Choroba Xxi Wieku

Status
Zamknięty.

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Co według was jest chorobą (niedosłownie) XXI wieku? Co sprowadzi, że ludzie się zatraca.

Dlamnie najwiekszą "chorobą" naszego stulecia jest ludzka głupota i niemożność.
Człowiek, jest bardzo głupi, gdyż ma wiele słabości i nie potrafi sobie poradzić z różnymi sytuacjami, które go przerastaja. Ludzka inteligencja jest na wymarciu jak mówi opis GG jednego z mądrzejszych ludzi tego forum. Człowiek i jego wady są dlamnie obiektem wielkiej irytacji dzieki, której napałam się wielką energią, żeby ustrzec się tego co ich już dosiega. Przez pryzmat widze jak ludzie traca rozum i nie potrafia sobie poradzic z otaczajacych ich swiatem. Podróż człowieka dąży za pieniądzem ale co się stanie jak bedzie miał ich wiecej? Stoczy sie ku zatraceniu... To jest według mnie najwieksza chorba naszego stulecia dzieki, której nasz świat dąży ku zniszczeniu
smile.gif


I prosze was wypowiadajcie sie na temat
biggrin.gif
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
Głupota ludzka też jest wielką chorobą, ale ostatnio słyszłem w wiadomościach na TVP1 o "ptasiej grypie", przerażają mnie te wszystkie statystyki ludzi przez to gówno zarażonych, może to sprowadzić na nas jakąś zagłade, mówili że może umrzeć nawet do 50.000.000 ludzi co zupełnie wystarczy aby wybić nas Polaków. Może powstać nawet pandemia czyli epidemia na skale światową !!!
Mam nadzieje że szybko wymyślą na to jakoś sczepionke. Zapomniałem dodać że wirus może zmutować się mieszając z naszą ludzką grypą co było by naprawde groźne.

Nie jedźce kurczaków !!!
tongue.gif
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
QUOTE (cichy @ 24-08-2005, 12:20) ale ostatnio słyszłem w wiadomościach na TVP1 o "ptasiej grypie", przerażają mnie te wszystkie statystyki ludzi przez to gówno zarażonych, może to sprowadzić na nas jakąś zagłade, mówili że może umrzeć nawet do 50.000.000 ludzi co zupełnie wystarczy aby wybić nas Polaków.
Racja... tym bardziej, że choroba ta ( jak mówią media ) przekroczyła już Ural czyli jest już w Europie. Mam nadzieje że to g**** do nas nie dotrze.

A co do innych chorób to jest ich mnóstwo. Chociażby takie siedzenie przy komputerze. Nie mówie o osobie, która siedzi czasem żeby pogadać albo coś ściągnąć lub napisac ale o osobach, które non stop gapią się w ekran i nie mogą sie oderwać. To troche lekka przesada.
 

EdGaR

Member
Dołączył
3.3.2005
Posty
853
Choroby XXI wieku (moim zdaniem) :

---> ptasia grypa... sądze to samo co moi poprzednicy,
---> komputery... internet... ile osób spędza na tym czasu i ile czasu... widziałem gościa który grał w WoW'a 143 h w tygodniu, a tydzień ma z 165 h...
---> ludzka głupota... zwłaszcza u prezydentów i w rządach...

Pozdro all
 

Harves

Debile
Dołączył
20.7.2005
Posty
120
Moim zdaniem chorobą XXI wieku jest ptasia grypa ponieważ zabiła tyle ludzi ze szok a to jeszcze przez pier$%$^%& kurczaki ! ... a na drugim miejscu głupota ludzka ... niedawno na plaży jakis koles ukradł mi majtki -- dowód głupoty ludzkiej ...
wink.gif
 

s_e.b_a

Active Member
Dołączył
13.2.2005
Posty
1253
Chorobą XXI wieku nie wątpliwie jest otyłość... W ciągu roku za jej sprawą umiera większa ilość ludzi niż na ptasią grypa w całej historii. Dotyczy ona każdego rejonu świata. Nie ma na to szczepionki wszystko zależy od jakże słabej woli człowieka.


Na pewno trzeba jeszcze wspomnieć o wirusie HIV, cukrzycy, nowotworach. Jest jeszcze malaria, która zabija wielu mieszkańców Afryki.


Głupota nie jest chorobą... To sie ma albo sie tego nie ma. To jest jak powołanie do życia w roli duchownego z tym się trzeba urodzić.
smile.gif



Ale jako że w temacie chodzi o : QUOTE Co według was jest chorobą (niedosłownie) XXI wieku?

Nie wątpliwie głupota niszczy nasz świat... Ogromnym problemem jest również krótkowzroczność.. Ludzie nie myślą, jakie konsekwencje w przyszłości wywołają ich czyny i decyzje które podejmuje obecnie. To jest najgorsza choroba XXI w.
 
E

eMzi

Guest
Mówicie o chorobach fizycznych a mam wrażenie, że Kacperex chciał abyśmu mówili o chorobach nie jako takich (np. grypa) tylko w przenośni (np. ludzka głupota).
Jesteś chyba dopiero drugą osobą, która mnie w pełni zrozumiała
tongue.gif
- Kacperex

QUOTE Człowiek i jego wady są dlamnie obiektem wielkiej irytacji dzieki, której napałam się wielką energią, żeby ustrzec się tego co ich już dosiega.
Każdy człowiek ma wady i tak będzie do końca świata.

QUOTE Podróż człowieka dąży za pieniądzem ale co się stanie jak bedzie miał ich wiecej? Stoczy sie ku zatraceniu..
Większość ludzi (nie mówię, że wszyscy, ale większość) dąży do tego, by mnożyć swe bogactwa materialne. Cool, to jest dobre jeśli jesteś biedny; nie masz forsy na jedzenie, na czynsz etc.. Ale jeśli robisz to tylko po to żeby być lepszym od innych to, to jest już chore i głupie.
Sam też chcę być bogaty. Dlaczego? Bo myślę, że będę wtedy będzie mi się lepiej żyło (chociaż teraz nie mam powodów do narzekania).

QUOTE Chociażby takie siedzenie przy komputerze. Nie mówie o osobie, która siedzi czasem żeby pogadać albo coś ściągnąć lub napisac ale o osobach, które non stop gapią się w ekran i nie mogą sie oderwać. To troche lekka przesada.
Najlepsze jest to, że osoby uzależnione od kompa mówią, że wcale nie są uzależnione i mogą rzucić komputer kiedy tylko zechcą. Z relacji niektórych ludzi z Forum i Czatu (G.Up); którzy wypłakiwali się, że przez tydzień! nie mogli grać na kompie i strasznie z tego powodu cierpieli; wiem, że uzależnienie obejmuje co raz więcej ludzi.
Teraz coś ode mnie:
Dla mnie największą i najgorszą chorobą jest to, że ludzie dbają tylko o własny interes. Ja wiem, że nie można ciągle pomagać innym zapominając o sobie, ale głupim jest totalne olewanie innych. Najlepszym przykładem na to są nasi kochani politycy. Oni powinni pracować dla dobra ogółu (czyli nas), a tymczasem ich interesuje tylko to jak napchać sobie kieszenie forsą. Póki do władzy nie dojdą ludzie, którzy potrafią to zmienić to w Polsce ciągle będzie tak jak dzisiaj lub nawet gorzej.
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
Dla Mnie największa epidemia to ludzka głupota w trio ze światową organizacją i społeczeństwem

te trzy elementy wzjaemnie się napędzają

Chodzi Mi o te wszystkie obowiązki(system), czyli chodzenie do szkoły a potem praca dla pieniędzy, które potem trafiają do państwa, państwo przeznacza na ludzi i Swoje wydatki, ludziom sie to nie podoba i powstają jakieś społeczne mutacje(jak Ja to nazywam)-oliwy do ognia dodaje telewizja, komputery i muzyka. Te "mutacje" szkodzą reszcie społeczeństwa i jest jeczsze gorzej, a im gorzej tym towrzy się jeszcze więcej mutacji społecznych, z czasem te mutacje stają się społeczeństwem i społeczeństwo tworzy głupote, a potem ta głupota idzie do władzy, nie ma szns na ujawnienie inteligencji, gdyż głupota jest większa liczebnie i niszczy orginalność-czyli inteligencje. Jak widać przez takiego coś dążymy do samozagłady lub całkwitwego wyssania mózgów z ludzkich czaszek(jak to fajnie ujął przywódca hobgoblinów z baldura "Kolejna banda durniów z pięściami większymi niż mózgi").
 
Dołączył
27.12.2004
Posty
713
Według mnie najwiekszą chorobą XXI wieku jest rzadza pieniądza , bo przecież wszystko sie koło tego toczy , każdemu zależy na tym żeby miał jak najwiecej kasy , oczywiscie nie mówię że ludzkość powinna żyć w ubóstwie , bo też nie o to tu chodzi , tylko nie powinno to wygladać w ten sposób że ktos żyje już w dostatku , a nadal walczy z całych sił(przeważnie kosztem innych) o jeszcze wieksze bogactwo , również sprawa bogacenia się doprowadza do wielu pochopnych i bezsensownych decyzji, więc tak podsumując w sumie wszystko podchodzi pod tą jedna "chorobe" o której wszyscy pisali ludzką głupote. Jest to przykre , ale prawdziwe.
dry.gif
 

ozi

Athlete
Weteran
Dołączył
29.8.2004
Posty
1047
Buhehehe... To, że ludzie są słabi nie znaczy, że są głupi - to dwie całkiem inne rzeczy. Ale masz racje, że gonią za pieniędzmi. Chyba każdy chce zrealizować swoje marzenia, a teraz praktycznie jest wszystko możliwe tylko niestety money, money, prawda? Marzysz o lotach w kosmos? Daj kilka milonów. Chcesz być nie śmiertelny? Daj kilka milionów, a poeksperymentujemy i damy Ci znać jak się nam uda : P Teraz się to wszystko tak odbywa.

Kiedyś było inaczej, bo nie było tak rozwiniętej cywilizacji, technologi. Ludzie nie zaprzątali sobie głowy za ile setek lat zderzą się gwiazdy tylko czy moja córka przeżyje do jutra! A teraz, kiedy praktycznie możemy wyleczyć wszystkie choroby (tylko kase trzeba mieć =.='), kiedy można manipulować swoim rozwojem poprzez genetykę, ludzi rypią klęski głodu, choroby itp... Wolą się gapić w gwiazdy. Nie, żeby to było złe, ale właśnie przez to olewatorstwo sami siebie załatwimy.
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
XXI wiek sie zaczął dopiero co i nie odznaczył się niczym nadzwyczajnym, no bo przecież zjawiska w Iraku chociażby to dla świata nic nowego.
Głupota towarzyszyła ludziom od kiedy z drzew zeszli.
Największym problem ludzi od dawna jest cywilizacja i wszystkie jej wytwory. Może sobie aż tak tym nie szkodzimy ale rozwalamy Ziemie.
Po prostu: ludzie są nowotworem na tkance Ziemi.
 

Megarion

El Presidente
Dołączył
25.9.2004
Posty
1824
choroby XXI, hmmm
krótko - rządza pieniądza.
Z niej właśnie wychodzi korupcja, morderstwa, dzisiejszy stan polityki i setki większych i mniejszych przestępstw.

Z tego wychodzi również bieda, która jest napędem do kradzieży i pobić w blokowiskach i w slumsach (może trochę przesadziłem, w Polsce nie ma chyba slumsów). Po prostu polityk dostaje w łąpę od jakiegoś "uczciwego" przedsiębiorcy i pod niego przystosowuje prawo. Smutne lecz prawdzie.
 

bobek_666

sex beast
Weteran
Dołączył
30.8.2004
Posty
1130
Główna chorobą XXI w. jest chyba zapominanie o rzeczach nadrzędnych. Ludzie biegają zapracowani //Buhehe... Nie w Polsce ; P - ozi//może Cię to zdziwi, ale ten problem coraz bardziej zaczyna dotykać Polaków. Mówie oczywiście o ludziach z wyższym wykształceniem. , rządni pieniądza. W tym chaosie takie sprawy jak rodzina zostają odsunięte na drugi plan.
Statystyki wyraźnie wskazują, że co rok jest co raz miej dzieci. Cywilizacja biegnie do przodu...byle by tylko umiała potem wychamować (metafora taka).

Cóż jeszcze...napewno komputery wśród młodzierzy. Sześć, siedem h dziennie to nic. Przynajmniej dla mnie. Rzadko wychodze na dwór...kiedyś grałem w piłke nożną , kosza...wszystko. Teraz? Nic. Ten problem wiec dotyczy tez mnie.
 

Paladyn7

Member
Dołączył
3.8.2005
Posty
49
*Chciwość!! To dopiero choroba. Przez kiepskie kierowanie krajową gospodarką źle się dzieje w naszym kraju.
*Słaba wola powoduje upadek ludzkiej moralności.
Nasz świat przeżył wiele chorób to może i następne wytrwa.

