13 Grudnia

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
Dzień, w którym ma powstać w Europie państwo* zwane Unią Europejską.
Jakiś artykulik na ten temat.(ostrzegam, że stronniczy:p)

Lewica się cieszy, prawica przeciwnie.
W samym 13 grudnia nie odczujemy tego zbytnio, ale te ograniczenia, które zostaną nam narzucone trochę mnie przerażają.
CYTAT
Ust. 1 tego samego artykułu jak też art. 5 ust. 2 stwierdzają, iż kompetencje nie przyznane Unii w traktatach należą do Państw Członkowskich. Problem w tym, iż zgodnie z art. 4 (Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej) istnieje cała masa kompetencji unijnych dotyczących takich sektorów jak: rynek wewnętrzny; polityka społeczna; spójność gospodarcza, społeczna i terytorialna; rolnictwo i rybołówstwo; środowisko naturalne; ochrona konsumentów; transport; sieci transeuropejskie; energetyka; przestrzeń wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości; wspólne problemy bezpieczeństwa w zakresie zdrowia publicznego.


A do tego niemiłosiernie za przeproszeniem wkurwia mnie to, że taki ważny akt prawny jest załatwiany za naszymi plecami.

*-federacja.
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
Najbardziej żałosne jest to, że UE walczy o demokrację na Białorusi i w Birmie a sama ma tą demokrację w poważaniu - większość państw nie przeprowadziła referendum, dwa wyraźnie były przeciwko! A Unia może powstać wyłącznie za zgodą WSZYSTKICH państw
 

Jedi

Caporegime
VIP
Dołączył
21.7.2005
Posty
1605
Nie podoba mi się to, poprostu "stare" kraje traktują nowe jako mniej znaczące. Chodz po części można ich usprawiedliwić tym że jak narazie to tylko nas "karmią"

Robson, tak btw. Wiesz o tym że NSDAP jest bardzo podobna do NOP? Jeśli znasz chodź trochę historie to chyba wiesz co namodziłą NSDAP.
 

RobsonAjax

Member
Dołączył
4.2.2005
Posty
762
CYTAT
Wiesz o tym że NSDAP jest bardzo podobna do NOP?


Jesteś 3 osobą w tym tygodniu, która mi tak mówi, a n-tą od września. Jednak wszyscy milkli, kiedy ich prosiłem o zestawienie podobieństw- różnic pomiędzy NOP/NSDAP, NR/NS czy nacjonalizm/nazizm.


Pozdrawiam.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Ja osobiscie jestem przeciw Uni Europejskiej. Ale jeśli chodzi o tą sprawę to jestem za a nawet przeciw.
Mianowicie albo pełne połączenie na wźór USA albo tak jak jest. Gdyby Z Uni powstał jeden kraj to ilością ludzi byłby na 3 miejscu na świecie, nie mówiąc już o gospodarce. Ja myśle, że taka rzecz to tylko kwestia czasu. Państwa niemieckie też długo były przeciw ale jak stworzyły jedno państwo to nie musze chyba pisać jakie było ono potężne, ąż za bardzo co spowodowało obie wojny światowe.
Ale jakieś traktaty, które mają tysiące stron są dla mnie chore. Takie coś nie ma prawa istnienia i to może spowodować duże spęcia w przyszłości a nawet rozpad :D Uni Europejskiej.

CYTAT
Chodz po części można ich usprawiedliwić tym że jak narazie to tylko nas "karmią"


Czy ty za darmo oddał byś jakiemuś głupiemu ruskowi 2 swoje pensje? Napewno nie. Dałbyś mu je, gdybyś miał w tym bliżej nie określone cele. Takie cele ma Stara Unia a konkretniej Niemcy. My tylko widzimy że nam dają a nie widzimy jak w innych sytuacjach nas doją. Nie będe tego rozwijał bo wyszedłby z tego referat.

Tak więc myśle że duża część z was się nie zgodzi ze mną, ale to są moje poglądy i dlatego będę asertywny
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Zobaczymy jak będzie to wyglądać. Ja się jakoś nie nastawiam strasznie źle do tego. Jak zacznie się to zobaczymy. Nie pasuje mi jednak forma/idea jednego (czy tam federacji) państwa.

Czyli poczekajmy i zobaczmy. ;)

Pozdro.
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
CYTAT
nie mówiąc już o gospodarce

Nie wierzę, aby gospodarka sie jakoś scpejalnie polepszyła przy takim socjalizmie, jaki oferuje nam traktat. Większość liberałów pewnie też nie.

Związek państw ułatwiający przepływ towarów to dobra rzecz, jednak UE niestety czymś taki nie jest.
A co do powstania takiego jednego państwa, nie federacji to nie wierze by to się powidło. Trudno by otworzyć państwo, w który ludzie nie czuliby sie jednością.
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
Tak to czytam i zastanawiam się do czego zmierza unia.. Po tym artykule mam wrażenie jakby to było jak folwark zwierzęcy, są równi i równiejsi.. Jakoś mi się to nie podoba. Jak tworzymy unię to wszyscy mają być równi, a nie ci są w niej dłużej mają większe prawa od tych o krótszym stażu. To tak jakby Kacpi powiedział że userzy zarejestrowani od 2006 roku mogą pisać tylko post 1 dziennie, a jak ktoś napisze 2 to biada mu. Tak jak napisał autor to widzę tu zbieżność, ale nie do końca z samym ZSRR tylko trochę mi to tak Józkiem Stalinem zalatuje. Nie wiem, po czekam popatrzę, ale śmierdzi mi to jakimś niezłym kałem, chyba że to tylko jakiś wymysł albo nadinterpretacja jakiegoś przeciwnika UE


btw. rocznica stanu wojennego-> też niezbyt szczęśliwy dzień dla Polski i Polaków
 

Lares_

Paladyn Wody
Dołączył
29.11.2005
Posty
806
"Nie podoba mi się to, poprostu "stare" kraje traktują nowe jako mniej znaczące. Chodz po części można ich usprawiedliwić tym że jak narazie to tylko nas "karmią"
hmm... Daliśmy więcej kasy do Unii niż wzieliśmy... I to naprawde o wiele więcej wpłaciliśmy.
A zjednoczone państwo UE?! Brzmi mi to na ZSRR.
 
Do góry Bottom