Czy Tostownica Grzeje Się Szybciej Jak Jest Zamknięta? Ankieta.

Czy tostownica grzeje sięszybciej jak jest zamknięta?


  • Total voters
    0
Status
Zamknięty.

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Cześć. Myślałem sobie parę dni temu wieczorem jak sobie tosty robiłem, czy jak zamknę ten cały toster to szybciej mi się zagrzeje. Doszedłem do wniosku, iż jest to bez różnicy, ponieważ ta jego blacha (czy inne tworzywo, z którego jest wykonana wewnętrzna część) ma taką samą temperaturę, tak samo jak grzejnik w otwartym i zamkniętym pokoju, on grzeje tak samo, ale pokój ma inną temperaturę. Toster i tak musiałbym otworzyć żeby włożyć tosty do zapiekania. Parę minut temu brat i mama kłócili się ze mną, że tak nie jest, no kurde. To przecież jest logiczne. Jak to jest na prawdę? Zaznaczcie na ankiecie, mile widziane wypowiedzi również :) .
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Bez znaczenia, bo toster się uruchamia dopiero jak popchniesz w dół dźwignie. A wyłącza się po określonym czasie wystrzeliwując suche tosty w kosmos.
Co innego opiekacz albo tostownica. Tutaj to bez znaczenia, nagrzewać się będzie tak samo szybko i otwarty i zamknięty. Jak włożysz chleb, lub bułkę do środka i nie zamkniesz klapki to tost się nie przygotuje jak trzeba, ale to przez brak kontaktu z gorącą powierzchnią. Ku*wa, po kij ja to pisze? Każdy wie jak to działa. Ja pier ;p

BTW.
Toster: http://www.megamedia.pl/_p/26/n/tostery-moulinex-toster-tt1030-p26857.jpg
Opiekacz/tostownica: http://a01.cdn.a.pl/zdjecie-28748/opiekacz-romix-sm-18-bialy-sandwich-toster-Full.jpg
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Chodzi mi o tostownicę ;) Tylko, że od zawsze nazywałem to toster hehe. Ale dzięki, że mnie uświadomiłeś w tym co myślę.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
e no jak tostownica to logiczne ze zamknięte, bo grzeje i z góry i z dołu a gdy otwarte to tylko z dołu

edit: mam na mysli tosta

pusta - też grzeje się szybciej ponieważ przy otwarciu nie chłodzi jej powietrze przepywajace dookoła, zamknięta ma ograniczoną ilość chłodniejszego powietrza zatem powinna zagrzać się szybciej
to jak z piekarnikiem, szybciej się nagrzewa gdy jest zamknięty
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Roman... Rozbierz się w domu i postój tak 5 minut. Potem wyjdź na ten 20 stopniowy mróz, tez nago. Gdzie będzie ci cieplej? W końcu ciało wszędzie grzeje tak samo (co nie jest do końca prawdą) tak jak ten twój grzejnik...
Trochę logicznego myślenia. Abi wszystko pięknie wyłożyła. I to nie jest kwestia ankiety, tylko faktów.
Gotując wodę w garnku tak samo nagrzeje się szybciej, gdy przykryjesz go pokrywką, niż bez niej.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Gotując wodę w garnku tak samo nagrzeje się szybciej, gdy przykryjesz go pokrywką, niż bez niej.
Ale temperatura palnika, który podgrzewa tą wodę nie zmienia się :)
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Tutaj wchodzisz już czysto w fizykę czy tez chemię, bo w tym aspekcie te dwie nauki zazębiają się - ilość dżuli jakie daje spalanie danej substancji (jeśli chodziło co o gazową kuchenkę). Zatem tutaj grzeje jakby czysty ogień, i trudno powiedzieć, że ma on jakąś temperaturę, bo nawet nie jest przedmiotem.
Jednak nie ma to się nijak do tostownicy, bo tę nagrzewa zapewne spirala (drut oporowy) chociaż tylko zgaduje na podstawie piekarnika elektrycznego ^^. Ten drut nagrzewając się grzeje płytę powierzchniową tostownicy od wewnątrz. Teraz przypuśćmy, że ty z zewnątrz dmuchasz na nią lodowatym powietrzem z zamrażalki. Te dwie akcje przeciwdziałają sobie co doprowadza do tego, że powierzchnia tostownicy nagrzewa się x razy dłużej bądź wcale. Uj, przecież to proste jak drut.
Czy ty przypadkiem nie trolujesz?
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
[yt]YfNIu2_twRk[/yt]

No i wszystko jasne...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom