Atlas Chmur

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
http://www.youtube.com/watch?v=VHtQT650zfg

Powoli chyba zaczynają to u nas grać. Jeżeli ktoś się wybiera, będę wdzięczny za napisanie coś o tym filmie (oczywiście bez spoilerów).*

*Nie lubię dyskusji na filmwebie itp.
 

Nauczyciel

Martwy Pluszak
Weteran
Dołączył
12.11.2006
Posty
2497
trailer mnie nie ruszyl
do kina pewno tez nie pojde
zobacze w telewizji za dwa lata
i machne reka bo film bedzie takise

#mojemysli
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
Rusze się, trailer mnie trochę poruszył. Jak obacze to się podzielę opinią.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
ja na pewno obejrzę, ale nie w kinie, poczekam aż będzie dostępny na dvd :)
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
To pewnie nikogo z nas na tym nie było?
Mnie w sumie też, chociaż planowałem.

Jeśli jednak ktoś był, cieszyłbym się z małej opinii, bo w sieci można spotkać skrajne odczucia po filmie.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
True. Wczoraj go zmęczyłem ;D Długi strasznie jest, ponad 3 godziny seansu.

Przez większość filmu musisz sklejać wątki ze sobą bo akcja jest prowadzona w 4-5 rzeczywistościach przez innych bohaterów, aczkolwiek granych przez tych samych aktorów.(niektóre charakteryzacje są pro :D) Przez długi czas zastanawiasz się, o co chodzi ale pod koniec wszystko ubiera się w jedną całość. Wydaje się, że to taki film motywator. Przekazuje uniwersalną wartość, że mimo bycia jednostką masz moc, by zmienić odwiecznie ustalony porządek, bo "czymże byłby ocean bez kropel" :trollface:

W sumie trochę naiwne to przesłanie, aczkolwiek jestem zadowolony z filmu. d*py mi nie urwał ale zaiste ciekawa to pozycja do zobaczenia, nie odczuwam bym zmarnował czas. Jedynie trochę mnie znużył długością.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Spodziewałem się czegoś bardziej ambitnego. Jak matrix, czy mózgoodjechane Źródło. Tymczasem dostaliśmy coś ciekawego, ale nic więcej. Film owszem, działa na emocje, ale nie zmusza do jakiejś głębszej refleksji. Przesłania wielkiego w nim też nie ma, o jednym napisał yeed, inny to to, że nasze życie nie jest nasze (tylko nasze, bo jesteśmy jednością).

Film może dobry dla osób, które nigdy nie zastanawiały się nad życiem, tylko "goniły" dzień w dzień, nie przystając na chwilę by pomysleć - po co to wszystko. Dla wszystkich innych Atlas Chmur nie będzie niczym ambitnym.
 
Do góry Bottom