2 Rdzeniowy Procek

Status
Zamknięty.

Najemnik@

Member
Dołączył
16.7.2008
Posty
531
Postanowilem kupic nowego kompa ale jakos vista mi nie pasuje..i tu moje pytanie ze 2 rdzeniowy procesor bedzie obslugiwany w 100% przez windowsa XP? bo ktos pisal ze nie..
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Hmm mam xp , dwurdzeniowego procka i chodzi normalnie xD
Więc raczej obsługuje :D
 

kondzio1993

Member
Dołączył
13.1.2007
Posty
128
działa normalnie co nie znaczy że w 100%
Windows XP ma problem z adresowaniem informacji w kierunku rdzenia, co powoduje ze zamiast rownego wykorzystania obu jeden jest zapychany na max dopiero potem drugi.
Niektóre biosy mają opcje wielowatkowosc co troszke usprawnia adresowanie.
Na pewno Vista radzi sobie z tym lepiej
Na moje warto kupić 2 rdzenie mimo wszystko bo w koncu zmienisz na viste to po co nowego proca kupowac?
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
XP teoretycznie obsługuje do dwóch procesorów, ale nie jestem pewien jak to się ma do dwurdzeniowych.
W Viscie masz pewność, że obsłuży takiego procka, do tego obsługa dx10 - imo lepsza inwestycja.
Poza tym składasz całego kompa od nowa, czy kupujesz tylko proca?
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
Ale jaki konkretnie ten dwurdzeniwoy procek? Bo to zależy. Na niektórych modelach xp chodzi pięknie i ładnie. Kiedyś była jeszcze wersja XP na te najnowsze. Ale została wycofana ze względu na to że ludzie woleli XP od Visty. Ostatnio słuchy doszły mnie że XP ma wogóle być wycofany z obiegu.

Tak więc wszystko zależy od tego jakiego chcesz procka.
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Ja miałem wcześniej dwurdzeniowego 2.4 GHz, potem zmieniłem na Core Quada, też 2.4 GHz i chodzi o niebo lepiej, nawet na XP, ale nie znam żadnych danych statystycznych. Na Viście pójdzie na pewno lepiej, ale Vista znowu więcej potrzebuje i nie jest wcale taka fajna.
 

kondzio1993

Member
Dołączył
13.1.2007
Posty
128
proponuje dokupić z 2 GB RAM i wrzucić viste - i tak będziesz musiał zmienić w końcu SO na nią.
Vista nie laguje - wystarczy powyłączać wszystkie niepotrzebne kolorki, śmiecie, zegareczki itp i chodzi jak marzenie.
 

Everon_92

Member
Dołączył
5.4.2008
Posty
172
1.Mi tam laguje.
2.Mało intuicyjna jest,wszystko jest takie pomotane,nie przejrzyste i jasne jak w XP.

Ale i tak 2 rdzenie musisz zapodać bo w końcu kiedyś się tam przesiądziesz na Viste,a pozatym i tak się nie opłaca już 1rdzeniówek kupować.Działać będzie ale niekoniecznie będzie wykorzystywać 100% możliwości obu rdzeni.Raczej będziesz cały czas jechał na jednym,chyba że na bardziej wymagających aplikacjach będziesz korzystał z 2 ale ten drugi będzie w znacznie mniejszym stopniu obciążony.
 

jurekusa

Debile
Dołączył
10.8.2008
Posty
18
Wazne, zebys pamietal ze jest zaleznosc miedzy procesorem, a karta graficzna. Nie mozesz kupic jakiegos ekstremalnego quada i GF 5500. Tzn mozesz, ale wydajnosc bedzie duzo mniejsza niz na poczciwym PIV i karcie GF6600.
 

Wenzelzxc

Member
Dołączył
20.4.2008
Posty
281
Świat w końcu zejdzie na viste bo jest service pack 2 więc xp już nie pojedzie do visty na pewno potrzebna dobra grafka 2 gb ram a 2 rdzenie bedą spokojnie obsługiwały viste w 100%
 

kaaboom

New Member
Dołączył
26.8.2008
Posty
6
na XP nie ma problemu z dwurdzeniowymi, ale jesli chcesz kupic to tylko C2D nie athlon
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom