Chromanin

Status
Zamknięty.

Dragunov

Member
Dołączył
27.12.2009
Posty
33
Chromanin​

Czymże jest ów Chromanin? Otóż jest to wielka zagadka. Chromanin to nazwa zbioru tajemniczych ksiąg, a raczej pamiętników napisanych przez nieznajomego nam człowieka. Możliwe, że wziął on swą nazwę od imienia autora.

W istocie jest to 6 tomowy pamiętnik, w którym są umieszczone wskazówki co do kolejnych tomów. Prócz nazwy tomów ksiąg jest to też nazwa misji, a raczej zabawy w podchody.

Pierwszą księgę znajdujemy w wieży mgieł w Kolonii Karnej, w świecie pierwszej części Gothica. Pilnuje jej, a właściwie posiada ją szkielet-mag znajdujący się w podziemiach wieży wraz z grupą szkieletów-wojowników.

32530914ne8.jpg

Jej treść brzmi: "Ten, który zechce wyrzec się ścieżki występku i błędu i zechce podążać drogą prawa i porządku, pozna prawdziwe źródło mojej potęgi. Dane mu będzie użyć jej, by skruszyć ogniwa tego świata i posiąść najważniejszą z nagród - Chromanin." – Wnioskując z treści Chromanin jest czymś odległym od szarych ludzi, że do jego zdobycia potrzeba jest niebywała potęga. Jednak tylko ludzie prawi mogą ją posiąść. Jest to pewnego rodzaju skarb, jak legendarny Excalibur.
W pierwszym tomie znajdziemy również wskazówkę: "Mędrzec stara się zobaczyć sprawę w jej całości, nim zdecyduje się podjąć trudy wyzwania."

Ta wskazówka ma zaprowadzić nas to zniszczonej cytadeli orków wysoko w górach. Tam znajdujemy drugą księgę której treść brzmi: „Wizje Chromaninu, tajemne głosy z zamierzchłej przeszłości, rozjaśniły mój umysł. Nie porzucę ich za żadne skarby tego świata. Mój los będzie odtąd związany z nami." – Treść wskazuje, że Chromanin jest czymś bardzo starym, autor miał wizje, co może wskazywać, że Chromanin jest miejscem a nie przedmiotem.
Wskazówka z drugiej księgi: "To, co kiedyś rozdzielono, zostanie znów połączone po bolesnej chwili rozłąki." Trzeci tom znajdziemy na wyspie zamieszkałej przez topielce. Jej treść brzmi: "O, starożytni Bogowie! Jak to możliwe, że niegodny śmiertelnik, jakim bez wątpienia jestem otrzymał tak cenne dziedzictwo waszej potęgi! Obym tylko nie zabłądził słowem lub uczynkiem i nie stracił mego skarbu!" – Treść pokazuje Chromanin jako dziedzictwo potęgi bogów, oraz umacnia w przekonaniu, że jedynie człowiek prawy może stać się dziedzicem. Autor zdaje się być opętany.
Wskazówka z tej księgi: "Mądry rybak próbuje czasem szczęścia po drugiej stronie jeziora."

Czwarty tom znajduje się po drugiej stronie stawu nieopodal Nowego Obozu. Jego treść brzmi: "Nie śmiem nawet marzyć o znalezieniu się pobliżu potężnego Chromanina. Dni płaczu odeszły w niepamięć. Tak niewiele dzieli mnie od osiągnięcia absolutnej perfekcji!" – Autor wyraźnie zwątpił w znalezienie Chromaninu, lecz jest był bliski osiągnięcia osobistej doskonałości.
Wskazówka: "Zapomniano już czyny tych, co niegdyś weszli na pokład."

Piąty tom znajdziemy w pobliżu rozbitego statku na plaży przy wieży mgieł. Treść piątej księgi: "Ale nie będę sam kroczył po tej ścieżce. Zaszczyt przypadł mi, ale muszę podzielić się mą potęgą z tymi, którzy okażą się godni, by podążyć w moje ślady. Mam tylko nadzieję, że mnie odnajdą." – Autor szukał towarzysza z którym mógłby się podzielić darem od bogów, więc napisał te księgi.
Ostatni wskazówka: "Znajdziesz mnie tam, gdzie wszystko się zaczęło." – wieża mgieł. Jednak w wieży odnajdujemy tylko zwłoki autora i kolejną księgę. Tym razem pustą. Po przeczytaniu atakują nas szkielety.

mapakoloni.jpg

Podsumowując informacje znalezione w księgach i przypuszczenie, że autor nie był normalny możemy stwierdzić, iż ów Chromanin jest „czymś” wyimaginowanym przez człowieka, który twierdził iż jest prawie idealny, a poległ w walce ze szkieletami. Jednakże sam Chromanin jest tak tajemniczy, że nie możemy być pewni na 100% czym on jest dopóki w innych częściach Gothica nie pojawi się ktoś, lub coś związanego z nim. Możemy postawić 2 hipotezy:
1.Chromanin doprowadził pisarza do zguby – najbliższa prawdy. Dowodem są zwłoki.
2.Chromanin jest czymś tak potężnym, że pozwolił autorowi uciec poza barierę. Denat jest niedoszłym wspólnikiem autora, bądź ofiarą którą musiał złożyć by stać się jego posiadaczem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom