Ciekawe Rpg

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Witam

Moglibyście polecić mi jakiś ciekawy RPG w klimacie i mechanice gry oraz świata podobnej do Gothica, Arcanii, Risena, Wiedźmina czy The Elder Scrolls?
 

Crisis

Strażnik Magów Wody
VIP
Redakcja
Dołączył
17.11.2006
Posty
453
Fable - Na PC jest tylko część I i III, bowiem Fable II jest tylko na konsole. Jednak jest to świat fantasy, z oryginalną, wręcz baśniową grafiką. Fabuły wszystkich części też nie są niczego sobie.
Risen - sam się dziwię, że nie ma tego na twojej liście. W końcu ze wszystkich gier, to ta jest najbliższa Gothicom. :p
Gry BioWare - nie każdy lubi gry tego studia. Są to gry proste, z genialną fabułą, ale dla mas, co nie każdemu się podoba. Tytuły jak Mass Effect czy Dragon Age znasz, jednak ja polecam najbardziej Jade Empire. Naprawdę super gra, ze świetną mechaniką gry, dobrą grafiką, z ciekawą koncepcją świata (Chiny i sztuki walk) oraz wręcz super fabuła. Ja byłem zachwycony Jade Empire, szkoda, że ze wszystkich produkcji BioWare, właśnie ta gra jest niedoceniana.
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Co do Fable - moim zdaniem gra jest właśnie zbyt baśniowa, przez co mało realistyczna ( Gothic był realistyczny pod względem świata i postaci .)

ja proponowałbym Spellforce - RPG i RTS w jednym, Two Worlds - w sprawie tej gry zwróć się do Romka
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Gwoli sprostowania: klimatem i mechaniką Fable RÓŻNI się od Gothica i to dość znacząco, jednak ktoś kto lubi Gothica w świecie Fable się odnajdzie, bo to dobra gra.

A gry BioWaru na pewno nie są w stylu Gothica ani Elder Scrolls :D Inna bajka, imho oczywiście.

Z drugiej strony tylko skrytykowałem, a sam nic nie podałem :F
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Więc chyba graliśmy w dwa różne Jade Empire ;)
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Więc chyba graliśmy w dwa różne Jade Empire ;)

True. Tak jak różni się Gothic od Jade Empire, to bardziej nie można w obrębie tego samego gatunku. Nie wiem w sumie jaka to gra, bo nie grałem w nią długo (jakoś mi nie podeszła), ale może do niej jeszcze przysiądę kiedyś.

Ze swojej strony mogę zaproponować mało znaną grę z tego gatunku: Venetica się zwie. To także nie jest zbyt podobne do Gothica, ale powinno ci się spodobać. Choć gra nie powala i do kilku rzeczy można się przyczepić, to da się przy niej całkiem miło spędzić czas. Mnie wciągnęła na tyle, że przeszedłem ją do końca (co w przypadku wielu innych tytułów nie jest takie oczywiste).
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Drakensang może jeszcze być, całkiem klimatyczna giera ;p
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Bitch please - Jade Empire? Inna epoka, ale mechanika podobna.
Chyba grałem w inne Jade Empire skoro mówisz, że jest mechanika podobna do Gothic'a...

Ze swojej strony mogę zaproponować mało znaną grę z tego gatunku: Venetica się zwie.
Grałem, ale nie ukończyłem. Gra mi się bugowała w połowie gry co uniemożliwiało jej ukończenie. Ale nie powiem ciekawa...na początku.

Dragon Age nie wchodzi w grę mam rozumieć?
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Drakensang może jeszcze być, całkiem klimatyczna giera ;p

Drakensang, to też zupełnie coś innego niż Gothic. Inna mechanika gry, inne rozwiązania. Chociażby sposób prowadzenia walki, no i mamy tu do czynienia z drużyną. Ale nie powiem, gra klimatyczna i może wciągnąć.

Gra mi się bugowała w połowie gry co uniemożliwiało jej ukończenie.

Mi śmigała bez problemu, dlatego też ją skończyłem. Jak mówiłem, nic rewolucyjnego, ale całkiem fajna gierka.
 

Crisis

Strażnik Magów Wody
VIP
Redakcja
Dołączył
17.11.2006
Posty
453
Venetica? Niezła, ale ja też miałem z nią problemy. Właśnie gdzieś tak jak pokonałem pewnego umięśnionego, dużego faceta gra mi się zawieszała i z trudem ją skończyłem.
Wiem też, że Jade Empire jest inne od Gothica, ale zasugerowałem właśnie tę produkcję właśnie ze względu na jej klimat i rodzaj rozgrywki, który znacznie się różni od pozostałych gier BioWare.
Dragon Age natomiast nie sugerowałem, bo to już całkowicie odrębne coś. :p Tak samo Drakensang, mimo, że miło skończyłem ją parę razy i zabieram się za kolejną część.

Jednak mimo wszystko najmocniej sugeruję właśnie Jade Empire i wcześniej wspomniane Fable.
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
Fable, Fable, Fable.

Mówcie co chcecie, ale gra mnie oczarowała kilkoma rzeczami. Tym że nie próbuje być na siłę realistyczna, tylko po mimo pewnej wiekowości(jeśli chodzi o 1ke) to grafika jest przyjemna dla oka. Bo jest właśnie taka baśniowa. Taka jest konwencja takie jest założenie, chociażby już jak się popatrzy na głównego bohatera. Mechanizmy zdecydowanie inne niż w Gothicu. No i ta historia. Historia, fabuła. Kawał naprawdę genialnej roboty. Przy tym całkiem przyzwoity świat i gra zmuszająca do wykazania się czasem pewną logiką i umiejętnością klikania.

Zdecydowanie dobre i polecam, a ja wracam teraz do G1 :D
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Risen - sam się dziwię, że nie ma tego na twojej liście. W końcu ze wszystkich gier, to ta jest najbliższa Gothicom. :p

Faktycznie, zapomniałem jej wymienić, oczywiście, jest na liście moich epickich RPGów, zaraz poprawię :)
I dzięki wszystkim za odpowiedzi :)
 

shooX

Ciasteczkowy Potwór
Weteran
Dołączył
3.2.2005
Posty
1514
Ja osobiście polecam Kingdoms of Amalur! Gra świeżo po premierze, zbiera wysokie noty i może okazać się niezłym hitem. Polecam również ze względu na to, że niedługo startuję z serwisem, który będzie właśnie przeznaczony dla fanów KoA.
Tutaj zarzucam Ci gameplay: http://www.youtube.com/watch?v=E3ILahLns1I

Gorąco polecam, gra warta uwagi... Jeżeli czujesz pewny niesmak po Arcanii, to własnie KoA:R pozwoli Ci zapomnieć o bagnie, które powstało z ręki JoWooD.
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
A może Divinity: 2? Ponoć nie takie kijowe jak niegdyś CDA zrecenzowało...
 

Fūri

słit Wojtuśśśśś
Dołączył
17.6.2011
Posty
1077
Ja jeszcze mogę zaproponować Chrono Trigger, ale do tego ci potrzeba albo PlayStation 2 lub Nintendo DS.
 
Do góry Bottom