Gdyby politycy chociaż zrobili coś dla kraju.
rolleyes.gif
(Marzenia)

Oby ludzie pomyśleli trochę o bliźnim, a nie tylko o sobie.
 

zino

Member
Dołączył
17.6.2005
Posty
49
QUOTE niedawno na plaży jakis koles ukradł mi majtki


To rzeczywiście głupota


A moim zdanie chorobą XXI w jest lucka chciwość i nie wrazliwość na innego człowiek
Przykład Politycy

Dostaja nie wiadomo jakie pensie i zaden nie zrezyguje z nie o nie tylko od ludzi
coraz więcej
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
Największą chorobą XXI wieku, moim zdaniem jest brak szacunku do innych ludzi, brakuje w tych czasach takich rzeczy jak: honor i przyjaźń, co owocuje coraz to nowymi plonami złodziejstwa czy innego rodzaju przestępstw. A tak apropo to brakuje w polsce taskiej prawdziwej rodzinny mafijnej (nie takiej jak polska mafia czyli kilku dresów z bejsbolami) która zrobiła by tu porządek.
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
Z chorób takich prawdziwych to nie wątpliwie AIDS i wszelakie nowotwory, na te choroby ludzkośc próbuje znaleśc lekarstwo od dawna, ale ja licze że się to uda i będzie można uleczyc te miliony ludzi zarażonych tymi chorobami.

A z takich "chorób" to nie bede orginalny. ostatnio ludzka głupota przeraża. no ale cóż począć żyjemy w takim społeczeństwie i z takimi ludźmi że jest naprawde cięzko
wink.gif

ale moze czasy się zmienią ;]
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
QUOTE (Godfather @ 25-08-2005, 21:09) Największą chorobą XXI wieku, moim zdaniem jest brak szacunku do innych ludzi, brakuje w tych czasach takich rzeczy jak: honor i przyjaźń, co owocuje coraz to nowymi plonami złodziejstwa czy innego rodzaju przestępstw. A tak apropo to brakuje w polsce taskiej prawdziwej rodzinny mafijnej (nie takiej jak polska mafia czyli kilku dresów z bejsbolami) która zrobiła by tu porządek.
Oj brak szacunku mnie przeraża! Jest to nie do pomyślenia, że coraz to młodsze osoby "jadą" starszym osobą itp ( choć sam tak robię
smile.gif
) Nikt nikogo nie sznuje a to sprawa wychowania i otoczenia ale nic na to nie poradzimy.
A co do rodzin mafijnych to się za dużo filmów na ogladałes i zejć na ziemie.
 

s_e.b_a

Active Member
Dołączył
13.2.2005
Posty
1253
QUOTE A tak apropo to brakuje w polsce taskiej prawdziwej rodzinny mafijnej (nie takiej jak polska mafia czyli kilku dresów z bejsbolami) która zrobiła by tu porządek.

Buhahaha nie bądź śmieszny.... Naprawdę sądzisz ze mafia jest dobrem... Przecież mafia utrzymuje się z wymuszeń, prostytucji, handlu żywym towarem i narkotyków. Uważasz ze to jest dobre?? Jeśli tak to żal mi Ciebie. Tak jak powiedział Kacperex na oglądałeś się filmów o mafii i myślisz, że to jest zbawienie dla świata. Piszesz, że brak szacunku powoduje fale przestępstw a zaraz potem piszesz ze Polsce przydałaby się mafia (wielka organizacja przestępcza) Sam sobie zaprzeczasz.

Twoja wypowiedź przypomina mi słowa mojej ciotki Powiedziała, że "dobrze, aby Hitler wrócił on by nam pokazał" Twoja wypowiedź jest utrzymana w podobnym "nastroju" I właśnie takie podejście do życia jest jedna z największych "chorób" XXI wieku
 

Blizna

Member
Dołączył
10.3.2005
Posty
592
QUOTE brakuje w tych czasach takich rzeczy jak: honor i przyjaźń, co owocuje coraz to nowymi plonami złodziejstwa czy innego rodzaju przestępstw
Czy naprawde uważasz że brak honoru i przyjazni jest przyczyną złodziejstwa itp?
Mylisz sie to bieda to powoduje gdyby nie było biedy niebyło by przestępczośći i jest to jedna z największych chorób ludzkich "pieniądz" to on jest zródłem całego zła moge wręcz powiedzieć że jest to wytwór szatana.

Od właśnie Pieniędzy powstała korupcja która jest np największą chorobą naszej Polski.
Moge otwarcie powiedzieć że skorumpowany jest cały kraj od polityków poprzez służbe zdrowia,policje(na własnej skórze sie przekonałem), sport w tym przedewszystkim piłka nożna itp,itd niewarto pisać nawet o tym bo tylko sie denrwuje.

A co do Godfather to zejdz na ziemie tak jak ci inni powiedzieli bo masz beznadziejną ideologie...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom