołączył
30.10.2004
Posty
1999
ss1hires2nu4.jpg


Ludzie! Uciekajcie! Nadciąga Diablo... po raz trzeci... :D

DIABLO III

Muszę coś pisać? Dam to, co na głównej stronie gry stoi + me tłumaczenie:


CYTAT
Two decades have passed since the demonic denizens, Diablo, Mephisto, and Baal, wandered the world of Sanctuary in a vicious rampage to shackle humanity into unholy slavery. Yet for those who battled the Prime Evils directly, the memory fades slowly and the wounds of the soul still burn.



When Deckard Cain returns to the ruins of Tristram's Cathedral seeking clues to new stirrings of evil, a comet from the heavens strikes the very ground where Diablo once entered the world. The comet carries a dark omen in its fiery being and it calls the heroes of Sanctuary to defend the mortal world against the rising powers of the Burning Hells – and even the failing luminaries of the High Heavens itself.


W mym tłumaczeniu:
Dwie dekady minęły, od kiedy demoniczni Diablo, Mephisto i Baal wędrowali przez świat Sanktuarium w okrutnym szale by zniewolić ludzkość w podłych niewolników. Jednakże pamięć o tych, którzy walczyli z Trójcą Zła powoli zanika, a rany na duszy wciąż palą.

Kiedy Deckard Cain powraca do ruin Katedry Tristram szukając wskazówek dotyczących nowego poruszenia zła, kometa z niebios uderza wprost w miejsce, w którym Diablo wyszedł na świat. Kometa niesie mroczny omen w swym ognistym jestestwie i wzywa bohaterów Santkuarium do obrony świata śmiertelników przeciw rosnącym mocom Płonących Piekieł - i nawet upadające wybitności Wysokich Niebios

PS: Jak by kto mógł sprawdzić końcówkę, bo nie wiem czy dobrze =)
PPS: http://eu.blizzard.com/diablo3/index.xml jeśli nie odpala jak trzeba xP
 

Elektric

Member
Dołączył
20.6.2008
Posty
60
Mam nadzieję, że dadzątakie wymagania, że mój komp ledwie to poniesie, żeby graficzka była cudo grywalność taka jak dawniej. No i cena przystępna i baaardzo rozbudowany świat! Oj będzie z kim gadać, a - i co ważniejsze - o czym. Diablo to jedna z pierwszych gier o których słyszałem (ból, że u mnie nigdy nie poszedł - bug? ? ?), ale wiele razy chadzałem do znajomego tylko po to żeby popatrzeć i na zmianęz nim pograć. III kupię na pewno. Jużsięboje }:]
 
T

Thran

Guest
Dobra po obejrzeniu trailerów muszę stwierdzić że ta cześć przebije poprzednie na daleką skalę ! nowy Diablo przyniesie sukces Blizzardowi tak samo ogromny jak nadchodzący dodatek do WoWa Wrath Of The Lich King a warto przypomnieć że drugi dodatek do WoW jest już w fazie Alpha więc niebawem premiera i potem chłopaki biorą się ostro za Diablo 3 moim zdaniem ciekawe jakie klasy będą no i czy spotkamy tutaj Dekharda Caina ?
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
Ahh, Reynevan mnie uprzedził, cały dzień nosiłem się z zamiarem założenia tego tematu, ale w końcu tego nie zrobiłem.
Tak więc: Podejrzenia co do ogłoszenia przez Blizzard Diablo 3 były już od jakiegoś czasu, jako czas i miejsce premiery obstawiano targi Worldwide Invitational. Na kilka dni przed targami, na oficjalnej stronie Blizzarda, można było zobaczyć teaser - co to oznaczało? To, że na targach bezsprzecznie zostanie zapowiedziana jakaś gra (tak wyglądało to w poprzednich latach) Oczywiście, zaczęły się domysły graczy, jaka będzie to gra. Wiele osób mówiło coś o dodatku do Starcrafta 2, nowym WoWie, ale największe poruszenie cała sytuacja wywołała wśród fanów Diablo, którzy na nową odsłonę gry czekali niemal 8 lat. Zaczęto więc spekulacje - na teaserze zauważono runy z D2, ale także znaczki ze Starcrafta i WoWa. Potem w lodowej szczelinie, która pojawiała się na kolejnych teaserach ( codziennie był nowy, ukazujący więcej szczegółów) pojawiły się oczy, rzekomo należące do Diablo. Gdy w przeddzień imprezy na teaserze znalazły się owe oczy i znaczki, ułożone tak jak rogi pentagramu gracze byli niemal pewni, co wydarzy się następnego dnia. I tak jak wielu przypuszczało, po 8 latach milczenia, niezadowolenia fanów którzy czuli się ignorowani przez "Zamieć", w końcu nie zwlekali i ogłosili oficjalnie: Diablo 3 ujrzy światło dzienne!
Haha, jakież było moje zadowolenie, gdy się o tym dowiedziałem! ;]
Co wiemy o Diablo 3? Póki co niewiele.
Jak donosi Imperium Diablo:
CYTAT
Pierwsze spostrzeżenia po obejrzeniu prezentacji to m.in. trójwymiarowa grafika w rzucie izometrycznym, jak i bardzo podobny interfejs do poprzednich części cyklu Diablo. Warto w tym momencie wspomnieć o nowym systemie leczenia. Od tej pory postać nie będzie leczyła się eliksirami, lecz ?apteczkami? upuszczanymi przez przeciwników. Pasek z eliksirami został zamieniony na pasek z umiejętnościami, które można dynamicznie zmieniać za pomocą myszy.

Na prezentacji jedno z zadań zlecane jest przez Deckarda Caina ? postać doskonale znaną z obu części gry.

Przedstawione zostały jak do tej pory dwie postacie: Znany z drugiej części ?diabełka? barbarzyńca i Witch Doctor. Jedną z umiejętności nowej klasy jest możliwość przyzywania pomocników spod ziemi, zwanych Mongrelami.W arsenale ma również możliwość zastraszania przeciwników i moc pozwalającą sprawić, że zaczynają oni walczyć między sobą.

Aktualizacja #1:

Nie zostało to powiedziane, ale wydaje się, że w każdej klasie można będzie grać zarówno kobietą jak i mężczyzną.

Do walki będzie można wykorzystywać elementy otoczenia, m.in. przeróżnych pułapek, zniszczalnych obiektów ? możliwe jest to dzięki zastosowaniu systemu fizyki Havoc.

Intensywność podczas gry wieloosobowej w Diablo III będzie zapewnione dzięki nowej, przemyślanej platformie Battle.net z licznymi usprawnieniami.

Aktualizacja #2:

Zarys fabuły: Minęło 20 lat od wydarzeń z Diablo II. Wśród tych, którzy zmierzyli się z Panem Nienawiści, Grozy, i Zniszczenia w walce o przeznaczenie świata Sanktuarium, niewielu zostało przy życiu zdolnych unieść pamięć o horrorze jaki przyniosła na ten świat Mroczna Trójca. A z tych, którzy nie byli bezpośrednimi świadkami strasznych wydarzeń, większość wierzy historyjkom, które uważane są za coś więcej niż mity. Ale coś złego budzi się do życia raz jeszcze w Tristram, i już mogło dopaść swoją pierwszą ofiarę: Deckarda Caina.

- Gracze będą mieli możliwość powrócenia do Tristram i do wielu innych znanych lokacji z poprzednich gier, jak również będą mieli możliwość odkrywania nowych.

- Będzie łącznie 5 postaci, z czego 2 zostały już ogłoszone, są to Barbarzyńca i Witch Doctor.

- Gracze będą mieli możliwość spotkania w grze wiele innych znanych postaci z poprzednich części.

- W grze będzie zawarty zarówno tryb gry jednoosobowej, jak i wieloosobowej.

- Witch Doctor będzie bardzo zróżnicowaną klasa, będzie dobrze radził sobie w walce oraz jako wsparcie, gdy będzie wymagane leczenie.

- Tzw. kule życia upuszczane przez potwory, nie będą wygodne w użyciu, taki sposób gry został zastosowany aby utorować sobie drogę do uleczenia.

- W grze zaimplementowane będzie losowe otoczenie, tak jak w poprzednich częściach.

- Eliksiry będą dostępne w grze.

Źródło : http://diablo.phx.pl/news/diablo-3--ogolne-informacje/


Udostępniono także kilka screenów (wszystkie można znaleźć na w.wym stronie)
http://diablo.phx.pl/diablo3/screeny/ss5.jpg
http://diablo.phx.pl/diablo3/screeny/ss22.jpg
http://diablo.phx.pl/diablo3/screeny/ss28.jpg

oraz filmów
http://pl.youtube.com/watch?v=Qv7MJEJaCCQ
http://www.youtube.com/watch?v=GjIRJIwm74Q

Jak widzimy, zapowiada się ciekawie :) Pozostaje nam jedynie czekać na dalszy rozwój wydarzeń, nowe informacje i datę premiery ;]

Pozdrawiam
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Po tak długim okresie od wydania dwójeczki jestem raczej pozytywnie zaskoczony tym co Blizzard nam oferuje w nowej częsci.
Fakt, po takim czasie mogło być jeszcze lepiej, ale wprowadzono masę możliwości o których wczesniej nie było mowy, co tylko doda smaczku i tak smakowitej grze ;p
Mam nadzieje że trafią z wymaganiami.
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Ale zajebiście xD
Po przeczytaniu opisu i zobaczeniu screenów widać, że zapowiada się ciekawie... Grafika jest wyśmienita w porównaniu z wcześniejszymi częściami, a i mam nadzieję, że klimat tez będzie jeszcze lepszy :p
Tryb kamery został, taki jak był... A kumpel mi coś wkręcał, że D3 będzie takie jak np. Gothic - kamera za plecami :p
Na szczęście tak nie jest, bo w końcu to musi być kontynuacja i nie może się za bardzo odróżniać xD
Poza tym fajnie będzie spotkać znane postacie, no i zobaczyć stare lokacje ;)
 
T

Thran

Guest
Sorry ale moim okiem to żadnej starej lokacji nie będzie chyba no chyba że miejscówka z aktu pierwszego Diablo II ale ta pustynia co jest na screenie to jest inna moim zdaniem ale mogę się mylić ja tam czekam na klasy oby było coś fajnego coś w Stylu Death Knighta z WoWa lub coś :)
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Nareszcie...
Diablo III kazało nam za sobą czekać dlugo, oj długo ponad 7 lat wyczekiwań, ale stało się w końcu zło się przebudziło. W Diablo II grywałem swojego czasu bardzo wiele, szczególnie na Batelku i byłem zachwycony, do dziś czasem pogrywam, jednak brak czas doskwiera.
Po obejrzeniu trailera jestem miło zaskoczony - cała mechanika gry została praktycznie nie naruszona, wszystko nadal opiera się na myszce, grafika została rzuca w trójwymiar stając się bardziej realistyczną.
Teraz pozostaje nam tylko czekać za datą premiery, jednak po tym co Blizz pokazał w paryżu jestem miło zaskoczony i uważa, iż gra jest w zaawansowanym stadium.

Do zobaczenia w piekle!
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Ciekawe. Tyle razy pojawiały się plotki o trzeciej odsłonie tej wspaniałej gry a tutaj nagle fakty się ujawniły. Jestem ogromnie zaskoczony i zadowolony. Jednak wychodzi kolejna część gry, w którą grałem masę czasu to sam to na lokalnej sieci albo na battlu. Co prawda jestem przekonany, że mi nie pójdzie na moim sprzęcie ale kiedyś go w końcu wymienię a wtedy wreszcie sobie zagram ;] Grafika taka jakaś nie Diablowata ;] Ale ładna i nie można się przyczepić. Ciekawe tylko jak bardzo rozbudowana będzie odnośnie klas, umiejętności i świata. Cieszy mnie także, że stara kultowa mechanika nie została zmieniona.
 

dark1624

Member
Dołączył
27.11.2007
Posty
52
W tym filmiku gameplay na oficjalnej stronie gosciu mowi tak "barbarzynca jest jedna z siedmiu postaci do wyboru"
czyli mozna przez ta rozumiec ze bedzie 7 a nie 5 postaci
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
CYTAT
Sorry ale moim okiem to żadnej starej lokacji nie będzie chyba no chyba że miejscówka z aktu pierwszego Diablo II ale ta pustynia co jest na screenie to jest inna moim zdaniem ale mogę się mylić


Thran, to przeczytaj posta Bojana.. Dał cytat i tam pisze, że spotkamy stare postacie i lokacje... Więc stare lokacje będą...

dark1624, być może będzie 7 klas... Nie wiadomo, najlepiej poczekać jeszcze trochę na końcowe postanowienia xD
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Tristam i sanktuarium zwiedzimy na pewno.
Co do kals to mówi się o 7 nie będzie Amazonki.
I będzie możliwosc grania kobieta lub facetem.
Babka Paladyn? Czemu nie ;)
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
CYTAT(Thran @ 29-06-2008, 20:13) index.php?act=findpost&pid=187846
Sorry ale moim okiem to żadnej starej lokacji nie będzie chyba no chyba że miejscówka z aktu pierwszego Diablo II ale ta pustynia co jest na screenie to jest inna moim zdaniem ale mogę się mylić ja tam czekam na klasy oby było coś fajnego coś w Stylu Death Knighta z WoWa lub coś :)


Blizzard wypuścił mapę, która ukazuje świat Sanktuarium, w którym będzie toczyć się rozgrywka.
mapa.gif

KOD
Źródło: http://diablo.phx.pl


Jak widać, są tu wszystkie lokacje, które mieliśmy okazję zwiedzić w drugiej części gry: Tristram, Luh Gholein, Kurast, Harrogath.
Klas póki co będzie 5, z czego do tej pory ujawniono dwie: barbarzyńca, dobrze znany z poprzednich części, oraz "witch doctor", postać bardzo uniwersalna, mająca w sobie cechy starego dobrego nekromanty.
 

Reynevan

de Tréville
Dołączył
30.10.2004
Posty
1999
Znając życie pewnie dadzą dodatek po roku z tymi dwiema postaciami (i zapewne jest już przygotowywany)
- czyli tak jak to było z D2... i w sumie nie mam nic przeciwko, tylko skoro ma być DirectX 10 to na mało którym kompie pójdzie...
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Rey nawet mnie nie strasz - ja muszę w to zagrać xD Tak poza tym, po mapce wnioskuję, że będzie duuuży świat... :D
Stare lokacje? - to jest to, zawsze o takich marzyłam... Nie no świruję - ale fajnie w starych miejscach spotkać starych kumpli ;)


Kac, powiadasz, że nie będzie Amazonki - aaaaaa szkoda, bo to dobra klasa była.
Zawsze grałam barbarzyńcą i nie grałam prawie nigdy do końca, bo mi się już nudziło, a Amazonką raz zagrałam, od razu 99 lvl i gra the end xP

Mam nadzieję, że ta Amazonka jednak będzie i podobnie myślę jak Rey.. Skoro mówią o 5 i 7 klasach, to pewnie w dodatku ujawnią się te dwie następne - teraz tylko należy czekać, a ile? Czas pokaże, ale mam nadzieję, że nie dłuuugo - bo już mi "ślinka cieknie na słych o D3" ;)

Pozdrawiam.
 

Reynevan

de Tréville
Dołączył
30.10.2004
Posty
1999
CYTAT
Rey nawet mnie nie strasz - ja muszę w to zagrać xD

Wszystko zależy od tego jak mocną masz maszynę, aczkolwiek nie byłbym optymistą...

Amazonka? To pewnie tytanki xP

(potrzebny mi ktoś, kto ma zainstalowane Diablo II + LoD do przerzucenia itemów na nld)
 

cesc

Member
Dołączył
22.12.2006
Posty
178
Grałem w Diablo nie dłużej niż 10 minut gra po prostu mnie nie ma dla mnie klimatu, jest nudna i w Diablo 3 też na pewno nie zagram.

Wolał bym Warcraft 4, bo na to też czekam bardzo długo.
 
T

Thran

Guest
Jaki żal.

Już jest petycja do Blizzarda oto że grafika przypomina tą z WoWa ! omg jest 1500 podpisów pod petycją fani chcą grafę w stylu Gotyckim czyli co ? ma to być CRPG jak Gothic ? litości.

Acha i podobno gry możemy się spodziewać uwaga.

ZA PÓŁ ROKU !
 

Reynevan

de Tréville
Dołączył
30.10.2004
Posty
1999
Grafika nie jest ważna misiek. Do tej pory na battle.necie grywa w D2 ponad 50 tysięcy gostków. Ważne, żeby to była wciągająca sieczka o idealnym balansie między postaciami jak poprzednik.
Ja się założę, że ludzie po prostu chcą słabszej grafy, aby im gierka poszła. Jeśli tak, to i ja się podpiszę.

D3 za pół roku? Z jednej strony możliwe, bo długo o grze nie było słowa, a tu już mamy nawet filmiki z game playa. Ale znając życie i tak premierę będą przesuwać. I wolę to, niż żeby wyszedł jakiś niedorobiony bubel. Jedyne, do czego zacieszam, że za parę lat jak kupię sobie nowy sprzęt to wtedy sobie odpalę razem z jakimś dodatkiem i kupię to taniej niż na premierze =)

Niemniej jako zagorzały fan Diablo, który gra w 2jkę od 5 lat, stwierdzam, że sam fakt ukazania się wreszcie konkretów mnie raduje. Owszem, liczy się efekt końcowy, no ale cóż... =)
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
Tak. Wiem. Wykopałem temat. Ale uznałem, że nie ma co zakładać nowego.

Po drugie, daty postów, a data dzisiejsza pokazują spekulacje i to co mamy dziś. Kolejny dzień od premiery. Gra hula, można powiedzieć genialny sukces, u nas w Warszawie podobno w sklepach jest niesamowicie ciężko dostać Diablo 3 teraz. Co więcej, słyszałem głosy że 15ego było to już nie lada wyzwanie. Wiem że z forum na pewno grają Biafra, Szkele i Kacpi. Kto jeszcze nie wiem, myślę że to wypłynie w tym topicu.

Wrażenia z gry? 11 godzin temu, zakończyłem rozgrywkę na poziomie normalnym i przyznam się że mnie strasznie gra wciągnęła. Niesamowicie przygotowane lokacje, ich różnorodność i to, że po zakończonej sesji jak się zalogujesz znowu, wcale nie zastaniesz takiego świata jaki tam zostawiłeś. Coś niesamowitego. Plus sam rozgrywki, przejście po raz pierwszy zajęło mi coś ponad 30 godzin, co jest bardzo rzadkim wynikiem jak na gry w obecnych czasach(a były takie że 30 godzin to była taka rozbiegówka :D), a uczciwe przyznam, gdyby nie to że uczelnia siedzi mi na karku i gna do roboty, to pewnie już bym zaczynał kampanie na następnym poziomie trudności, w języku polskim znanej jako "koszmar". Znakomita część moich znajomych już zaczęła, a prawie połowa już kończy grę na tym poziomie i jeśli komuś normalny wydawał się prosty, to o koszmarze już tego nie można powiedzieć ;) (przynajmniej takie są opinie). Dośc ciekawa i intrygująca fabuła, ale o niej nie będę się jeszcze rozpisywał, bo pewnie nie wszyscy zakończyli grę jeszcze. Myślę że gra warta swojej ceny, ale dopiero w momencie jak się przymknie oko na to jaki był cyrk z instalacją i odpaleniem serwerów :)

Gra wciąga, wciąga niesamowicie i przyznam się że jak się obudziłem rano, to poczułem się inaczej, poczułem jakby moja dusza wróciła do mnie a przestała należeć do gry :D

A wy? Jak wrażenia?
 
Do góry Bottom