Co Po Risenie?

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Tak jak pisaliśmy wczoraj, mamy dla was jeszcze jeden tekst. Dzisiaj zajmiemy się przyszłością Piranha Bytes a autorem tekstu jest Dark Fenix. Jaką drogę obierze PB, jaka gra ujrzy światło dzienne i czy będzie to dalej RPG? Zapraszamy do przeczytania tekstu w rozwinięciu news-a.​

fghxdg.jpg
 ​
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Pierwsze 3 punkty nie wchodzą w grę, co więcej są kompletnie bez sensu. Żadne szanujące się studio nie będzie na nowo robiło gry, które tworzyło 10 lat temu. Byłoby to nieopłacalne i zwyczajnie idiotyczne. 
 
Po co robić Gothic 5 skoro nie powstał nawet Gothic 4? Arcania raz, że nie jest uznawana przez PB jako sequel do Gothica 3, to nawet nie ma w swojej nazwie cyfry "4". A jeśli ktoś uznaję Arcanię za kontynuację, proszę podać swój adres domowy bym mógł odwiedzić cię z młotkiem :trollface:
 
Albo zrobią spinoff Risena albo stworzą nową grę. 
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
PB już zapowiedzieli, że Risen to będzie trylogia (jak jak to miało być z Gothiciem) i że powstanie całkowicie nowa gra i oczywiście znając PB będą same nawiązania do Risena i Gothica.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Nie grałem w R3, ale z tego co ludzie piszą to raczej żadna nowość. I w tym widzę problem.
 
Piranie od Gothic 1 w gruncie rzeczy tkwią miejscu, mowa o klimacie, stylu rozgrywki itd. itp. Jedyne co się zmienia to grafika, a i ta nie powala jak na swoje czasy zazwyczaj w dniu premiery gry. 
 
Dalej, PB zapowiada, że pozostanie dalej w obszarze tego co robili do tej pory. Imho błąd. Stara, gothicowa gwardia już się chyba przejadła ciągle odgrzewanym kotletem. Ja bym chciał czegoś nowego, totalnego odcięcia się od poprzednich gier. Wielki powiew świeżości, nowi ludzie, którzy go wprowadzą, nie wiem. Coś nowego, bo oni ciągle stoją w miejscu, a wiadomo, że stojąc w miejscu, kuwa, cofamy się paradoksalnie.  
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Z tym że obecna PB nie ma praktycznie nic wspólnego z tą, co robiła Gothic. 
 
Też bym wolał by zrobili coś innego, zwłaszcza, że seria RIsen jest jednym rozczarowaniem. Na pewno powinni jednak trzymać się RPGów bo wszystko inne byłoby katastrofą. 
 
Do góry Bottom