Ciekawe Miejsca Lub Przedmioty

gut3k

Member
Dołączył
18.9.2010
Posty
35
Tak jak w temacie :) 

Jeśli chodzi o miejsce to znalazłem jaskinie zabezpieczoną metalową kratą, która trzeba otworzyć za pomocą kołowrotu. To jest tajna pracownia Vino (pracownik Lobarta). Wytwarza tam wina zdaje się.  Znajduje się nie daleko kamiennego kręgu w lesie pólnocnym, do którego przy zbieraniu ornamentów musimy z udać się z Laresem (bądź sami). Przed wejściem jest sporo jaszczurów (ok. 8 sztuk).

Nie ma z tym miejscem questa natomiast jest krótki dialog i trochę PD. Dotyczy NPC Vino.




A jeśli chodzi o przedmioty to znalazłem "Pierścień zamorskiej gildii Araxos", który można wykorzystać przy rozwiązywaniu zadania nt. zaginionych ludzi w Khorinis, znajdowałem go za każdym razem jak grałem w G2:NK, a do tej pory nie pamiętam gdzie -.-' .

I jeszcze znalazłem Czarną Rudę. Nie jestem do końca pewien do czego służy jednak zauważyłem, że mogę skakać odrobinę dalej po "zażyciu" jej i mam wrażenie, że w jakiś sposób pomaga w walce.
 

tasiorex12

New Member
Dołączył
18.9.2010
Posty
3
Z tego co mi wiadomo Czarna Ruda spowalnia świat, ale nie ciebie.

Najciekawszym miejscem wg mnie są ruiny w których są Magowie Wody. Ciekawe budynki kultury starożytnej.
A przedmiot... hmm... Szpon Beliara...
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Mnie zawsze intrygował róg z pierwszej części gothica, który znajdywało się na tronie orkowych szamanów. Można było z niego skorzystać. Ten dźwięk za pierwszym razem wydał mi się mocno schizowski zwłaszcza pod osłona nocy :)

Miejscówka to punkt kamienia ogniskującego w kamiennej fortecy :) Z tamtego miejsca można było nocami podziwiać barierę w jej szerokim spektrum.. Robiło wrażenie. Twierdze, ze nadal robi.
 

Razor13

Member
Dołączył
25.8.2010
Posty
55
A moje intrygne miejsca to w g1 po lewej thorusa stronie jest tam taka woda a przy niej wejście na szubienice i tam są bębenki i nie wiem po co one są co będzie grał na nich jak się ktoś bdz wieszał?

W G2 to ta jaskinia w której przebywała gildia złodziei , fajna miejscówka itd..

A natomiast rzeczą jest to jakieś tam nazwa tamburyna którego można znaleźć na końcu gry g2 nie wiem do czego służy ale ta rzecz mnie zaintrygowała :p
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
A moje intrygne miejsca to w g1 po lewej thorusa stronie jest tam taka woda a przy niej wejście na szubienice i tam są bębenki i nie wiem po co one są co będzie grał na nich jak się ktoś bdz wieszał?
Nie, z finalnej wersji Gothica została wycięta scena, w której na scenie gra zespół In Extremo, można to zobaczyć w modyfikacji Mroczne Tajemnice, polecam :)

Natomiast moim ulubionym miejscem jest wieża Xardasa w górniczej dolinie. W 1 części trochę się namęczyliśmy żeby tam dojść, a tak w ogóle to bardzo ładna, górzysta okolica :)

Jeżeli chodzi o dziwne przedmioty to zawsze mnie intrygował miecz Smocza Zguba, który można znaleźć w jaskini na Khorinis. Pilnuje go kilka szkieletów i Pan Cienia. Oraz Orkowa Zguba, ciekawiej by było gdyby te miecze były dostępne tylko w swoich kryjówkach, a nie równolegle u kupców. :p
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Jeśli chodzi o miejsce to znalazłem jaskinie zabezpieczoną metalową kratą, która trzeba otworzyć za pomocą kołowrotu. To jest tajna pracownia Vino (pracownik Lobarta). Wytwarza tam wina zdaje się. Znajduje się nie daleko kamiennego kręgu w lesie pólnocnym, do którego przy zbieraniu ornamentów musimy z udać się z Laresem (bądź sami). Przed wejściem jest sporo jaszczurów (ok. 8 sztuk).

Nie ma z tym miejscem questa natomiast jest krótki dialog i trochę PD. Dotyczy NPC Vino.
To się nazywa bimbrownia Vino, mówi nam o niej farmer na farmie Lobarta. I kratę otwiera się za pomocą łoju kretoszczura, inaczej nie otworzysz.

A jeśli chodzi o przedmioty to znalazłem "Pierścień zamorskiej gildii Araxos", który można wykorzystać przy rozwiązywaniu zadania nt. zaginionych ludzi w Khorinis, znajdowałem go za każdym razem jak grałem w G2:NK, a do tej pory nie pamiętam gdzie -.-' .
Jest to przedmiot questowy do rozwiązania imienia handlarza bronią, posiada go bandyta na moście za farmą Akila.

