Wymagania

Kubiks

New Member
Dołączył
28.7.2014
Posty
2
Siemka. Kupiłem dzisiaj Pre-order Risen 3 tylko wcześniej nie pomyślałem czy pójdzie na moim sprzęcie,
dlatego mam pytania czy pójdzie u mnie. 
Mój sprzęt:
Procesor AMD Athlon™Dual-Core QL-65 2.10GHz
RAM 2GB
Karta graficzna ATI Mobility Radeon HD 4570
Z góry dziękuje 
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
Minimalne wymagania:
  • Procesor: Dual Core 2.4 GHz
  • Pamięć operacyjna: 2 GB
  • Karta grafiki: kompatybilna z DirectX 9.0c (GeForce 8500 lub Radeon HD 2600)
  • System operacyjny: Windows XP SP3
Teoretycznie jedynie procesor masz słabszy. Wymagane są dwa rdzenie 2.4 GHz, Ty masz dwa rdzenie 2.1 Ghz. To może powodować problemy i spadki płynności, nawet więcej, to prawdopodobnie takie efekty wywoła. Ale nie musi, czasami dobrze złożony komputer, gdzie komponenty ze sobą ładnie współpracują sprawia że wszystko działa lepiej.
 
RAMU masz na styk. Jak będą spadki FPS'ów to pierwsze co bym robił to pozamykał wszystkie procesy które będą działać w tle (przeglądarki, gg lub inne programy) tak aby Risen grał na jaknajbardziej wyczyszczonej pamięci podręcznej. Inną sprawą jest to że jest to element który chyba najłatwiej wymienić na lepszy, albo dołożyć nowych kości.
 
Ogólnie nie spodziewałbym się niczego więcej niż minimalnych ustawień graficznych, w sumie jak na nich będzie działała gra płynnie to uważałbym to za sukces.
 
Wydaje mi się że ta specyfikacja pochodzi nie z PCta a z jakiegoś lapka, mam racje? 
 

Kubiks

New Member
Dołączył
28.7.2014
Posty
2
Dzięki  ArminaS mam nadzieje że jakoś pójdzie. Zgadza się to jest laptop asus K50AB
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
To w ramach spadków ilości klatek na sekundę jedyne chyba co można zrobić to podmienić RAM na lepszy. Znalazłem takie informacje o kościach w tych laptopach:

Memory Capacity: Maximum Up to 4GB
Memory Slots: 2 x SO-DIMM socket up to 4GB
Memory Type: DDR2 667 MHz / 800 MHz SODIMM

Czyli jeżeli się zgadza to szukasz kości RAM DDR2 SODIMM i wymieniasz nią RAM który już jest w komputerze. Ale nie zapomnij o tym żeby zweryfikować informacje o pamięci przed kupieniem lub wymienieniem czegokolwiek, informacje mogłem znaleźć błędne, lub w przypadku Twojego komputera mogą się różnić.
 
Do góry Bottom