Destylacja gorzały

Status
Zamknięty.

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Ja nie mam Noc Kruka, ale ma mój kumpel, który ma problem...otóż gdy podchodzi do stołu alchemicznego pokazuję się napis " destylacja gorzały", ale nie można jeszcze tego robić ( chyba nie ma odpowiednich umiejętności ) O co chodzi?? Jak można destylować gorzałę??
 

Sword

Member
Dołączył
10.11.2004
Posty
514
Z tego co pamiętam trzeba mieć przepis na gorzałe.Z tego co pamiętam można się nauczyć przyżadzać młot Lou.Recepture bodajze dostaje sie od Snafa,jest z tym związany przy okazji quest.
 

luk@sz

Member
Dołączył
15.2.2005
Posty
47
No dostaje się przepis od Snafa, należy go przeczytać, uzbierać odpowiednie składniki z receptury i idziesz do alchemicznego stołu, ważysz, dajesz Snafowi, misja wykonana. Jak już zrobisz ten Młot Lou to możesz dać ten przepis Samuelowi z obozu piratów.
 

Saper

Member
Dołączył
22.2.2005
Posty
83
ja widzialem tylko dwie gorzalki : "Młot Lou" i "Podwójny Młot Lou". oba przepisy dostaniesz/znajdziesz w gospodzie w obozie bandytow w Jarkendarze
 

KeNZi

Member
Dołączył
27.2.2005
Posty
80
Tak - są 3 rzeczy do destylacji:
- Młot Lou - wartość: 30 SZ, za pierwszym wypiciem daje +1 many, każde następne bodajże nic, jak dasz ten przepis Samuelowi dostaniesz 200 PD, a potem możesz to od niego za darmo "odkupić" i u niego kupować to dowoli
- Podwójny Młot Lou - wartość: 60 SZ, za każdym razem zdaje Ci obrażenia równe 50% Twoich maksymalnych PŻ i podobnie jak z Młotem Lou - dostajesz od Samuela 200 PD i możliwość kupienia tego od niego
- Mikstura (czegośtam) Duszy - zadanie z odzyskaniem pamięci przez Fortuna, ja akurat nie umiałem wyciągać trucizny z żądeł Krwiopijcy, więc zabiło go to, a co robi to, kiedy koleś przeżywa to ja nie wiem...
 

Saper

Member
Dołączył
22.2.2005
Posty
83
- Mikstura (czegośtam) Duszy - zadanie z odzyskaniem pamięci przez Fortuna, ja akurat nie umiałem wyciągać trucizny z żądeł Krwiopijcy, więc zabiło go to, a co robi to, kiedy koleś przeżywa to ja nie wiem...

akurat ta mikstura to nie jest w destylacji. "Mikstura Prezemiany Duszy" jest w "mikstury specjalne". a co do trucizn krwiopijców, to najlepszy sposob na nauke tego to: idziesz do GD, wchodzisz do zamku, tam na gorze w jednym z pomieszczen jest klucz otwierajacy zamkniete dzwi (tez na gorze). wchodzisz do pomieszczenia a tam jest stolik, łóżko, kufer i dzwi (zamkniete) prowadzace do tej wysokiej wieży. ale na stole leży tekst "trucizna krwiopijców". czytamy i uczymy sie wydobywac ta trucizne.

jak ty wipijesz ta miksture to +750 XP a jak mu dasz to +250 za danie i +ileś tam za powiedzenie co on powiedzial dla Saturasa. najlepiej zrobic 2 mikstury
 

KeNZi

Member
Dołączył
27.2.2005
Posty
80
Masz racje, pomyłka - to jest w miksturach specjalnych, ale jak koleś się przekręcił, jak mu to dałem skojarzyło mi się z jakąś porządniejszą gorzałką :mrgreen:.

A dwie mikstury... hmm... pod warunkiem, że kupi się dwa Czarne (?) Pieprze, a one są chyba tylko 2 na całą grę - jeden gdzieś u Bandytów w ich obozie (lub przed obozem) w Jarkhendarze, a drugi u bodajże Zurisa w Khorinis...

Acha - jeszcze jedno pytanie co do stołu alchemicznego:
Miodowy Tytoń - u Abuyina 300 PD, 10 SZ i koleś skupuje miodowy tytoń za 10 SZ każdy
Grzybowy Tytoń - u tego palacza na Farmie Onara - 100 PD
a Bagienny Tytoń dla kogo? i co za niego się dostaje?
 

Saper

Member
Dołączył
22.2.2005
Posty
83
dla ogrodnika przy ratuszu (tam gdzie lord Hagen). a doswiadczenie to zależy od rozdzialu:
I Rozdział - 100PD
II Rozdział - 200PD
III Rozdział - 300PD
IV Rozdział - 400PD
V Rozdział - 500PD

jeden pieprz jest u Zurisa a drugi u Saghity
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom