Arcania : Upadek Settarif Wydana W Polsce, Opinie

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Jak wiecie już niedługo w naszym kraju pojawi się Arcania : Upadek Settarif wydana przez CD Projekt.
Jakie nadzieje macie związane z tym faktem?

Mnie osobiście cieszy, że dodatek będzie w pełni zlokalizowany, zawsze miło się gra w rodzimą wersję wydaną przez CDP. Znamy ich podejście do tematu i wiemy, że jest to pełen profesjonalizm. Znani ludzie, dobrze dobrane głosy i praktycznie bezbłędnie przetłumaczone napisy.

Cena 39,99 też jest przystępna, zważywszy na fakt, że otrzymamy normalna pudełkową wersję, a nie jakąś cyfrową dystrybucję.

Wasza opinia?
 

Crisis

Strażnik Magów Wody
VIP
Redakcja
Dołączył
17.11.2006
Posty
453
Cena rzeczywiście przystępna i niska, jednak mimo wszystko wątpię, że kiedykolwiek sięgnę po tę grę. Czemu? Mam już dość przykrych niespodzianek związanych z Gothiciem.

Na razie nie kupuję Upadku Settarif, może kiedyś, jeśli opinie będą pozytywne. ;>

Pozdrawiam, Crisis.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Cóż, nikt nie oczekuje chyba od tego tytułu podboju rynku, oczywiście na możliwą skalę dla samodzielnego dodatku.
Oczywiście tytuł raczej obowiązkowy dla każdego fana Gothica, mimo znanych nam perturbacji z tą serią...
Bo chyba w każdym z owych fanów jest jeszcze pierwiastek zaciekawienia historią Bezimiennego (starego), nie zważając na to, że pisana była ona nie przez praojców sukcesu Bezia.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Dla zasady większośc znająć życie bedzie pastwić się nad arcanią i wylewac pomyje :)

Ja myślę sobie, że dla prawdziwego fana liczy się przywiązanie do uniwersum i mnie jako takiego gracza interesuje fabularne rozwinięcie historii, która bądz co bądz jest mocno związana z tą Gothickową. Z pewnością nie gramy już w klasycznego Gothica, ale przyzwoita grę aRPG o zabarwieniu Gothickowym. Te same postacie i jak wspomniałem powiązana fabuła. To może skołonić mnie i grupę innych fanów do rozgrywki w nadchodzący dodatek. Do tego profesjonalna lokalizacja, która zdecydowanie wpływa na klimat rozgrywki. Z tych kilku powodów warto zajrzec ponownie w świat Arcanii.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Raz zajrzałem. Żałuję tego...Arcanię jeszcze przełknąłem i ukończyłem ze spokojem. Natomiast dodatek był według mnie żałosny. Ale ukończyłem. W 2 godziny (licząc dialogi), ale ukończyłem i więcej nie wracam.
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Prawdopodobnie zakupię dodatek. Na pewno nie zrobiłbym tego gdyby nie oficjalne wydanie w Polsce i sądzę, że takich jak ja znajdzie się więcej ;). Nie spodziewam się niczego dobrego, ale jednak zrobię to ze względu na uniwersum Gothica.

Ave
 

Fūri

słit Wojtuśśśśś
Dołączył
17.6.2011
Posty
1077
Upadek Setariff? Bitch please!
Ta seria już tak podupadła, że kolejne części tylko prowadzą je do grobu. A dodatek jest tak słaby, że nie zamierzam marnować choćby tych 40 złotych.
 

Crisis

Strażnik Magów Wody
VIP
Redakcja
Dołączył
17.11.2006
Posty
453
Mówicie, że kupicie Upadek Setarrif ze względu na uniwersum Gothica i Arcanii. Ja jednak jestem zmuszony powiedzieć, że już od Gothic: Zmierzch Bogów nie czułem tego charakterystycznego klimatu pozostałych części, nie czułem tej magii, która mnie ciągnęła do Gothiców. Upadku Setarrif nie kupię, może pożyczę żeby przejść i poznać dalsze historie ludzi z poprzednich części, ale wątpię, że i to zrobię.

Nie wyrzucam kasy na coś, co wiem, że nie będzie mi się podobać. Arcania mnie wystarczająco odpychała.
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
Jak dla mnie to tylko 1 i 2 mają tą magię, głównym błędem 3 i kolejnych części było wprowadzenie ZA DUŻEGO świata, w którym prawie wszędzie można wejść od razu. Jak dla mnie seria Gothic skończyła się na Risenie :) Dobrze by było jakby Piranha odzyskała prawa do marki Gothic a potem oba uniwersa zostały jakoś stopione (np. Risen jako przyszłość świata znanego z Gothic).
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Dobrze by było jakby Piranha odzyskała prawa do marki Gothic a potem oba uniwersa zostały jakoś stopione (np. Risen jako przyszłość świata znanego z Gothic).

PB ma te prawa cały czas, a teraz już znowu wyłączne. Co do scalenia obu serii, nie ma na to szans, a sens takiego posunięcia byłby wątpliwy.
 
Do góry Bottom