Amatorski Film Dokumentalny

O$kar

Member
Dołączył
20.10.2004
Posty
410
Długo się zastanawiałem czy umieścić tutaj ten topick ale cóż... Raz się żyje. Podobnego tematu nie znalazłem, ale jeżeli mimo to, nie będzie on spełniał wymogów działu- proszę o usunięcie. A teraz do sedna. Wraz z bratem zrobiłem film o tematyce baardzo odległej niż ta, której moglibyście się spodziewać po filmie zamieszczonym na for00m o grze Gothic. Umieszczam go tutaj aby poddac go waszej krytyce i wysłuchać z pokorą [
blink.gif
] waszych ewentualnych sugestii. Żeby go obejrzeć:

Wejdźcie na ten link...
http://rapidshare.de/files/13657377/GOTOWE.wmv.html

Zjedźcie na dół strony i kliknijcie free

Odczekajcie 40 sekund (czas powinien sie odliczać)

Przepiszcie kod do ramki i kliknijcie download

No i potem to jóż powinno się otworzyć zapisz albo otwórz

Mam nadzieje że wam się spodoba. Napiszcie o wszystkim co waszym zdaniem tam nie pasuje. Pozostaje mi tylko rzyczyć wam miłej... lektury?
wink.gif


PS. Jakośc jest dość niska, ale to tylko po to żeby się szybciej sciągało (a i tak potrwa to dość długo nawet przy filmie trwającym 3 minuty
rolleyes.gif
).
 

Volvagia

Member
Dołączył
7.6.2005
Posty
112
Wiesz co? Ten film dokumentalny (jeśli można go tak nazwać) jest całkiem fajny, ale jest kilka niedopracowań. Na początku zakupiłbym stojak (bardzo potrzebny) i lendz (na dalekie odległości lepiej chwyta focus), no ale lendz kosztuje dużo, posprawdzałbym czy gdzieś na aukcjach czy nie można kupić jakiś używany, ze stojakiem nie będzie problemu, nie kosztuje dużo, zależy jaką masz kamere. Idzie wam to nieźle, tylko trzeba lepszy sprzęt. A jakość, sam mówiłeś, no ale w niektórych momentach nie było nic widać, oprawa muzyczna jest dobra, dobrze dopasowana. Więc wasza mała grupka jest w miare dobra.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Na pierwszy rzut oka od razu widać żę film był kręcony amatorską kamerą
tongue.gif

Ale podjęcie się zrobienia samemu filmu dokumentalnego i pokazanie go publicznie to odważna decyzja
smile.gif
U mnie na pomorzu rzadko takie widoki mam okazje podziwiać i gdyby był to film godzinny z opowiadaniem lektora to bym ogladnął z chęcią ( lubie filmy dokumentalne ). Ale to są zadadki na dobry materiał
smile.gif


Ps: Fajny podkład
tongue.gif
 

Sever Sharivar

Słodka...
VIP
Dołączył
1.5.2005
Posty
1339
Moje gratulacje. Filmik jest ciekawy, naprawde. Muzyka dobrze wkomponowana w "historię", raz spokojna, sielankowa, raz groźna. Tematyka filmiku także zasługuje na uznanie. Widać, że zależało wam na tym, bo nie wyobrażam sobie, że ot tak wstałeś wczesnym rankiem i poszłeś filmować. Mieszkam w podobnej okolicy, gdzie chadzają takie zwierzaki^^
Fajna była ta kilkusekundowa wstawka tak w srodku filmiku
happy.gif
. A końcowa sekwencja też jest niczego sobie.
 

O$kar

Member
Dołączył
20.10.2004
Posty
410
hehe... Dzięki za słowa uznania. Musze was jednak rozczarować. Powiedzienie że film był kręcony "amatorską kamerą" mija się z prawdą- wszystko kręciliśmy aparatem FUJI 5000
wink.gif
Faktycznie, teraz właśnie odkładany na kamere cyfrową i wtedy zabierzemy się za to z większym rozmachem. Całego materiały filmowego było z 11 minut, ale po wycięciu "niejasnych" scen oraz tych kompletnie ruszonych wyszło 3 minuty 14.
 

ozi

Athlete
Weteran
Dołączył
29.8.2004
Posty
1047
Uuu... Gratki, gratki!! Naprawdę spoko filmik :] Nie jestem jakimś zagorzałym znawcą filmów - tym bardziej dokumentalnych, ale to wasze dzieło mi raczej nie wygląda na dokument. Bardziej jest to taki sobie o... Przyjemny filmik ;] Wydaje mi się, że w dokumentach powinny być jakieś komentarze, coś powinno się gadać na temat, prawda? Lecz tak czy inaczej film bardzo ładny, podoba mi się. I jak wspomniał wcześniej Szczurek... Nie zła muzyka, troche jak Looney Tunes ;P (chyba tak się pisze xD).

Dobra robota!! :]
 

chery

Member
Dołączył
17.6.2005
Posty
693
No wreszcie mogłem go obejrzeć (ściągnąłem już go jakiś czas temu). Film ogólnie bardzo dobry z tym, że:
-strasznie ci się trzęsie ta kamera co trochę przeszkadza
-jakość nie jest najlepsza co też trochę irytuje
Na pochwałe zasługuje za to bardzo dobre dobranie muzyki do sytuacji, chęci oraz pomimo słabej jakości i tak dobra jak na film amatorski jakość. Filmik fajny ale ma parę wad. Lecz ogólnie jest OK.
 

Avaneger

Member
Dołączył
13.11.2005
Posty
95
Hmm...
Nie powiem , że zły bo nawet fajny tylko mam pare uwag . Po pierwsze osoba która kręciła ten film strasznie trzęsła kamerą . Po drugie jeśli to był film dokumentalny powinno być jakieś tłumaczenie albo napisy mówiące o zachowaniu zwierząt . A tak wogule to spoko .

Pozdro
 

mogget

forumowy obibok
VIP
Dołączył
7.2.2006
Posty
488
Filmik jako dokument byl calkiem fajny.wedlug mnie brakuje tylko opisow zwierzat i co one robia. A tak nawiasem mowiac to tytul nie bardzo byl zgodny z trescia.
No i ostatecznie muzyke mozna by troche zmienic na cos podobnego do tej na koncu.
A wiec film byl fajny

P.S.Failm byl amatorski?
 

<INOS>

Member
Dołączył
29.1.2005
Posty
457
Lubie takie zwierzaki... spoko, naprawdę mi się podobało.
Chociaż mam zastrzeżenia co do ruszającej się kamery, jakby filmik trwał dłużej to raczej zrezygnowałbym, bardzo oczy bolały i mam do tej pory mdłości. Może uważacie mnie z a LALUSIA ale mam mdłości.
Ogólnie FILMIK super.
 

Jedi

Caporegime
VIP
Dołączył
21.7.2005
Posty
1605
Jak napisali moi poprzednicy, bardzo ciekawa muzyka:p Początek jest taki rześki a potem kiedy nasteje "świt" jest taka muzyczka jak z Gladiatora
tongue.gif

Fajny filmik i fajne "jelonki"

Ale przeszkadzało mi przedewszystkim telepanie... :/
Chodx w sumie to jedyny minus tego całego filmu... jakość jest taka jak film na internet, normalna.

Skręć coś jeszcze:p


Pozdro
 
Do góry Bottom