Arcania The Complete Tale Na Ps4?

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
arcania-logo2.png
AKTUALIZACJA: Jak informuje serwis videogamer.com, Nordic Games potwierdziło wydanie Arcani na PS4. Ujawniono, że będzie to port z wersji PC, który pracuje w 1080p. Deweloper dąży również do 60FPS, choć jak mówi jest jeszcze wiele do zrobienia.
Nordic nie potwierdził daty wydania, powiedział tylko gdy będzie gotowe. Gra będzie dostępna na całym świecie w wersji pudełkowej i cyfrowo(przez PlayStation Store).
Wersja na Xbox One jest prawdopodobna.​
 ​
 ​
W ofercie niemieckiego serwisu amazon.de ukazała się nowa pozycja na konsolę PlayStation 4. Mianowicie jest to ArcaniA + Upadek Setarrif. Sama premiera ma odbyć się 25 maja 2015r. a cena to 29,99 Euro. Niestety nie wiadomo nic więcej na temat samej edycji, czy dostanie nowe efekty graficzne lub pozostanie prostym portem z PS3.

Link do newsa: http://gothic.org.pl/component/content/article/35-slider/1574-arcania-the-complete-tale-na-ps4
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Ktoś zainteresowany zakupem, jeżeli by wyszło w Polsce? :p
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
ja nie jestem zainteresowana :D
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Ale...ale...prima aprillis jest dopiero 1 kwietnia...
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
Ej, bo piranie mają prawa do marki Gothic tak?
Ta gra na ps4 wychodzi z ramienia Nordic, tak?
Zmieniono tytuł, żeby nie łamać praw należących do Pirani, tak?
 
 
Ale co z całą fabułą itd? O ile do pomysłu na fabułe piranie praw nie mają, to za postacie i miejsca tak. Xardas nawet jest zastrzeżonym znakiem towarowym.
 
Więc jak będzie w tym przypadku, pozmieniają miejsca, nazwy i tekstury i będą udaważ że to taki tam rpg, w jakimś losowym innym miejscu, z losowymi innymi bohaterami?
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Po prostu usuną słowo Gothic w każdym miejscu i tyle. Taka sama edycja wyszła chyba na PS3, więc może ktoś ma to wydanie i powie jak to wygląda?
Ciekawi mnie czy Upadek Setarrif dalej jest jako osobna gra czy można jednym ciągiem grać?
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
Ale nie tylko słowo Gothic jest częścią marki, również postacie i wydarzenia przedstawione. Z tym już jest chyba ciężej.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Była umowa, że tam wszystko może pozostać, jedynie gra ma się nie nazywać Gothic, dlatego zostaje Arcania. Bo nie ma szans by naprawić to wszystko.
 

Iorven

Wiedźmin Misiak
Dołączył
10.4.2014
Posty
94
Nie zapominajcie, że Piranie zezwoliły JoWood na wykorzystanie świata gry i postaci do planowanych wówczas kontynuacji Arcani, które miały już nie mieć Gothica w nazwie. Nordic Games to nic innego jak JoWood 2. Wcale nie zdziwię się, jeśli wpadną na pomysł kontynuacji Arcani. W końcu fani popsioczą, ponarzekają, że to nie to samo i nie ma tego prawa być, ale prawda jest taka, że kupią aby sprawdzić. Kasa się kreci i wpada sdo kieszeni wydawcy. Z reszta Sam z chęcią zaopatrzę się w The Complete Tale, aby sprawdzić czy coś zmienili. A jak będą to i kolejne części.
 

Single221

New Member
Dołączył
2.2.2015
Posty
4
Hm, ciekawe, ciekawe, nie mam PS4, więc nie zobaczę jak to wygląda, mam nadzieję, że chociaż naprawią te animacje poruszania się.
 

Single221

New Member
Dołączył
2.2.2015
Posty
4
Że kto? Nordic Games zrobi Gothic 5? :F Nierealne, nawet praw nie mają.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Niech Nordic Games najlepiej swoje długie palce odczepi od jakiegokolwiek RPG.
 

Single221

New Member
Dołączył
2.2.2015
Posty
4
Niby dlaczego nie? ArcaniA sama w sobie to fajna gra RPG, tylko brakuje jej klimatu serii Gothic.  :)
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Przeglądając ostatnio amazona trafiłem znowu na Arcanie. Okazało się, że mają inną date premiery podane:
amazon.com - 22 maj
amazon.de - 8 maj

a początkowo miało być 25 maja.

Edit:
Premiera odbyła się 8 maja, ale bez większego echa czy chociaż trailera.
 
Edit2:
CDP.pl rozważa wydanie tego tytułu w Polsce.
 
Do góry Bottom