I jeszcze znalazłem Czarną Rudę. Nie jestem do końca pewien do czego służy jednak zauważyłem, że mogę skakać odrobinę dalej po "zażyciu" jej i mam wrażenie, że w jakiś sposób pomaga w walce.
Czarna ruda działa jak bagienne ziele po wypaleniu, lecz ty nie spowalniasz a poruszasz się szybciej od innych.

Co do ciekawostek daleko za farmą Onara jest stare obozowisko zamieszkałe przez 2 szkieletów wojowników (czy jak im tam) oraz 3 szkieletów pomniejszych. Można tam znaleźć dobry długi miecz, nawet dobry na początku gry.
 

auditore09

New Member
Dołączył
5.12.2010
Posty
19
Z ciekawych miejsc mogę wymienić kryptę w kaplicy na farmą Onara (tą głębiej w las), kryjówkę gildii kradzieji, górska twierdzę w GD. Ciekawe są też napisy na nagrobkach po cmentarzach. W jarkendarze na bagnach jest jedyna w grze drabina.
Wartym uwagi przedmiotem jest pewna mikstura zdobyta przeze mnie za pomocą kodów. Nazywała się chyba mikstura szczęścia czy jakośtak, w każdym razie po jej wypiciu pojawiał się filmik o tym, jak Kruk zamyka się w świątyni Adanosa i otrzymywało się już zadanie z dostaniem się do tejże świątyni. Kodem insert armor można przywołać worek, w którym są wszystkie pancerze z G2 i G2NK. Kodem insert itlstorchfirespit (tak, bez odstępów) da się przyzwać pochodnię dzięki której Bezi dmucha ogniem. Nadaje ona też się do robienia ogniska :) Instnieje też tzw. magiczna szata, czyli szata Xardasa tyle że płonąca. Są w grze też różne instrumenty. Kody na nie można znaleźć w necie.
Przeszukując pliki gry natrafiłem na ciekawe zwierzę. Kod na nie to insert stonepuma. Wkleiłbym screena, ale chwilowo nie mam zainstalowanej tej gry.
 

rado96xd

Member
Dołączył
5.10.2010
Posty
201
Ciekawym miejscem obóz bandytów w G2 NK. Bandyci mogą zbierać rośliny co im sprzyja w robieniu trunków lub napojów leczniczych. Bandyci mogą się łatwo bronić w obozie przed atakami najróżniejszych najeźdźców. Fajny widoczek miała farma Bengara od strony drogi :).
 

Szef Poszukiwaczy

New Member
Dołączył
10.7.2011
Posty
18
znalazłem groby na cmentarzu za farmą Onara
-Kosmiczny krasnolud
-ktoś tam (no chodź dziecinko..,) niepamiętam kogo wspominał bezio... -_-
 

Dearien

Member
Dołączył
27.12.2011
Posty
222
Z miejsc, które wydały mi się ciekawe, to mogę wymienić puste obozowisko na wielkiej górze, na bagnach w Jarkendarze. No i twierdzę bandytów w Khorinis. Z miejsc, które spodobały mi się wizualnie, to bezsprzecznie mogę powiedzieć o obozie piratów i ruinach budowniczych w całym Jarkendarze.

A przedmioty? Chyba nie mam niczego, co jakoś niesamowicie by mnie dziwiło. Z wyjątkiem czarnej rudy, ale o niej już powiedziano.
 

Satarpl

New Member
Dołączył
24.2.2011
Posty
3
Najciekawsze miejsce hmmm...Pustynia w zaginionej krainie budowniczych w dodatku na jest tam małe autko z podpisem "Zawsze chciałem zrobić grę o samochodach" :D .To mnie dobiło :lol:.
 

Ertix

New Member
Dołączył
27.5.2013
Posty
10
W grze jest multum ciekawych miejsc, w kanionie Jarkendaru możemy znaleźć świecący się na niebiesko szkielet - w sumie to on mi jakoś najbardziej utkwił w pamięci :D No i tabliczka za palisadą orków z notatką od twórców ^^ A najbardziej ciekawą rzecz dla mnie jest czaszka którą możemy znaleźć w wodzie przy obozie piratów - do niczego nie służy i jest guzik warta, ale chyba warto wspomnieć o jedynej czaszce którą można podnieść :D No i głowa bloodwyna, fajnie zrobili że z upływem rozdziałów coraz bardziej gnije - i wpływa na wygląd naszych roślin w ekwipunku :p (ale ich efekty zostają)
 

Valgor

New Member
Dołączył
23.2.2016
Posty
10
Najciekawsza krainą według mnie jest Jarkendar.
 
Szkoda że to takie typowe nabijanie tych 10 postów :< AS.
 
Do góry Bottom