Wspinaczka

cesc

Member
Dołączył
22.12.2006
Posty
178
Wspinaczka czyli sport ekstremalny. Polega na wspinaniu się po skałach lub panelu, w zależności od kąta nachylenia skały, ilości chwytów oraz stopni wyznaczany jest poziom trudności drogi. 
 
Czy ktoś z was próbował? Wspinał się w skałach lub panelu? 
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
Wspinam się na sztucznej ścianie aktywnie. Dostarcza mi coraz więcej satysfakcji. Na razie tylko na wędkę i tylko żeby wejść. Nie bawię się jeszcze w konkretne kolory tras, bo jestem za mało "oblatany" w tych sprawach jeszcze. Ale podłapałem zajawkę i śmigam. Dużo radości ma się jak się wlezie na jakąś wybitnie trudną ściankę :)
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
no niestety nie wspinam się i wspinać się nie będę  ale nie dlatego ze nie chcę czy nie podoba mi się  heh nie bardzo mogę. ale gdybym mogła... heh chyba też załapałabym tego bakcyla bo z zazdrością spoglądam na innych wspinających się.
no nam jak już się staniesz zawodowcem to możesz mnie w plecaku ponieść na górę :p
 

Silden

RPG'owiec
VIP
Dołączył
10.12.2008
Posty
1766
Mam kolegę, który aktywnie się wspina, uwielbia to i w ogóle jest przeszczęśliwy, jest na poziomie ścian poziomych.
 
Może gdybym nie był tłusty to też bym spróbował, ale jakoś strasznie mnie nie ciągnie do tego. Fajnie to wygląda, ale mam lęk wysokości. xD
 

cesc

Member
Dołączył
22.12.2006
Posty
178
Wspin na panelu to jednak nie jest to samo co wspin w plenerze. 
 
Dobra rada dla początkujących to robienie jak największej ilości metrów na ścianie, byleby wejść.
 
a z jakich miast jesteście?
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
Warszawa :p

No dla mnie priorytetem jest wlezienie na samą górę. Do skał prawdziwych JESZCZE mnie nie ciągnie, co nie oznacza że kiedyś nie zacznie. Głównie mam radochę z przybijania piątek z sufitem. i to jest zawsze mój cel. Teraz zamierzam kupić buty, bo jednak halówki zwykłe się nie nadają za bardzo do tego sportu :p
 

cesc

Member
Dołączył
22.12.2006
Posty
178
Dzisiaj byłem w Czechach na wspinie, tam to jest masakra :D . drogi z 27 metrów, a tam tylko 4 obicia, czyli co jakieś 7 metrów tzw "zabezpieczenie", bo droga z dołem. 
 
 
jeśli chodzi o buty to polecam five ten galileo, ale niestety drogie. Na rzepy są dobre bo czasowo oszczędzają, ale sznurowane lepiej dopasowują się do stopy.
 
w Wawie jakiej wysokości macie ściany?
 
Do góry Bottom