Bardzo Duże Zdjęcie.

Status
Zamknięty.

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Ostatnio wpadłem na dość dziwny pomysł ozdobienia sobie pokoju. Mam dużo pustych ścian i nie mam co na nich zawiesić. Dlatego wymyśliłem żeby drukować zdjęcia na drukarce i przykleić do ściany. Tak, wiem dziwnie to brzmi, ale może akurat efekt końcowy będzie całkiem miły dla okna. W każdym razie nie o to chodzi, chodzi o to że potrzeba zdjęcia które jest bardzo wielkie. Bardzo bardzo wielkie, tak żeby zmieściło się na kilku kartkach A4.

Zna ktoś portal na których dostępne są takie zdjęcia? Mogą być panoramiczne, lub nie. Chciałbym tylko posprawdzać czy to w ogóle ma jakiś sens.
Podzielcie się, jak coś znacie.

Pozdro.
 

Silden

RPG'owiec
VIP
Dołączył
10.12.2008
Posty
1766
Wystarczy zwykłe zdjęcie powiększyć w jakimś programie i drukować. Proste. ;d
// Nie karćcie za krótkiego psota, ale co mam dopisać?
Coś więcej.
EDITDOWN: U mnie jakoś nie traci jakości. Ale widać to ja mam jakiegoś głupiego Gimpa albo Photoshopa. ;p Albo mi się zdaje.
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Shawn - powiększyć zwykłe zdjęcie? No nie wiem czy dobrze to sobie przemyślałeś, bo powiększając zdjęcie np w photoshopie traci się jakość ;]. Na pewno da się to jakoś zrobić, przecież są ogromne zdjęcia na bilbordach, ale z tym już trzeba by się udać do jakiegoś studia.

Mój kuzyn ma na ścianie coś takiego i wygląda naprawdę świetnie. Jeżeli chcesz dobre zdjęcia, to pewnie będziesz musiał zapłacić, żeby dostać je w dużych rozmiarach, aczkolwiek znajdą się serwisy z darmowymi - choćby tapety na pulpit - niektóre są ciekawe i pewnie dałoby radę je wydrukować.


Edit: Shawn - w takim razie Ci się zdaje ;]. Tylko grafika wektorowa nie traci na jakości gdy się ją powiększa (co to jest? zapraszam do googli ; p). Dodaj jakieś 1000 pikseli do zdjęcia i zobaczysz jak spadnie jakość.
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Shawn, powiększanie zdjęć jest bez sensu, nie chce mieć pikseli na ścianie.

AS, ta fajne, możliwe. Ale ja chce to zrobić po kosztach, lub nawet za free, a nie kupić. Już mam źródło które mi o wydrukuje za friko, więc szukam tylko bardzo dużego zdjęcia które mi się spodoba.

Jedyne co znalazłem obecnie to panoramę 360* Londynu, wykonaną aparatem 80 giga pixelowym, może z tego zrobię wzór, kto wie.
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Feo, jeśli znajdziesz obrazki w grafice rastrowej, to czemu nie, możesz je powiększać do woli.

Generalnie co do drukarni, to nie przyjmują zwykłych, pojedynczych zleceń. Cena którą może przyjąć normalny człowiek zaczyna się od około 2000 sztuk... a to chyba trochę za dużo i kasy i zdjęć, nie?
W każdym razie licz się z tym, że żadna normalna drukarnia nie wydrukuje ci kilkudziesięciu obrazków w cenie, powiedzmy, stówki.
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Ale kto mówił o drukarni. Mam załatwione drukowanie za darmo, więc tym się nie przejmuje.

Grafiki rastrowe też mnie nie interesują za bardzo. Po prostu chce znaleźć serwis gdzie są duże zdjęcia. Nie szukam kombinowania z małymi zdjęciami. Jak nie znacie takich serwisów to nie wymyślajcie mi proszę sposobów jak powiększyć małe zdjęcie czy coś w tym stylu, bo nie potrzebne mi to. Chcę zrobić ładne zdjęcie na ścianie, specyficzną metodą, to wszystko.
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
http://awesomewallpapers.files.wordpress.com/2009/10/ws-2.jpg
http://uccfs.paran.com/PUD/na/ujisu/IMG/20090928/1254093890_200909280825475643244001_0.jpg

To takie dwa wygooglowane, ale...
miałem kiedyś parę stronek podróżników, myślę, że na takich właśnie blogach ekspedycyjnych powinieneś szukać zdjęć, bo częstokroć takie osoby posługują się wysokiej klasy aparatami fotograficznymi, stąd rozmiary rzecz jasna :p. Często mają krajobrazy na których naprawdę można zawiesić oko :)
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Cena którą może przyjąć normalny człowiek zaczyna się od około 2000 sztuk... a to chyba trochę za dużo i kasy i zdjęć, nie?

Gupoty gadasz:
1. Szwagro ma zdjęcie swojego pierworodnego w rozmiarach coś koło 1.3 x 1.5. Zdjęcie robione lepszą lustrzanką, więc wygląda ok. Wydrukowane w drukarni.
2. Na studniówkę zamawialiśmy kilkanaście fotografii Paryża, rozmiary jeszcze większe, tyle, że jakość gorsz. Też zamawiane w drukarni.
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Znajomy podesłał mi na facebooku taką stronkę

http://www.sxc.hu/

Chyba właśnie o coś takiego mi chodziło. Ale popatrzę też na te stronki podróżników jak mówisz, może i tam coś ciekawego też się znajdzie.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
http://wall.alphacoders.com/

polecam. Rozmiarówki są duże.
Część zdjęcia / Część grafiki.
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Znam tą stronkę od dawna, ale tam są tapety na pulpit w większości. Tego nie szukam, ale dobrze że podałeś ją bo zgubiłem zakładkę po formacie i nie mogłem sobie przypomnieć jej nazwy ; )
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
Raczej Cię to nie urządzi, ale jako ciekawostkę podam: http://legionisci.com/Gigapanorama_Legia_Warszawa-FC_Den_Haag_10_10_10/#view.hlookat=-0.1443&view.vlookat=-0.005&view.fov=0.0065
Największa gigapanorama wykonana podczas meczu na świecie :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom